Bayern i BVB mají pouze bod. Senzace z Lipska je už na třetím místě

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov i Borussie Dortmund ztratili v 7. kole německé ligy dva body. BVB remizovalo s Herthou 1:1 a Bayern zase 2:2 na půdě Frankfurtu. Naopak strmě stoupá Kolín nad Rýnem. Ten je po výhře 3:0 nad Ingolstadtem na druhé příčce. Ligu vede Bayern o dva body právě před Kolínem, který stejně jako mnichovský celek dosud neprohrál.

Bayern začal ve Frankfurtu dobře a už od desáté minuty vedl. Skóre otevřel po Alabově přihrávce Robben a s 79 góly se stal nejlepším nizozemským střelcem mnichovského celku v bundeslize, když překonal Roye Makaaye.

Pak ale převzal iniciativu domácí Eintracht. Nejprve Chandler trefil tyč, následně Meierovu hlavičku na brankové čáře zachytil gólman hostů Neuer. Dvě minuty před přestávkou ale "Orli" přece jen vyrovnali, když se prosadil Huszti a ukončil 799 minut trvající čekání Frankfurtu na gól do sítě Bayernu.

V 62. minutě vrátil hostům vedení Kimmich, jenž se poprvé v kariéře prosadil ve třech bundesligových zápasech po sobě. Ani to ale Bayernu nestačilo k tříbodovému zisku, přestože hrál posledních 25 minut přesilovku po vyloučení Husztiho. Chandlerův pas v 78. minutě totiž poslal Fabián hrudníkem za Neuerova záda.

Frankfurtští fotbalisté neprohráli na domácím stadionu posledních sedm zápasů a nadělili pěkný dárek trenérovi Niku Kovačovi, který dnes slaví 45. narozeniny.

Kolín táhne střelec Modeste

Povedený start sezony prožívá útočník Modeste z Kolína nad Rýnem. Po sedmi utkáních vede se stejným počtem branek bundesligovou tabulku střelců. Dva góly si připsal při dnešním vítězství 2:1 nad Ingolstadtem, za hosty pouze zkorigoval stav Hinterseer z penalty. Kolínští dokázali odehrát úvodních sedm duelů v sezoně bez porážky poprvé od ročníku 1987/88. Ingolstadt je s jediným bodem na posledním 18. místě.

Za Hoffenheim nastoupil na levém kraji zálohy český reprezentant Pavel Kadeřábek a mohl se radovat z výhry 2:1 nad Freiburgem. Hoffenheim je dalším celkem, který dosud neprohrál, a nachází se na páté pozici.

Mönchengladbach nedokázal proměnit dva pokutové kopy a remizoval s Hamburkem 0:0. Neprosadili se Hahn ani Stindl. Borussia ale prodloužila domácí neporazitelnost na 11 zápasů.

Omlazený Dortmund ztratil body

Hertha, které především v prvním poločase citelně chyběl zraněný český reprezentant Vladimír Darida, nakročila v 51. minutě k vítězství gólem Stockera. Domácí, v jejichž mužstvu musel trenér Tuchel kvůli rozsáhlé marodce postavit do základní sestavy řadu nezkušených mladíků, se dlouho nemohli prosadit.

Trápení Dortmundu, který poslal na hřiště třetí nejmladší základní jedenáctku v historii bundesligy s průměrným věkem hráčů 22 let a 337 dní, neukončila v 77. minutě ani nařízená penalta za hru rukou v pokutovém území.

Aubameyang trefil jen brankáře, o tři minuty později ale své selhání napravil a šestým gólem v sezoně odvrátil hrozící první domácí porážku po roce a půl.

Lipsko dál řádí, porazilo i Wolfsburg

Fotbalisté Lipska zvítězili v 7. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu 1:0. Jediný gól vstřelil v 70. minutě Emil Forsberg, který tak odčinil svou neproměněnou penaltu z prvního poločasu. Bundesligový nováček bodoval už posedmé v řadě. Díky třem bodům se navíc hosté posunuli na třetí místo před berlínskou Herthu a ztrácí jen dva body na vedoucí Bayern Mnichov.

Právě s ligovým lídrem, Hoffenheimem a Kolínem nad Rýnem tvoří Lipsko čtveřici stále neporažených týmů soutěže. Naopak Wolfsburg pokračuje ve špatných výkonech. V posledních pěti zápasech získal dva body, dokázal jen dvakrát skórovat a jeho jediná výhra přišla v prvním kole.