21. července 2015 • 20:15

Zeman uchvátil Švýcarsko. Impozantní levačka, rozplývá se Sion

Český záložník Martin Zeman v dresu švýcarského Sionu
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

VIDEO | Před lasem Miroslava Pelty z Jablonce dal Martin Zeman přednost výdělkům ve švýcarském franku. Podle výkonu v prvním ligovém utkání za Sion zvolil šestadvacetiletý fotbalista dobře. Při remíze s Luzernem (2:2) přihrál na oba góly a jeho nový zaměstnavatel jen a jen chválí. "Pro švýcarskou ligu může mít ohromný potenciál," stojí v referátu ze zápasu na klubovém webu.

Problémový - a snad už definitivně napravený - záložník chytá druhý dech. Start ve švýcarském Sionu, kam po vypršení smlouvy ve Spartě přestoupil jako volný hráč, nemohl začít lépe. Zeman se v sobotní ligové premiéře za Sion podepsal pod obě branky hostů, pomohl k remíze 2:2 a po utkání sklízel slova chvály.

"Nová posila z Česka zazářila dvěma skvělými asistencemi. Vynikal na levé straně hřiště, povedla se mu standardka při prvním gólu i centr na druhou branku. Jeho impozantní levačka má ohromný potenciál, aby se ve Švýcarsku stala hodnotným artiklem," popsal Sion na svém klubovém webu.

Zeman se v novém působišti chytil už v přípravě, pravidelně nastupoval v základní sestavě. Zahrál si proti Šachťaru Doněck i francouzskému Lyonu. Týmu pomohl k celkové výhře na přípravném Valais Cupu.

V ligové premiéře na hřišti Luzernu odehrál 77 minut, jeho výkon se zhruba deseti tisícům přihlížejících diváků musel líbit. Ve 34. a 52. minutě připravil obě branky hostí, typicky "pozemanovsku."

Nejprve parádně zakroucenou standardkou z prava, podruhé krásným centrem z levé strany na malé vápno přesně mezi bránící stopery. Pokaždé to měli jeho spoluhráči jednoduché, aby míč uklidili do brány.

Drobný záložník s brilantní technikou si ve Švýcarsku buduje výborné renomé hned od prvních minut. Zeman navazuje na formu, kterou nabral už v minulé sezoně. To zářil na hostování v Příbrami, s dvanácti asistencemi se stal nejlepším nahrávačem Synot ligy a k tomu přidal pět branek.

Sparta, které Zeman patřil, už o navázání další spolupráce s problémovým hráčem neměla zájem. O krajního záložníka hodně stál Miroslav Pelta, Zeman nakonec před Jabloncem upřednostnil angažmá v Sionu, v uplynulé sezoně sedmým týmem z deseti účastníků švýcarské nejvyšší soutěže.

RETGEN: Zemanova magie? Nejlepší kopací technika v lize