Autor: rjm, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

NĚMECKÁ LIGA - 3. KOLO | Fotbalisté Herthy Berlín porazili ve 3. kole německé ligy Schalke 2:0 a dotáhli se na vedoucí Bayern. Zápas kvůli zranění kotníku nedohrál Vladimír Darida, který musel v 55. minutě střídat. V případě vážnějších zdravotních problémů by to znamenalo komplikaci pro český národní tým, který hraje už v sobotu 8. října těžký kvalifikační zápas o postup na MS 2018 s Německem.

Daridova absence na vývoj utkání neměla vliv. V 65. minutě se po centru slovenského reprezentačního obránce Petera Pekaríka prosadil Weiser. O deset minut později si na dlouhý pas za obranu naběhl Stocker a přidal druhý gól. Právě švýcarský záložník Daridu po jeho zdravotních potížích vystřídal.

Hertha tak kromě pokračování ve své vítězné sérii prodloužila opačnou řadu svého soupeře. Schalke ani ve třetím bundesligovém kole nedokázalo bodovat či vstřelit gól a spolu s posledními Brémami zůstává v pásmu přímého sestupu.

Bayern rozhodl v druhém poločase

Úřadující mistři, fotbalisté Bayernu Mnichov, stejně jako favorizovaný Dortmund, zvládli proměnit svůj zápas 3. kola nejvyšší německé soutěže v tříbodový zisk. Bayern zvítězil 3:1 proti Ingolstadtu, Dortmund doma rozdílem třídy - 6:0 - zničil Darmstadt. Bayern vede tabulku o dva body před nováčkem z Lipska a Kolínem nad Rýnem.

Bayern sice prohrával po gólu Lezcana, do přestávky ale vyrovnal Lewandowski a pátým gólem si upevnil vedení v tabulce střelců. Ve druhém poločase poslal obhájce titulu do vedení Alonso a o výhře definitivně rozhodl šest minut před koncem Rafinha.

Bez porážky je i nováček z Lipska. Na jeho vysokém vítězství v Hamburku se dvěma góly podílel Werner, který přišel na hřiště po přestávce a trefil se v 72. a 77. minutě. Před ním otevřel skóre z penalty v 66. minutě Forsberg a o čtvrtý gól se v nastavení postaral Selke.

Dortmund deklasoval Darmstadt

Ještě vyšší výhru zaznamenal Dortmund, který si poradil 6:0 s Darmstadtem. V první půli se prosadil jen Castro, který se poté trefil i ve druhém poločase stejně jako Ramos, Pulisic, Rode a Mor.

Brémy prohrály i třetí zápas v sezoně, nepomohlo jim ani nasazení českého brankáře Jaroslava Drobného. Zkušený gólman inkasoval na hřišti Mönchengladbachu čtyřikrát už do poločasu a Brémy podlehly 1:4. Byl u toho i další český reprezentant Theo Gebre Selassie. O góly Mönchengladbachu se podělili Hazard a Raffael.