Bayern jde po výhře do trháku, Lipsko padlo. Darida pomohl skolit Dortmund

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Náskok deseti bodů mají po 24. kole německé bundesligy fotbalisté Bayernu. Ti na domácí půdě zdolali Frankfurt 3:0 a opět odskočili Lipsku, které doma prohrálo s Wolfsburgem 0:1. Bez bodů odešel i třetí Dortmund, jenž padl 1:2 na hřišti Herthy, v jejíž sestavě nechyběl Vladimír Darida. Darmstadt si na domácí půdě poradil s Mohučí a remízou 1:1 skončil duel Freiburgu s Hoffenheimem a už včera uhrály stejný výsledek Brémy na hřišti Leverkusenu. Hamburk oplatil v německé fotbalové lize Mönchengladbachu porážku z poháru a vyhrál v lize podruhé za sebou. O vítězství 2:1 rozhodl deset minut před koncem americký útočník Bobby Wood. Pro Mönchengladbach se jedná o první porážku po pěti zápasech. Schalke porazilo Augsburg 3:0, dvakrát se trefil Guido Burgstaller. Jan Morávek Augsburgu pro zranění chyběl.

Frankfurt byl překvapivě od začátku aktivnějším týmem, domácí Bayern ale podržel gólman Neuer a v závěru poločasu bavorský celek dvakrát skóroval. Nejprve se po Müllerově přihrávce prosadil polský kanonýr Lewandowski a zaznamenal jubilejní 20. gól v sezoně. Müller si připsal už 11. asistenci.

Vzápětí přidal druhou branku Costa. V druhém poločase se po Robbenově centru znovu trefil Lewandowski a oslavil další jubileum - 100. soutěžní branku v dresu Bayernu. Mistrovský celek neprohrál už 13 zápasů, v posledních třech navíc zvítězil s celkovým skóre 14:0. Frankfurt, který se drží na pohárové šesté pozici, prohrál popáté v řadě.

Darida hrál celý zápas, Lipsko padlo

Dortmundský obránce Ginter přispěl k úvodnímu gólu zápasu v Berlíně, když ztratil míč, Ibiševič jej předložil Kalouovi a reprezentant Pobřeží slonoviny zakončil do odkryté branky. Dortmund si v prvním dějství výraznou šanci na vyrovnání nevypracoval, neboť ani jednou nevystřelil přímo na brankáře Jarsteina.

První střelu si připsal až v 49. minutě Bartra, Jarsteinovi ale problémy neudělala. O chvíli později už Dortmund skóroval, na konci rychlé kombinace byl Aubameyang a připsal si 22. zásah v sezoně. Gabonský reprezentant je v poslední době ve formě, ve čtyřech soutěžních zápasech dal osm gólů.

Dvacet minut před koncem Berlíňané znovu vedli a zase u toho byl Ginter, který fauloval na hranici vápna a tvrdou ranou z přímého kopu vrátil Hertě vedení Plattenhardt. Pětadvacetiletý levý bek je specialistou na tyto standardní situace, všech sedm bundesligových branek zaznamenal právě z přímých kopů.

Wolfsburg otevřel skóre v Lipsku už v deváté minutě, když se prosadil Gómez. Jednatřicetiletý útočník v posledních devíti ligových duelech dal pět branek. Vrásky novému trenérovi "Vlků" Andriesi Jonkerovi přibyly krátce před přestávkou, kdy kvůli zranění musel střídat stoper Rodríguez. Radost ale mohl mít ze tří bodů, neboť další branka nepadla a Lipsko po třech zápasech prohrálo. Wolfsburg stejnou dobu čekal na vítězství.

Wolfsburg na hřišti Lipska jednou skóroval a slavil nečekanou výhru

Hoffenheim bez Kadeřábka remizoval

Ve Freiburgu se hrál od začátku ofenzivní fotbal, góly ale padaly až po změně stran. V 56. minutě fauloval ve vápně obránce Hoffenheimu Vogt, Philippovu penaltu brankář Baumann sice vyrazil, avšak pouze k exekutorovi, který pohodlně dorazil. Za čtyři minuty ale bylo vyrovnáno, když se povedenou střelou z hranice pokutového území do šibenice trefil Kramarič. Hoffenheim počtvrté za sebou bodoval.

Leverkusen, jenž vyměnil kouče po předchozích dvou porážkách, šel proti Brémám do vedení, když Volland hlavičkou poslal do sítě míč, který se po střele Juliana Brandta odrazil od břevna. Porážku Werderu odvrátil veterán Pizarro. Osmatřicetiletý Peruánec v 76. minutě vystřídal českého obránce Theodora Gebre Selassieho a krátce nato po standardní situaci tečoval střelu Roberta Bauera mimo dosah brankáře.

V samém závěru po faulu Maximiliana Eggesteina dostali domácí příležitost oplatit Brémám podzimní porážku 1:2, ale Toprak šanci zahodil.

Hamburk otočil zápas

Hamburk musel vývoj zápasu otáčet, hosté se ujali vedení ve 23. minutě díky přesné hlavičce Andrease Christensena. Ještě do přestávky ale stejným způsobem vyrovnal Filip Kostič a v 80. minutě dokonal obrat svým pátým gólem v sezoně Wood. Hamburk tak oplatil Mönchengladbachu jedenáct dní starou porážku z německého poháru a druhou výhrou v řadě se bodově dotáhl na příčky zajišťující setrvání v soutěži.

Fotbalisté Schalke neměli větší problémy s Augsburgem, o svém vítězství rozhodli už v prvním poločase. Dvakrát se prosadil útočník Guido Burgstaller, třetí branku přidal Daniel Caligiuri.