Bayern porazil Hamburk a vyšvihl se do čela

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Bayernu Mnichov se probojovali do čela tabulky německé ligy o dva body před Leverkusen, když v 24. kole doma porazili Hamburk 1:0. Protáhli tak svou ligovou neporazitelnost již na 17 zápasů za sebou. Přitom právě Hamburk je posledním týmem, kterému se Bayern podařilo v lize pokořit.

Bayern v minulém kole remízou s Kolínem nad Rýnem přišel o úctyhodnou sérii 14 výher v soutěžních zápasech. Proti Hamburku se však vrátil na vítěznou vlnu a to zásluhou Francka Ribéryho.

Francouzská hvězda sice dosud v sezoně tápala, ale dnes svým třetím gólem zařídila Bayernu cenné vítězství. Dvanáct minut před koncem předvedl samostatnou akci a střelou ze 14 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci.
Celé utkání v dresu Hamburku odehrál David Rozehnal, další Čech David Jarolím hřiště opustil osm minut před koncem.

Také druhý dnešní zápas skončil výsledkem 1:0, když v souboji dlouho se trápících týmů vyhrál Wolfsburg na hřišti Hannoveru. O jediný gól se rovněž v 78. minutě postaral Misimovič. Hannover prohrál podeváté za sebou a na vítězství čeká v lize již 13 zápasů.

Nic na tom nezměnil ani Jiří Štajner, který hrál za domácí do 67. minuty. Zraněný Jan Šimůnek za hosty nenastoupil.

Německá liga - 24. kolo:
Hannover - Wolfsburg 0:1 (78. Misimovič), Bayern Mnichov - Hamburk 1:0 (78. Ribéry).