Bayern je zpátky v čele, BVB dalo šest gólů Vlkům, Gebre Selassie asistoval

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté mistrovského Bayernu ve čtvrtém kole německé ligy porazili v Mnichově 3:0 Herthu Berlín, hrající bez zraněného reprezentanta Vladimíra Daridy, a vrátili se do čela tabulky. Český obránce Brém Theodor Gebre Selassie v domácím zápase s Mohučí přihrál na gól, ale Werder nezvládl závěr, prohrál 1:2 a zůstává bez bodu poslední. Dortmundu potvrdil výbornou střeleckou formu výhrou 5:1 ve Wolfsburgu.

Bayern poslal do vedení v 16. minutě Ribéry, po změně stran během čtyř minut přidali další branky Thiago a Robben. Bavorský suverén vyhrál i sedmé soutěžní utkání pod trenérem Carlem Ancelottim.

Gebre Selassie sice ve 12. minutě asistoval u povedené rány Hajroviče, ale pojistku domácí nepřidali. Mohuč vyrovnala v 87. minutě zásluhou Malliho a v nastaveném čase obral Brémy i o bod De Blasis.

Thiago vstřelil třetí gól Bayernu

Čtvrtou porážku v sezoně utrpělo rovněž Schalke, které na svém stadionu podlehlo Kolínu nad Rýnem 1:3. Domácí se v 36. minutě díky Huntelaarovi dočkali první vstřelené branky v ligové sezoně, ale brzy vyrovnal Osako a ve druhém poločase dokonali obrat Modeste a Zoller. Kolín poskočil na druhou pozici o dva body za Bayern.

Nováček z Lipska doma remizoval s Mönchengladbachem 1:1 a udržel neporazitelnost.

BVB válcuje soupeře

Dortmund navázal na dvě vítězství 6:0, která v minulém týdnu zaznamenal proti Legii Varšava v Lize mistrů a poté v domácí soutěži proti Darmstadtu. Dvěma góly přispěl k výsledku Pierre-Emerick Aubameyang, který má v tomto bundesligovém ročníku průměr jedné branky na zápas.

Darmstadt po debaklu od Borussie odvrátil v utkání s Hoffenheimem další porážku v druhé minutě nastavení, kdy vyrovnal na 1:1 Denys Olijnyk. Hosté, za které odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek, remizovali i ve čtvrtém utkání v sezoně.

Pouze bod mají dál na kontě Ingolstadt a Hamburk, který podlehl na hřišti nováčka Freiburgu 0:1. Jediný gól zápasu dal v 70. minutě Nils Petersen ihned po svém příchodu na hřiště.