Darida gólem pomohl Hertě. Bayern zničil Hamburk 8:0, Kadeřábek nehrál

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v bundeslize Hamburk 8:0. Hattrickem se na debaklu podílel Robert Lewandowski, dva góly přidal Kingsley Coman. Tři body slavili také další favorité Lipsko a Borussia Dortmund. Fotbalisté Werderu Brémy s českým reprezentantem Theodorem Gebre Selassiem v sestavě pak zaznamenali velmi důležité vítězství na půdě Wolfsburgu a dostali se mimo sestupové pásmo. Podobně se dařilo i Vladimíru Daridovi, který gólem stvrdil vítězství Herthy Berlín nad tabulkově sousedním Frankfurtem 2:0.

Lewandowski se poprvé prosadil z penalty ve 24. minutě, kdy po úvodní Vidalově brance zvýšil na 2:0. Třetí gól Bayernu přidal krátce před poločasem a hattrick završil v 54. minutě. Coman přišel na hřiště po hodině hry a na dva zásahy mu stačilo pouhých devět minut.

Hráči Bayernu nachystali dokonalý dárek trenérovi Carlu Ancelottimu, pro kterého šlo o 1000. utkání v kariéře. "Přál jsem si, abychom oslavili můj jubilejní zápas dobrým výkonem, ale tohle jsem opravdu nečekal. Bylo to dokonalé," uvedl italský kouč.

Obhájce titulu, za který skórovali ještě Alaba s Robbenem, potvrdil, že proti Hamburku se mu doma opravdu daří. Poslední zápasy přístavního celku v Mnichově totiž skončily 0:5, 0:8, 1:3, 2:9, 0:5 a 0:6.

"Hodně to bolí, ale musíme za tím hodně rychle udělat tlustou čáru," uvedl kouč Markus Gisdol, jehož tým si "osmičkou" vyrovnal nejvyšší ligovou prohru v klubové historii.

Po dvou zápasech vyhrála i Hertha, které k vítězství nad Frankfurtem pomohl i záložník Vladimír Darida. Český reprezentant sedm minut před koncem upravil na konečných 2:0 a připsal si druhou branku v sezoně. Poprvé se trefil v úvodním kole proti Freiburgu.

Brémy slavily ve Wolfsburgu

Oba brémské góly padly krátce po sobě už v úvodu utkání a oba dal Gnabry. Nejprve se prosadil tečovanou střelou z 15 metrů, v 18. minutě se pak po centru z trestného kopu zjevil sám před brankářem Benagliem a zblízka ho překonal podruhé. Z deseti gólů v sezoně devětkrát skóroval na hřištích soupeřů.

Wolfsburg rychle snížil, po rohu usměrnil míč do sítě Mayoral. Pak se několikrát vyznamenal brankář hostů Wiedwald, při střelách Didaviho a Mayorala mu pomohla tyč. V druhé půli tlak domácího celku pokračoval, jasná střelecká převaha ale k vyrovnání nevedla.

Hoffenheim bez Kadeřábka remizoval

Fotbalisté Hoffenheimu remizovali v 22. kole německé ligy na hřišti Schalke 1:1. Český reprezentant Pavel Kadeřábek do zápasu za Hoffenheim kvůli zranění lýtka nezasáhl. Jeho tým je na čtvrtém místě tabulky.

Schalke poslal do vedení už v páté minutě Schöpf, který prokázal současnou dobrou formu. Rakouský záložník se prosadil v posledních třech soutěžních zápasech. Hosté ale 11 minut před koncem srovnali, když se po Zuberově centru hlavou trefil Rudy.

V druhém zápase Ingolstadt prohrál doma 0:2 s Mönchengladbachem, ačkoliv prvního gólu hosté dosáhli neregulérně, když Stindl zakončil rukou. Druhou branku přidal v nastavení Hahn, který se trefil po 991 minutách.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Wolfsburg - Brémy 1:2
Branky: 19. Mayoral - 10. a 18. Gnabry

Bayern Mnichov - Hamburk 8:0
Branky: 24. z pen., 42. a 54. Lewandowski, 65. a 69. Coman, 17. Vidal, 56. Alaba, 87. Robben

Darmstadt - Augsburg 1:2
Branky: 47. Heller - 55. Verhaegh z pen., 85. Bobadilla

Freiburg - Dortmund 0:3
Branky: 55. a 70. Aubameyang, 13. Sokratis

Leverkusen - Mohuč 0:2
Branky: 3. Bell, 11. Öztunali,

Lipsko - Kolín nad Rýnem 3:1
Branky: 5. Forsberg, 34. vlastní Maroh, 65. Werner - 53. Osako