Hoffenheim ztratil výhru nad BVB, Bayern porazil Vlky, Darida chyběl

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Až v šestém utkání v novém roce se Hertha Berlín dočkala výhry. V Kolíně vyhrálá 1:0 a pojistila si třetí místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů. Bayern po zářijovém vítězství nad Wolfsburgem 5:1 tentokrát vyhrál na jeho hřišti "jen" 2:0. Dortmundu otočil zápas s Hoffenheimem a po výhře 3:1 ztrácí na vedoucí Bayern osm bodů. Za poražený tým odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek.

Souboj druhého Dortmundu s předposledním Hoffenheimem měl překvapivý průběh, když v 25. minutě vstřelil svůj druhý gól v sezoně záložník hostů Rudy, který dnes slaví 26. narozeniny. První trefu v tomto bundesligovém ročníku si Rudy připsal v září právě proti Borussii.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér Tuchel záložníka Gündogana a ten po chvíli na hřišti nastřelil tyč. Oslavu Rudymu pokazil zákrok z 58. minuty, kdy zezadu fauloval unikajícího Aubameyanga a dostal rovnou červenou kartu.

Přesilovku Dortmund v závěrečné desetiminutovce využil k obratu. Nejprve se prosadil Mchitarjan, pět minut před koncem dokonal zvrat střídající Ramos a pojistku v nastavení přidal 22. gólem v sezoně Aubameyang. Borussia zvítězila potřetí v řadě. Hoffenheim zůstal předposlední o tři body za Brémami, které se nacházejí na barážové šestnácté pozici.

Morávek hrál poločas

V Augsburgu se jako první radoval Mönchengladbach, když svůj desátý gól v sezoně dal nejlepší střelec Borussie Raffael. Domácí ale dvěma slepenými brankami z 50. a 53. minuty skóre otočili. Po Verhaeghově centru z pravé strany se hlavou prosadil Finnbogason, následně se k odraženému míči dostal Caiuby a dokonal obrat.

Hosté na vyrovnávací gól dlouho nečekali, už v 55. minutě o dělbě bodů rozhodl Johnson. V závěru trefil Finnbogason tyč. Domácí záložník Jan Morávek odehrál první poločas. Mönchengladbach dosud nedokázal v bundeslize v Augsburgu zvítězit, jediný triumf si připsal v březnu 2008 v druhé nejvyšší soutěži.

Mohuč rozhodla o výhře nad Leverkusenem v úvodní hodině hry, kdy se dvakrát prosadil Malli a jeden gól přidal Córdoba. Čestnou branku hostů dal v 65. minutě Hernández, který ve svých prvních 19 bundesligových zápasech zaznamenal 14 zásahů, což se naposledy povedlo v sezoně 2004/05 slovenskému fotbalistovi Marku Mintálovi v dresu Norimberku.

Šanci posunout se na čtvrté místo nevyužilo Schalke, které remizovalo ve Frankfurtu bez branek a zůstalo sedmé. Celek z Gelsenkirchenu potřetí v řadě nevyhrál, Eintracht má ještě o dva zápasy delší sérii bez tříbodového zisku.

Bayern vyřídil Vlky

Zatímco na podzim se postaral o všechny góly Bayernu polský kanonýr Lewandowski, dnes se spokojil s jedním zásahem. Po Comanově vedoucí brance z 66. minuty o chvíli později pojistil vítězství hostů svou 23. brankou v sezoně, kterou si upevnil vedení v tabulce střelců.

Bayern zvládl ve 23. kole utkání s Wolfsburgem Bayern zvládl ve 23. kole utkání s WolfsburgemFoto EPA

Bayern zvýšil svůj náskok v čele soutěže před Dortmundem na 11 bodů. Druhá Borussia má k dobru nedělní utkání proti Hoffenheimu. Wolfsburg v této sezoně sleduje čelo tabulky zpovzdálí, na osmé příčce má o polovinu bodů méně než Bayern.

Zachraňující se Brémy odvrátily porážku s nováčkem Darmstadtem v 89. minutě, kdy se trefil kanonýr Pizarro. Pro peruánského útočníka to byl 183. bundesligový gól, kterým v historické tabulce předstihl na pátém místě Ulfa Kirstena. Za Werder, který už popáté za sebou nedokázal vyhrát, odehrál celý zápas český obránce Theo Gebre Selassie.

Český reprezentační záložník Vladimír Darida dnes v sestavě Herthy chyběl kvůli trestu za žluté karty.Hertha vyhrála poprvé od 20. prosince díky brance Vedada Ibiševiče, jenž dal před koncem prvního poločasu sedmý gól v sezoně.

Vedad Ibiševič z Herthy Berlín se svými spoluhráči slaví gól do sítě Kolína nad Rýnem Vedad Ibiševič z Herthy Berlín se svými spoluhráči slaví gól do sítě Kolína nad RýnemFoto EPA