Brémy opustily sestupové pásmo, Bayern nevyužil šanci získat titul

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Bayernu Mnichov nevyužili šanci zajistit si v předstihu další mistrovský titul. V 32. kole bundesligy remizovali doma s Mönchengladbachem 1:1 a už počtvrté za sebou v nejvyšší německé soutěži jej nedokázali porazit. V šesté minutě sice otevřel skóre útočník Bayernu Thomas Müller, ale v druhém poločase vyrovnal André Hahn. Bayern dvě kola před koncem vede tabulku o pět bodů před Dortmundem, který deklasoval 5:1 Wolfsburg. Fotbalisté Brém pak zvládli důležitý záchranářský souboj a porazili Stuttgart vysoko 6:2. Werder se díky tomu posunul na patnácté místo,

Bayern dvě kola před koncem vede tabulku o pět bodů před Dortmundem, který deklasoval 5:1 Wolfsburg. Leverkusen porazil Herthu Berlín 2:1, pojistil si třetí místo v tabulce a s ním i účast v základní skupině Ligy mistrů. Za Herthu kvůli zranění nenastoupil záložník Vladimír Darida.

V Mnichově se od šesté minuty zdálo, že trenér Bayernu Pep Guardiola při svém jubilejním 100. bundesligovém zápase oslaví i mistrovský titul, když při Müllerově hlavičce zaváhal gólman Sommer. Müller dal v této sezoně už 20 gólů, což je jeho nejlepší počin v kariéře. Poprvé v bundesligové historii Bayernu dosáhli na tuto hranici dva hráči v jednom ročníku, Lewandowski už má na kontě 27 zásahů a vede tabulku střelců.

Borussia ale byla po přestávce aktivnější, což zužitkovala v 72. minutě. Po povedené Stindlově přihrávce překonal Neuera pátým gólem v sezoně Hahn. Bayern sice prodloužil sérii bez porážky na osm zápasů, na oslavu titulu si ale bude muset minimálně do příštího duelu v Ingolstadtu počkat.

"Mönchengladbach má velmi dobrý tým a hraje výborný fotbal, za to jim patří kompliment. Samozřejmě jsme chtěli dnes pro naše fanoušky vyhrát. Potřebujeme ještě jeden bod, abychom získali titul. Nyní se ale musíme koncentrovat na Atlético, v úterý to bude úplně jiný zápas a my musíme hrát lépe," připomněl Guardiola odvetu semifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid, v níž jeho svěřenci budou dotahovat jednobrankové manko.

Dortmund nastoupil bez svého nejlepšího střelce Aubameyanga v základní sestavě, ani to ale Borussii proti Wolfsburgu nezastavilo a už po devíti minutách vedla o dvě branky. Na obou se podílel japonský záložník Kagawa, který nejprve po Mchitarjanově pasu skóroval a posléze asistoval Ramosovi.

I v druhém poločase měli domácí jasnou převahu. Na 3:0 zvýšil Reus, v 69. minutě se pak dostal na hřiště Aubameyang a hned se prezentoval dvěma "slepenými" góly. Gabonský reprezentant je v tabulce střelců s 25 trefami druhý za Lewandowským. Skóre pouze zkorigoval Schürrle.

Borussia stále drží domácí neporazitelnost, z 16 zápasů jich 14 vyhrála a dvakrát získala bod. Wolfsburgu se naopak nedaří a z posledních sedmi duelů získal pouhé dva body.

Leverkusen otevřel skóre s Herthou Berlín už ve druhé minutě, když se po pohledné kombinaci prosadil devatenáctiletý Brandt, jenž skóroval v šestém utkání v řadě. O chvíli později domácí zvýšili, Calhanoglův centr nedokázala obrana Herthy odvrátit a k míči se dostal Bender, jenž pohotově zakončil. Hertha ale rychle vstřelila alespoň kontaktní gól, když se po Pekaríkově přesném centru hlavou prosadil Ibiševič a oslavil jubilejní desátý zásah v sezoně.

V druhém poločase mohl dvakrát pojistit výhru domácích Bellarabi, jeho pokusy ale reflexivně zneškodnil gólman Jarstein. Přesto Bayer dosáhl sedmé výhry v řadě, zatímco Hertha z posledních pěti utkání získala jediný bod a na pátém místě už má na Schalke k dobru pouze bod.

Právě Schalke si výhrou 3:1 na hřišti sestupujícího Hannoveru zajistilo účast minimálně v předkole Evropské ligy. Po čtyřech utkáních bez vítězství naplno zabodovalo, přispěl k tomu i útočník Huntelaar, který vstřelil už 78. gól v bundeslize, čímž se dotáhl na krajana Roye Makaaye. Jediným Nizozemcem s více trefami je Willi Lippens (92). Hannover na vlastním stadionu prohrál už třináctkrát, čímž vyrovnal negativní rekord Fürthu ze sezony 2012/13.

V brance Hamburku znovu nastoupil Jaroslav Drobný a udržel čisté konto, jeho tým remizoval v Mohuči. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim poslední půlhodinu proti Ingolstadtu a byl u vítězné branky domácích. Bývalý hráč pražské Sparty poslal přihrávku Vollandovi a ten našel před bránou Amiriho, který přízemní střelou rozhodl o výhře 2:1.

Brémy mají klíčovou výhru

Fotbalisté Brém zvládli v 32. kole bundesligy důležitý záchranářský souboj a porazili Stuttgart vysoko 6:2. Werder se díky tomu posunul na patnácté místo, Stuttgart má o bod méně a je sedmnáctý. Český reprezentant Theodor Gebre Selassie odehrál v obraně vítězného týmu celý zápas.

Stuttgartský brankář Tytoň třikrát inkasoval v první půli. Nejprve přesně k tyči zamířil domácí Bartels, krátce po Didaviho vyrovnání přišel Barbův vlastní gól a v závěru poločasu se po zemi trefil ještě Öztunali.

Hosté, kteří před cestou do Brém šestkrát za sebou nezvítězili, se po přestávce snažili o zvrat. Barba napravil svou chybu při vlastním gólu a efektní patičkou snížil, ale Werder měl znovu pádnou odpověď - na 4:2 upravil Pizarro a debakl pak dovršili Bartels a střídající Ujah. Po druhém vítězství ze tří posledních zápasů opustily Brémy sestupové pásmo.

Brémy - Stuttgart 6:2
Branky: 13. a 80. Bartels, 34. vlastní Barba, 44. Öztunali, 65. Pizarro, 87. Ujah - 26. Didavi, 54. Barba

1. Bayern 34 28 4 2 80:17 88
2. Dortmund 34 24 6 4 82:34 78
3. Leverkusen 34 18 6 10 56:40 60
4. Mgladbach 34 17 4 13 67:50 55
5. Schalke 34 15 7 12 51:49 52
6. Mainz 34 14 8 12 46:42 50
7. Hertha Berlin 34 14 8 12 42:42 50
8. Wolfsburg 34 12 9 13 47:49 45