6. února 2016 • 17:21

Šílené Turecko: Necid dal gól, pak byl vyloučen. Sivok si dal vlasťnáka

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Čeští fotbalisté byli v sobotních zápasech turecké ligy hodně vidět. Mnohdy z toho ale radost mít nebudou. Tomáš Necid přispěl gólem fotbalistům Bursasporu k remíze 3:3 v lize s Basaksehirem, dostal ale také červenou kartu. Jeho spoluhráč Tomáš Sivok si za stavu 3:1 vstřelil vlastní gól. Bursaspor poprvé v sezoně remizoval a neprohrál už čtyřikrát v řadě.

Necid otevřel skóre v 11. minutě, když zužitkoval Yildirimovu přihrávku a vstřelil 11. gól v sezoně. Bývalý útočník pražské Slavie, nizozemského Zwolle nebo CSKA Moskva se prosadil ve čtvrtém ligovém zápase za sebou.

O čtyři minuty později ale dostal žlutou kartu a v 36. minutě jej rozhodčí Göcek po druhém žlutém napomenutí poslal ze hřiště. Pro Necida to byla první červená karta od listopadu 2014, kdy za Zwolle v duelu nizozemské ligy s Groningenem také nejdříve skóroval a později musel opustit hřiště.

Vypadalo to, že si i v oslabení dojde Bursaspor pro tři body, v 65. minutě vedl už 3:1. O chvíli později si ale Sivok vstřelil vlastní gól a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Cikalleshi. Basaksehir se posunul na třetí místo o bod před Galatasaray, který má večerní zápas s Konyasporem k dobru.