Bayern porazil Kolín a vede, Dortmund otočil zápas v Augsburgu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Lídr německé fotbalové ligy Bayern Mnichov zvítězil na hřišti Kolína nad Rýnem 1:0 a odskočil druhému Dortmundu na rozdíl pěti bodů. Borussia vyhrála v neděli v Augsburgu 3:1. Hertha Berlín si pojistila třetí místo výhrou 2:1 nad Ingolstadtem. V boji o záchranu podruhé za sebou zvítězil Hoffenheim, který vyhrál 3:1 v Hamburku.

O výhře Bayernu rozhodl už po deseti minutách Robert Lewandowski křížnou střelou z vápna. Polský útočník vstřelil 25. ligový gól v sezoně, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Zároveň je teprve čtvrtým hráčem Bayernu, který se na tuto metu v jediné sezoně dostal.

V dresu Herthy odehrál 85 minut Vladimír Darida a český záložník se podílel na vítězné brance. Rozehrál akci, na jejímž konci nacentroval Haraguči na Salomona Kaloua, který zvýšil na 2:0. Už před ním se prosadil právě Haraguči. Ingolstadt stačil pouze snížit.

Hoffenheim s dalším českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem vedl po slepených gólech Kramariče z penalty a Vollanda. Hamburku se ještě na konci první půlhodiny podařilo snížit po Kadeřábkově ruce v pokutovém území, penaltu proměnil Hunt. Tříbodový zisk hostů ve druhém poločase potvrdil Vargas.

Jen o bod víc než Hoffenheim mají Brémy, které nedokázaly doma porazit Mohuč. Po úvodním gólu hostů v závěru poločasu srovnal z penalty Claudio Pizarro, který vstřelil 101. ligový gól za Werder a vyrovnal rekord Marca Bodeho.

Čtvrtfinalista Ligy mistrů Wolfsburg doma pouze remizoval s Darmstadtem 1:1. Od porážky s nováčkem soutěže ho zachránil gól Andreho Schürrleho ze třetí minuty nastavení. Wolfsburg zůstal v tabulce osmý.

Fotbalisté Schalke porazili v německé lize Mönchengladbach 2:1 a vystřídali ho v tabulce na čtvrtém místě zaručujícím účast v předkole Ligy mistrů. Domácí rozhodli gólem v závěru zápasu.

Dortmund otočil zápas s Augsburgem

Fotbalisté Dortmundu otočili zápas 27. kola německé ligy a v Augsburgu zvítězili 3:1. Borussia podesáté v řadě bodovala a na vedoucí Bayern Mnichov znovu ztrácí pět bodů. Leverkusen zvítězil ve Stuttgartu 2:0 a posunul se na šesté místo tabulky. Na obou gólech se podíleli Julian Brandt a Karim Bellarabi. Leverkusen bodoval potřetí za sebou.

Augsburg vstoupil do utkání s Dortmundem aktivně. Caiubyho pokus ještě gólman Bürki zneškodnil, Finnbogason ale o chvíli později už zakončil do odkryté branky. Borussia od té doby převzala otěže zápasu a ještě před přestávkou po pěkné kombinaci vyrovnal Mchitarjan.

V druhém dějství měli šance takřka výhradně hosté a dvě z nich se jim podařilo proměnit. Nejaktivnější byl kolumbijský útočník Ramos, který nejprve asistoval střídajícímu Castrovi a následně sám překonal gólmana Manningera, který odchytal první utkání v sezoně. Záložník Augsburgu Jan Morávek nebyl v nominaci, jeho tým z posledních pěti zápasů získal pouhé tři body.

V 11. minutě otevřel Leverkusen ve Stuttgartu skóre, když Bellarabi předložil míč Brandtovi a ten překonal gólmana Tytoně. Bayer dál dominoval a krátce po změně stran si oba hráči role vyměnili. Brandt asistoval Bellarabimu, který se prosadil ve čtvrtém utkání proti Stuttgartu po sobě.

Leverkusen neprohrál s VfB už 12 utkání, naposledy se Stuttgart z výhry radoval v dubnu 2010. Jeho útočník Jan Kliment sledoval zápas z lavičky.