Leverkusen přejel Herthu. Lipsko stíhá Bayern, Drobný byl při prohře vyloučen

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

17. KOLO | Trápení Herthy pokračuje. V nedělním utkání na hřišti Leverkusenu prohrála třetí z posledních čtyř zápasů a propadla se na páté místo. Jubilejní 200. zápas v německé fotbalové lize brankáři Jaroslavu Drobnému ani trochu nevyšel. Sedmatřicetiletý gólman byl v utkání s Dortmundem vyloučen a oslabený Werder doma v prvním zápase v tomto roce prohrál 1:2. Už v pátek prohrál Freiburg doma s Bayernem 1:2 a v nedě

Drobného nejprve v páté minutě překonal po úniku a povedené kličce André Schürrle. Ve 39. minutě pak domácí obraně utekl také Marco Reus, kterého zkušený gólman před pokutovým územím srazil nohou a dostal červenou kartu.

Ve druhém poločase sice dokázal vyrovnat Fin Bartels, jenže Lukasz Piszczek v 71. minutě rozhodl o vítězství Borussie a jejím posunu na čtvrté místo. Pouze na lavičce patnáctých Brém zůstal reprezentační obránce Theo Gebre Selassie.

Další český bek Pavel Kadeřábek kvůli zranění lýtka chyběl v sestavě Hoffenheimu při výhře 2:0 v Augsburgu. Za domácí odehrál úvodních 74 minut záložník Jan Morávek, který ve čtvrtek prodloužil s klubem smlouvu.

Hoffenheim v neúplné tabulce poskočil na třetí pozici a dál zůstává jediným neporaženým celkem v pěti elitních ligách v této sezoně. Ve druhém poločase za hosty skórovali Sandro Wagner a střídající Andrej Kramarič.

Freiburg v pátek sice rychle vedl po zásahu Jannika Haberera, ale domácí se netěšili dlouho. Gólově totiž odpověděl polský útočník Lewandowski v 35. minutě 134. brankou v soutěži, kterou se na druhém místě historické tabulky zahraničních střelců odpoutal od někdejší opory Bayernu Brazilce Elbera. Před Lewandowským už je pouze Peruánec Claudio Pizarro se 190 brankami.

V první minutě nastavení si pak polský reprezentant ve vápně mezi obránci zpracoval na prsou centr Francka Ribéryho a čtrnáctým gólem v sezoně rozhodl o výhře favorita. Na nejlepšího střelce tohoto ročníku soutěže Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu ztrácí dva zásahy.

Dvěma góly rozhodl o výhře záložník Leverkusenu Calhanoglu

Bayern v mrazivém počasí vybojoval šesté ligové vítězství za sebou a stal se podvaadvacáté půlmistrem.

Na vítězství Bayernu odpovědělo i Lipsko, které rozdrtilo Frankfurt na domácím stadionu 3:0. Hosté hráli už od 3. minuty o deseti poté, co se zbytečnou rukou mimo vápno nechal vyloučit gólman Hrádecký. Domácí využili tuto výhodu již za tři minuty, když se z dorážky trefil Compper.

Nováček soutěže a největší překvapení ligy pak přidal ještě dva góly a připsal si vysokou výhru. Lipsko se díky tomu dotáhlo zpátky na vedoucí Bayern na rozdíl tří bodů a může tak i nadále snít sen o senzačním titulu v premiérové sezoně v Bundeslize.

Nejvyšší příčky se vzdalují Herthě, která si připsala už třetí prohru z posledních čtyř zápasů a přišla o třetí místo v tabulce. Propadla se na pátou příčku, Leverkusen naopak poskočil na osmé místo. Český reprezentant Vladimír Darida odehrál za Herthu 82 minut.

Leverkusen se ujal vedení šťastným gólem Omera Topraka, následně zvýšil Hakan Calhanoglu z penalty. Valentin Stocker sice ještě do poločasu snížil, ale po změně stran Hertha propásla šanci na vyrovnání. Tu největší měl Vedad Ibiševič, kterého skvěle vychytal brankář Bernd Leno. V závěru výhru domácích zpečetil druhým zásahem Calhanoglu.