Darida v divokém závěru Herthy s Bayernem. Mela jako v hospodě!

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Kovbojka v Berlíně. Bayern Mnichov vstřelil vyrovnávací gól do sítě Herty na 1:1 šest minut po vypršení hrací doby. Rozhodčí přitom ukázali, že se bude hrát navíc jen pětiminutovka. Výsledkem byla mela, při níž málem došlo i na pěsti. Vladimír Darida to všechno zažil přímo na hřišti.

Hospodská rvačka v  bundeslize? Skoro! Chyběl opravdu kousíček, aby se hromadná strkanice, do které se zapojily na Olympijském stadionu v  Berlíně kromě hráčů i realizační týmy obou stran, změnila v bitku.

Proč taková rotyka?

Po vypršení běžné hrací doby čtvrtý rozhodčí zvedl tabulku s číslem 5. Tolik minut mělo trvat nastavení utkání s překvapivým stavem. Domácí Hertha v  tu chvíli vedla nad lídrem soutěže Bayernem Mnichov 1:0. Pět minut uplynulo, jen- že pořád se hrálo. V  čase 95:21 získali hosté výhodu přímého kopu z  levé strany těsně vedle pokutového území.

Hosté: 90+6. Lewandowski

Domácí: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Stark, Skjelbred – Haraguči (90+4. Lustenberger), Darida, Kalou (90+2. Mittelstädt) – Ibišević (C) (87. Esswein).

Hosté: Neuer – Lahm (C), Hummels, Alaba, Bernat (77. Coman) – Kimmich (62. Alonso), Arturo Vidal (62. Lewandowski) – Robben, Th. Alcântara, Costa – T. Müller.

Domácí: Allagui, Esswein, Kraft, Lustenberger, Mittelstädt, Stocker, Torunarigha

Hosté: Alonso, Coman, Rafinha, Lewandowski, Martínez, Ulreich, Sanches

Domácí: Pekarík, Almenning Jarstein

Hosté: Hummels, Lewandowski, Alonso

Ittrich

Olympiastadion

Kouč Herty Pal Dárdai okamžitě vystartoval na čtvrtého sudího a šermoval mu pěti prsty před očima. Vehementně mu signalizoval, že tahle standardní situace už neměla být. Jenže nic naplat. Před bránu Herty se vydal z brány Bayernu gólman Neuer. Všichni hostitelé opevnili malé vápno.

Ale na penaltě zapomněli volného Robbena. Osudově! Thiago Alcantara na něj bleskově rozehrál balon. Nizozemský expres míč napálil prvním dotykem do chumlu hráčů před ním. Z brankové čáry domácí dělovou kouli vyrazili, jenže Lewandowski dorážkou zařídil dělbu bodů v  poslední sekundě zápasu.

Radost bavorské party, jež šťastně odvrátila první ligovou porážku po třech měsících, narazila na bouchnuté saze domá- cích. A už se to mlelo! Na hřišti se vytvořilo několik dvojiček, které si to chtěly na férovku rozdat.

Nejjiskřivější byl konflikt mezi útočníkem Ibiševičem, autorem úvodního gólu Herty, s mnichovským brankářem Neuerem a jedním z členů podpůrného štábu bavorského velkoklubu. Xabi Alonso nebyl také daleko od nakládačky. Naštěstí se požár podařilo uhasit.

Vladimír Darida se rval jen sportovně na hřišti. A velmi dobře. V  roli podhrotového zá- ložníka operoval na velkém prostoru. Většinou, jako celý tým, svědomitě bránil, protože Bayern po inkasované brance v 21. minutě vyvinul soustavný tlak.

Ale párkrát se připomněl chytrými přihrávkami v  ofenzivě. Jednou z  nich rozjel akci, po níž mohl Ibiševič po přestávce zvýšit vedení na 2:0. To se nestalo, a tak si Darida na senzační triumf nakonec nesáhl.

„Remíza je spravedlivá. Hertha měla dobrou první půli, ale v té druhé jsme si vytvořili tlak,“ shrnul dění Carlo Ancelotti, kouč Bayernu.

„Těžko ten zápas nějak zařadit. Bod proti Bayernu je v podstatě skvělý, ale přesto to bolí. Vítězství by nebylo nezasloužené. Jsem na kluky i na fanoušky hrdý, chyběla nám jen minuta k velkému překvapení,“ povzdechl si Pal Dárdai. Šarvátka zůstala na tiskové konferenci tabu.

1. Bayern 34 25 7 2 89:22 82
2. Lipsko 34 20 7 7 66:39 67
3. Dortmund 34 18 10 6 72:40 64
4. Hoffenheim 34 16 14 4 64:37 62
5. Hertha Berlin 34 15 4 15 43:47 49
6. Köln 34 12 13 9 51:42 49
7. Freiburg 34 14 6 14 42:60 48
8. Mgladbach 34 12 9 13 45:49 45