Darida pomohl gólem k výhře, z respektu k Freiburgu moc neslavil

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Záložník Vladimír Darida gólem přispěl k výhře Herthy Berlín v prvním kole německé ligy 2:1 nad nováčkem z Freiburgu. Berlínský celek vedl po gólu českého reprezentanta až do 93. minuty, kdy za hosty po rohovém kopu vyrovnal kapitán Nicolas Höfler. Domácím ale o dvě minuty později vítězství vrátil střídající Julian Schieber. Dortmund začal domácím vítězstvím 2:1 nad Mohučí díky gólům Aubameyanga. Už v pátek mistrovský Bayern rozdrtil na domácím stadionu Brémy 6:0.

Herta se zlepšila v ofenzivě až po přestávce, gólem proti Freibrugu mohl skončit už Daridův centr z 56. minuty, neboť jej Höfler odhlavičkoval na břevno vlastní branky.

O šest minut později ale už bývalý záložník Plzně a právě Freiburgu přesně zakončil přízemní kombinaci a vstřelil první gól Herthy v novém bundesligovém ročníku. Z respektu ke svému bývalému klubu branku příliš neslavil. Každý z posledních pěti Daridových ligových gólů poslal Herthu do vedení 1:0.

Ve třetí minutě nastavení ale nováček využil standardní situaci a Grifův rohový kop hlavičkou umístil do brány Höfler. Přesto Freiburg nezískal ani bod, neboť o dvě minuty později propasoval Schieber i s přispěním obráncovy teče míč za Schwolowova záda. Hertha porazila Freiburg poprvé od února 2010.

Celý zápas odehrál v dresu Hoffenheimu obránce Pavel Kadeřábek, jeho tým remizoval doma 2:2 s druhým nováčkem Lipskem. Domácí byli po brance Utha z 83. minuty blízko třem bodům, v poslední minutě ale srovnal Sabitzer.

V Dortmundu se Aubameyang nejprve prosadil hlavou po centru posily Schürrleho. V poslední minutě pak reprezentant Gabonu proměnil i pokutový kop. Mohuč v nastavení alespoň snížila na 1:2.

Hamburk doma remizoval 1:1 s Ingolstadtem, když neudržel vedení. To mu ve 30. minutě zajistil Wood, kterému asistoval dlouhým výkopem brankář Adler. Rakouský reprezentant Hinterseer však deset minut před koncem zařídil remízu.

Bezmoc na Bayernu sledoval Drobný z lavičky

Mistrovský Bayern do sezony vstoupil už v pátek a opravdu ve velkém stylu, když Brémám nasázel šest branek. Nejvyšší vítězství v prvním zápase úřadujícího mistra v bundesligové historii mohl na lavičce mnichovského klubu oslavit Ital Carlo Ancelotti, pro něhož byl zápas před 75.000 diváky debutem v německé lize. Bayern už před dvěma týdny vstoupil do sezony vítězstvím v německém Superpoháru.

Utkání měl Bayern pod kontrolou od samého úvodu a tón zápasu udal slepenými brankami v 9. a 13. minutě. Nejprve se krásně zpoza šestnáctky trefil Xabi Alonso a pak zaznamenal svou první trefu v utkání Lewandowski. Polský kanonýr přidal druhou branku krátce po přestávce a po gólech kapitána Philippa Lahma a Francka Ribéryho zpečetil Lewandowski skóre v 77. minutě z penalty po faulu na Rafinhu.

Bezmoc brémského gólmana Felixe Wiedwalda sledoval ze střídačky zkušený český brankář Jaroslav Drobný, jenž přišel do Werderu v červnu po šestiletém působení v konkurenčním Hamburku.