Bizarní situace v Německu: Sudí zmizel uprostřed zápasu v šatně

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

NĚMECKÁ LIGA - 22. KOLO | Borussia Dortmund zvítězila ve 22. kole německé fotbalové ligy na hřišti Bayeru Leverkusen 1:0 a udržela se v osmibodovém závěsu za vedoucím Bayernem Mnichov. Leverkusen zůstal čtvrtý. Duel zastínila kuriózní situace, kdy sudí zmizel v šatně. V sobotu se na důležité výhře Hoffenheimu podílel svou první asistencí Pavel Kadeřábek.

O výsledku rozhodl v 64. minutě Aubameyang. Na konci rychlého protiútoku poslal Durm přihrávku před prázdnou bránu a gabonský kanonýr vstřelil 31. soutěžní gól v sezoně. V bundeslize jich má na kontě 21, o jeden méně než lídr tabulky střelců Lewandowski z Bayernu.

Poté se ale více než deset minut nehrálo. Domácímu trenérovi Rogeru Schmidtovi se nelíbilo, že Dortmund na začátku gólové akce rozehrál přímý kop o několik metrů dál, než došlo k zákroku Kiesslinga.

Rozhodčí Felix Zwayer sice kouče vykázal na tribunu, jenže Schmidt odmítl lavičku opustit. Zwayer proto poslal oba týmy do šaten, kde rychle zmizel i se svými kolegy a málokdo věděl, co se vůbec děje. Nakonec se ale všichni - kromě kouče Schmidta - vrátili na hřišti a po asi deseti minutách se pokračovalo ve hře.

Schmidtův tým ale mohl v úplném závěru vyrovnat, do velké šance se po akci Bellarabiho dostal Javier Hernández, jenže z deseti metrů zamířil těsně vedle.

Prohru Leverkusenu nevyužilo Schalke, které také bojuje o postup do Ligy mistrů, doma ale jen remizovalo se Stuttgartem 1:1. Boj o umístění v první čtyřce je za Bayernem a Dortmundem velmi vyrovnaný. Třetí Herthu Berlín a sedmou Mohuč dělí tři body. Schalke patří šestá příčka.

Kadeřábek má první asistenci

Fotbalisté Hoffenheimu vyhráli v sobotním utkání nejvyšší německé soutěže doma nad Mohučí 3:2, na vítězný gól přihrával český obránce Pavel Kadeřábek. Hoffenheim je sice dál předposlední, ale po tříbodovém zisku určitě oživil naděje na udržení.

Za stavu 2:1 pro Hoffenheim se prohnal Kadeřábek po pravém křídle a poslal přízemní míč před branku. Tam šel do souboje jeho spoluhráč Uth s jedním z obránců a míč nakonec skončil v síti. Kadeřábkův tým pak už vedení nepustil, hosté jen korigovali na 2:3.

Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili zápas německé ligy s Darmstadtem a zvítězili 3:1. I po 22. kole povedou ligu minimálně o osm bodů, dvě branky vstřelil Thomas Müller. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě remizovala s Wolfsburgem 1:1.

Bayern byl sice podle očekávání v duelu s Darmstadtem aktivnějším týmem, inkasoval však jako první. Po Siriguově centru se hlavou prosadil Wagner, který si připsal osmou trefu v sezoně.

Úřadující mistr v domácí Allianz Areně inkasoval po 587 minutách a do šaten o poločasové přestávce šel za nepříznivého stavu poprvé od září, kdy stejným poměrem prohrával s Wolfsburgem. Tehdy ale nakonec vyhrál díky pěti brankám Lewandowského 5:1.

A také proti nováčkovi soutěže se Bayernu podařilo obrátit skóre, tentokrát se o to postaral Müller, jenž dal dvě branky. Na konečných 3:1 pak upravil Lewandowski, který s 22 góly vede tabulku bundesligových střelců o dva zásahy před Aubameyangem z Dortmundu.

Největší šanci prvního poločasu utkání Hertha - Wolfsburg měl Darida, který po Kalouově přihrávce do vápna jen těsně minul Casteelsovu branku. Do vedení se ale po přestávce dostali hosté, když si na Vieirinhův pas z druhé vlny naběhl Schäfer a pohotově zakončil.

Vedení "Vlkům" ale vydrželo pouhých sedm minut, následně se trefil Kalou a oslavil 11. gól v sezoně. V závěru mohl o vítězství hostů rozhodnout Gustavo, trefil však pouze tyč a Hertha tak remizovala ve čtyřech z posledních pěti duelů.

Zatímco předposlední Hoffenheim získal důležité tři body v boji o záchranu, Brémy, nacházející se na barážové 16. pozici, podlehly v Ingolstadtu 0:2. Celý zápas odehrál bek Werderu Theodor Gebre Selassie.

Na páté místo se posunul Mönchengladbach, který díky Dahoudově gólu z deváté minuty porazil v derby Kolín nad Rýnem 1:0.