Hoffenheim zdolal Herthu, Drobný si zachytal proti BVB, Bayern vyhrál

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

NĚMECKÁ LIGA - 30. KOLO | Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v 30. kole německé ligy nad Frankfurtem 3:0 a posunuli se na třetí místo před Herthu Berlín, která podlehla na hřišti Hoffenheimu 1:2. Bayern Mnichov zvládl duel se Schalke a vyhrál 3:0. Stejně si vedl i Dortmund, který porazil Hamburk 3:0. Za HSV po vyloučení Reného Adlera odchytal závěrečných 36 minut Jaroslav Drobný. Důležitou výhru v boji o záchranu si připsal Werder Brémy, který zdolal 3:2 čtvrtfinalistu Ligy mistrů Wolfsburg.

V bundeslize se ve 30. kole zatím daří pouze domácím týmům. Ze šesti odehraných duelů mají domácí plný počet bodů.

V dresu Bayernu opět zářil Robert Lewandowski. Polský útočník vstřelil první dvě branky zápasu a v této sezoně dal již 38 soutěžních gólů, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Třetí gól Bayernu přidal Arturo Vidal.

Leverkusen potvrdil proti předposlednímu Frankfurtu roli favorita. Po bezbrankovém prvním poločase se v 70. minutě prosadil Kevin Kampl, který přišel na hřiště místo kanonýra Javiera Hernándeze a skóroval volejem hned při prvním kontaktu s míčem. Po něm se trefili ještě Julian Brandt a Karim Bellarabi.

V utkání Hoffenheimu s Herthou se potkali dva čeští reprezentanti. Domácí Pavel Kadeřábek na hřiště přišel v 53. minutě, za hosty odehrál Vladimír Darida 85 minut a odešel z trávníku těsně před rozhodujícím gólem Hoffenheimu. Berlínskému celku se vzdaluje sen o přímém postupu do Ligy mistrů, z posledních tří zápasů Hertha vytěžila jen dva body a inkasovala v nich dohromady devět branek.

Theodor Gebre Selassie přispěl k cennému vítězství Brém, které přesto zůstávají na barážové 16. příčce. První gól Werderu dal z penalty Claudio Pizarro a díky 102. brance v dresu Brém se stal nejlepším klubovým střelcem v bundesligové historii.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Augsburg - Stuttgart 1:0
Branka: 36. Finnbogason

Brémy - Wolfsburg 3:2
Branky: 32. Pizarro z pen., 64. Bartels, 83. Yatabaré - 36. Guilavogui, 86. Dost

Darmstadt - Ingolstadt 2:0
Branky: 51. Rausch, 85. Wagner

Hoffenheim - Hertha Berlín 2:1
Branky: 33. Schar, 85. Uth - 26. Stark

Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:0
Branky: 70. Kampl, 76. Brandt, 90. Bellarabi

Hannover - Mönchengladbach 2:0
Branky: 49. Anton, 60. Sobiech).