Hoffenheim s Kadeřábkem vyhrál boj o třetí místo, uspěl Bayern i Lipsko

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

V přímém souboji o třetí místo v bundeslize uspěli fotbalisté Hoffenheimu, kteří v  9. kole i s Pavlem Kadeřábkem porazili Hertu Berlín 1:0. Vedoucí Bayern porazil Augsburg na jeho hřišti 3:1 a zůstali v čele tabulky o dva body před Lipskem. Výhru úřadujícího mistra, který dosud nepoznal hořkost porážky, zařídili Robert Lewandowski a Arjen Robben, kteří se společně postarali o všechny tři branky. Také druhé  Lipsko zůstalo bez prohry, na hřišti Darmstadtu zvítězilo 2:0 díky brankám střídajícího Marcela Sabitzera.

O pátou ligovou výhru Hoffenheimu v řadě se postaral ve 31. minutě Niklas Süle. Celý zápas za Hoffenheim odehrál český reprezentant Pavel Kadeřábek, naopak Vladimír Darida na soupisce berlínského celku stále chyběl kvůli zranění.

Skvělou formu Hoffenheim potvrdil už v prvním poločase. Po půlhodině hry se do velké šance dostal Lukas Rupp, chvíli nato trefil aktivně hrající Kadeřábek hlavičkou břevno, napotřetí už se ale domácí radovali. Ve 31. minutě se na zadní tyči prosadil hlavou Süle.

Také po přestávce byli domácí aktivnějším týmem. Velkou šanci zdvojnásobit vedení měl v 72. minutě Andrej Kramarič, ale z malého vápna trefil pouze brankáře Runeho Jarsteina. Ten pak Kramariče ve velké šanci vychytal i podruhé v úplném závěru zápasu.

Pátým vítězstvím za sebou klub vyrovnal svou dosud nejlepší sérii z roku 2008. Zato Hertha musela vedle ztráty třetího místa skousnout porážku po čtyřech bundesligových zápasech, v nichž bodovala.

Brémy s Gebrem nezvládly duel s nováčkem

Bayern o výhře v Augsburgu rozhodl už v prvním poločase, když si roli skórujícího hráče i asistenta vyzkoušeli Lewandowski a Robben. Nizozemskému záložníkovi se něco podobného povedlo poprvé od loňského února.

Augsburg měl v první půli také dvě gólové šance, hosty ale podržel brankář Neuer. Krátce po změně stran přidal třetí gól Bayernu po další Robbenově asistenci Lewandowski. Polský reprezentant potvrdil, že se mu proti bavorskému rivalovi daří: v 11 bundesligových zápasech mu dal 13 branek.

Domácí v 67. minutě zkorigovali stav zásluhou korejského záložníka Ku Ča-čchola, víc zdramatizovat zápas ale nedokázali a z posledních čtyř duelů získali pouze bod.

Brémy s obráncem Theodorem Gebre Selassiem nezvládly duel s nováčkem Freiburgem a prohrály 1:3. Už po poločase vedli hosté o dvě branky, když nejprve dobrou formu potvrdil Philipp, jenž vstřelil pátý gól v sezoně, a následně zvýšil z penalty Grifo.

Naději pro domácí vykřesal první brankou od dubna 2014 obránce García, definitivně o první venkovní výhře Freiburgu v sezoně ale rozhodl čtvrt hodiny před koncem tečovanou střelou Abrashi.

Leverkusen v závěru otočil zápas ve Wolfsburgu, když na Arnoldovu trefu z prvního dějství v poslední desetiminutovce zareagovali Mehmedi a Jedvaj. "Vlci" potřetí za sebou prohráli, z posledních osmi utkání navíc vydolovali pouhé tři body.