Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. dubna 2017 • 23:07

Dortmund ovládl přestřelku na Bayernu a míří do finále poháru

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze
SESTŘIH Premier League: Swansea - Mancheste United 0:4. Další kanonádu řídil Lukaku s Pogbou SESTŘIH Premier League: Swansea - Mancheste United 0:4. Další kanonádu řídil Lukaku s Pogbou

Fotbalisté Dortmundu v semifinále Německého poháru zvítězili na hřišti obhájce Bayernu Mnichov 3:2 a zajistili si rekordní čtvrtý postup do finále za sebou. O trofej si Borussia zahraje 27. května v Berlíně proti Frankfurtu.

Dortmund poslal do vedení v 19. minutě Marco Reus, ale domácí ještě do přestávky skóre otočili. Z rohu odpověděl Javi Martínez a krátce před pauzou se prosadil i další stoper a bývalý kapitán Borussie Mats Hummels.

Druhý poločas však patřil hostům. V 69. minutě vyrovnal kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang a pět minut po něm rozhodl Ousmane Dembélé. Dortmund tak vrátil Bayern porážku z loňského pohárového finále. Borussia přitom nezvládla ani předchozí dvě finále, pohárovou trofej získala naposledy v roce 2012.

Mnichovský gigant po vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů může v tomto ročníku vyhrát už pouze bundesligu, kterou vede o osm bodů před Lipskem.

Hosté: 19. Reus, 69. Aubameyang, 74. Dembélé

Domácí: Ulreich – Lahm, Hummels (61. Boateng), Martínez, Alaba – Alonso (79. Müller), Alcântara, Vidal – Robben, Ribéry (86. Costa), Lewandowski.

Hosté: Bürki – Piszczek (80. Pulisic), Papastathopulos, Bender, Schmelzer – Weigl, Castro (46. Durm), Guerreiro – Dembélé, Reus (90+1. Ginter) – Aubameyang.

Domácí: Robben, Alonso

Hosté: Weigl, Dembélé, Bürki