Popáté v řadě! Bayern rozdrtil Wolfsburg 6:0 a slaví další titul

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví pátý bundesligový titul v řadě a 27. celkově. Bavorský velkoklub v 31. kole vyhrál na hřišti Wolfsburgu vysoko 6:0 a tři kola před koncem nejvyšší německé soutěže má v čele nedostižný desetibodový náskok před druhým Lipskem. Svěřencům trenéra Carla Ancelottiho napomohlo k jistotě prvenství druhé Lipsko, které na svém hřišti hrálo bez branek s předposledním Ingolstadtem. Po více než dvou měsících se do sestavy fotbalistů Hoffenheimu vrátil Pavel Kadeřábek a byl u výhry 1:0 nad Frankfurtem. Hoffenheim se po výhře v řadě posunul na třetí místo o bod před Dortmund. Ten remizoval s Kolínem nad Rýnem. Brémy si doma poradily s Herthou 2:0 a prodloužily sérii bez porážky na 11 duelů. Darmstadt vyhrál potřetí v řadě a drží naději na záchranu v soutěži.

Bayern vybojoval po vítězství v německém Superpoháru druhou trofej v sezoně. Další už ale nepřidá, protože v Německém poháru skončil v semifinále po porážce 2:3 od Dortmundu a v Lize mistrů ho vyřadil ve čtvrtfinále španělský gigant Real Madrid.

Debakl Wolfsburgu načal David Alaba, jenž se trefil v 19. minutě z přímého kopu. Do poločasu přidal další dvě branky Robert Lewandowski a s 28 góly se opět dostal do čela tabulky bundesligových střelců.

Ve druhém dějství přidal staronový mistr další tři góly zásluhou Robbena , Müllera a Kimmicha. Wolfsburg se na žádný odpor nezmohl i proto, že se nechal v 78. minutě vyloučit Luiz Gustavo, který se tak stal s osmi červenými kartami nejvylučovanějším hráčem bundesligové historie.

Lipsko remizovalo podruhé za sebou, druhému celku soutěže nepomohla ke vstřelení branky ani krátká přesilovka ke konci utkání, kdy se nechal vyloučit hostující Morales. Ingolstadt zabodoval po dvou porážkách, přesto zůstává na 17. místě.

Fotbalisté Dortmundu nevyužili zaváhání konkurenta v boji o druhé místo. Proti Kolínu nad Rýnem si vypracovali především v prvním poločase několik stoprocentních šancí, žádná z nich ale ke gólu nevedla. Borussia míč sice dvakrát dopravila za záda skvěle chytajícího Tima Horna, v obou případech se ale nacházel střelec v ofsajdu.

Robert Lewandowski se vyšvihl do čela tabulky střelců a Bayern slaví mistrovský titul

Brémy o vítězství rozhodly už v úvodní čtvrthodině. Nejprve se po rychlém brejku trefil Bartels a pak přidal svůj osmý gól v šestém zápase Max Kruse, jenž využil špatnou rozehrávku brankáře Jarsteina. Brémy se dotáhly na svého soupeře na rozdíl jednoho bodu a v tabulce jim patří už šesté místo.

Poslední Darmstadt porazil doma Freiburg 3:0. V prvním poločase se přesnými hlavičkami prosadili Platte a Gondorf, po změně stran přidal třetí gól Schipplock. Darmstadt ztrácí na barážovou 16. pozici tři kola před koncem osm bodů, Freiburg vypadl z pohárových příček.

Kadeřábek zažil vítězný návrat

Kadeřábek po dvou zápasech za rezervu Hoffenheimu, v nichž vstřelil gól, nastoupil proti Frankfurtu i za první tým a byl u největší šance prvního dějství. Po jeho přihrávce se k zakončení dostal Amiri, míč ale skončil na tyči.

V 54. minutě hosté sice rozvlnili síť, střílející Abraham ale stál v ofsajdu a skóre se nezměnilo. Minutu před koncem padl jediný gól zápasu a vstřelili jej domácí. Po Rudyho rohovém kopu se hlavou trefil obránce Hübner a Frankfurt venku prohrál šesté utkání po sobě.

Augsburg deklasoval Hamburk

Záchranářský souboj mezi Augsburgem a Hamburkem skončil jednoznačným vítězstvím domácích 4:0. Turecký záložník Halil Altintop vstřelil potřetí v kariéře dva góly v zápase za Augsburg, dvakrát se mu to povedlo právě proti Hamburku.

Na jeho dvě trefy z prvního poločasu navázali po změně stran Max a střídající Bobadilla. Povedený zápas tak neprožil gólman Tom Mickel, který je v Hamburku obvyklou brankářskou trojkou. Dnes však při zraněních Adlera i Mathenii nastoupil k teprve druhému bundesligovému duelu. Ten první odchytal loni též v Augsburgu, tehdy však Hamburk zvítězil 3:1.

Augsburg, v jehož nominaci chyběl český záložník Jan Morávek, se s 35 body posunul na 13. pozici. Na barážové šestnácté místo se naopak propadl Hamburk, který má na kontě o dva body méně. Stejně na tom ale jsou Wolfsburg i Mohuč, kteří jsou v tabulce před přístavním celkem jen o skóre.