Dortmund stahuje náskok Bayernu, Hoffenheim se přiblížil záchraně

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Hoffenheim zvítězil doma nad Wolfsburgem 1:0 a žije. Tým českého obránce Pavla Kadeřábka vyhrál v bundeslize třetí domácí zápas za sebou a hrabe se z bídy. Sice je dál předposlední, ale už se v tabulce dotáhl na barážovou příčku, kterou drží Frankfurt. Na záchranu ztrácí tři body. Český reprezentant Kadeřábek odehrál celý zápas.

Hoffenheim poslal do vedení už ve 3. minutě Kramarič, který se po brejku hezky uvolnil ve vápně a trefil se k vzdálenější tyči. Po změně stran Kramarič, který přišel v lednu z Leicesteru, ještě vybojoval penaltu po sporné situaci v souboji s brankářem Casteelsem, jenže ten pokutový kop Vollandovi vyrazil. Domácí ale těsnou výhru udrželi.

Další český reprezentant Theodor Gebre Selassie důvod k radosti neměl, jeho Brémy prohrály jasně 0:5 na hřišti Bayernu Mnichov. Ten si výhrou upevnil první místo a má osmibodový náskok před Dortmundem.

Bayern v předchozích dvou zápasech ztratil pět bodů, tentokrát ale byl opět suverénní. Pomohla mu rychlá branka, když po centru Comana mířil přesně Thiago. Coman byl hodně aktivní a jeho centry dělaly Brémám problémy. Využili je ke gólům i Müller a znovu Thiago. Dva góly dal i Müller, který ve druhé půli dorazil volej Ribéryho. A prosadil se i kanonýr Lewandowski.

Hertha Berlín porazila Schalke 2:0. Vladimír Darida přihrál na druhý gól, který dal v 65. minutě Niklas Stark.

Schalke čtyřikrát za sebou neprohrálo, ale v Berlíně úspěšnou sérii neprodloužilo. Hosté mohli prohrávat už v 9. minutě, ale Daridovu technickou střelu brankář Fährmann zneškodnil. Na druhé straně pak neuspěl Huntelaar, a tak se skóre změnilo až v závěru poločasu, kdy se prosadil Ibiševič.

Po půli nedokázal vyrovnat Belhanda, který po sólu netrefil branku. Hertha pak výhru pojistila, když Daridův centr z rohového kopu poslal hlavou do sítě Stark.

Dortmund proti Mohuči nazaváhal

Fotbalisté Dortmundu porazili v 26. kole německé ligy Mohuč 2:0 a na vedoucí Bayern Mnichov znovu ztrácejí pět bodů. Borussia bodovala podeváté v řadě, Mohuč neprodloužila sérii tří zápasů bez prohry.

Utkání bylo speciální pro domácího trenéra Tuchela, který před příchodem do Dortmundu trénoval v letech 2009 až 2014 právě Mohuč. Radovat se poprvé mohl po půlhodině hry, kdy se prosadil Reus.

Šestadvacetiletému německému reprezentantovi se proti Mohuči daří, v bundeslize jí dal deset branek ve 13 zápasech.

V druhém poločase pojistil tříbodový zisk domácích Kagawa. Hostující gólman Karius sice několikrát vychytal nejlepšího střelce Dortmundu Aubameyanga, gabonský reprezentant si ale připsal alespoň asistenci a v 25 ligových duelech se přímo podílel na 27 brankách: 22 dal a na pět přihrál.

Obvykle hlasití fanoušci v Signal Iduna Parku byli dnes neobvykle zamlklí. Během zápasu dva návštěvníky postihl srdeční infarkt. Jeden z diváků nepřežil, druhý byl hospitalizován a je ve stabilizovaném stavu.Ticho na tribunách při utkání Reuse zarazilo.

"Byli jsme nejprve podráždění tou atmosférou, neboť jsme o ničem nevěděli. Hned po zápase nám trenér vše vysvětlil. Tím jde hra samozřejmě do pozadí," uvedl a ocenil diváky za jejich reakci na neštěstí.