13. prosince 2015 • 17:45

Kadeřábek oslavil návrat výhrou, Daridova Hertha už je třetí

Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Fotbalisté Hoffenheimu ukončili sérii osmi utkání bez vítězství, když v 16. kole německé ligy doma porazili Hannover 1:0. Přispěl k tomu i český reprezentant Pavel Kadeřábek, který se poprvé od konce října vrátil do základní sestavy na pravém kraji obrany. Výhru slavil také Vladimír Darida s Herthou Berlín, která na hřišti Darmstadtu triumfovala 4:0 zásluhou dvou gólů a asistence Ibiševiče. Český záložník odehrál celé utkání. Hertha poskočila už na třetí místo. Dortmund zdolal Frankfurt 4:1 a udržel na druhém místě pětibodový odstup za Bayernem Mnichov.

Kadeřábek na konci října dvakrát brzy střídal a následně na čtyři utkání vypadl ze základní sestavy. Dokonce se ocitl i pouze na tribuně. V minulém utkání už ale odehrál 21 minut a dnes dostal znovu šanci od začátku. Hoffenheim se po půlhodině hry ujal vedení gólem Schmida a Kadeřábek pomohl udržet čisté konto. Se spoluhráči pak mohl slavit první výhru od 26. září.

Druhé ligové zaváhání za sebou nedovolil Bayern Mnichov, který po minulé prohře s Mönchengladbachem zvítězil nad Ingolstadtem 2:0 a zajistil si jednadvacátý titul podzimního mistra. Proti nováčkovi soutěže se však v útoku dlouho trápil. Až v 65. minutě utekl Lewandowski, obešel gólmana a střelou z úhlu do odkryté branky otevřel střelecký účet. V tabulce střelců se na druhém místě přiblížil na rozdíl jediného gólu Aubameyangovi z Dortmundu. Výhru pak ještě potvrdil Lahm. V nominaci Ingolstadtu na utkání chyběl český útočník Tomáš Pekhart.

Thomas Müller slaví vstřelenou branku s kapitánem Bayernu Philippem LahmemThomas Müller slaví vstřelenou branku s kapitánem Bayernu Philippem Lahmem

Leverkusen ztrapnil Mönchengladbach pěti góly

Leverkusen otevřel skóre duelu s Mönchengladbachem po půlhodině hry, Hilbert nacentroval do vápna přesně na hlavu Kiesslinga a útočník Bayeru chladnokrevně zakončil. Oba týmy pokračovaly v útočné hře, na obou stranách pomohla gólmanům i branková konstrukce.

Mönchengladbach v předchozích deseti kolech nepoznal hořkost porážky, mezi 63. a 76. minutou ale domácí definitivně rozhodli o tom, že Borussia sérii neprodlouží, když stanovili konečné skóre 5:0. Třikrát se prosadil Hernández, který jako první Mexičan v historii bundesligy oslavil hattrick. Ještě jeden gól přidal Kiessling.

Výhra utekla Brémám s Theodorem Gebre Selassiem. V duelu s Kolínem nad Rýnem sice Werder brzy vedl, ale krátce nato neproměnil penaltu Ujah a deset minut před koncem zařídil hostům bod bývalý slávista Dušan Švento.

Potřetí v řadě ztratil Wolfsburg, který doma remizoval 1:1 s Hamburkem a je pátý. Brankář Jaroslav Drobný byl jen na lavičce Hamburku.

Augsburg už není na sestup, Morávek nehraje

Augsburgu zdolal v německé lize díky brance z nastaveného času 2:1 Schalke a po devíti kolech opustil sestupové pásmo. Jeho soupeř z Gelsenkirchenu klesl na osmou příčku za Leverkusen a Mohuč.

Augsburg se v posledních třech kolech dostal z posledního místa hlavně díky pevné obraně. V 27. minutě dnešního zápasu překonal klubový rekord v počtu minut bez inkasované branky a sedm minut nato ho navíc poslal do vedení šťastnou tečí korejský stoper Hong Čong-ho.

V 70. minutě ale sérii Augsburgu zastavil na 360 minutách bosenský bek Schalke Sead Kolašinac, který se v 54. utkání dočkal první bundesligové branky. V nastavení se o překvapivé vítězství postaral brazilský záložník Caiuby.

Augsburg dosud zápas proti Schalke v žádné soutěži nikdy nevyhrál. Z osmi duelů v bundeslize si zatím odnesl tři remízy. Záložník Augsburgu Jan Morávek v utkání proti svému bývalému týmu nebyl ani mezi náhradníky.

Dortmund doma s Frankfurtem brzy prohrával, hosté díky přesné trefě Alexandera Meiera z dálky vedli od šesté minuty. Borussia vyrovnala zásluhou Henrika Mchitarjana ve 24. minutě a v závěru poločasu mohl skóre otočit Pierre-Emerick Aubameyang, ale na šestý pokus v bundeslize poprvé selhal při pokutovém kopu.

Borussia však měla před sebou celou druhou půli trvající přesilovku, protože za penaltový zákrok dostal červenou kartu Slobodan Medojevič. Převahu pak zúročili s osmnácti góly nejlepší střelec soutěže Aubameyang, stoper Mats Hummels a střídající Adrián Ramos.