30. června 2016 • 10:21

Vrba jde do Machačkaly! Ruský klub už potvrdil jeho angažmá

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je to definitivní! Trenér Pavel Vrba opouští fotbalovou reprezentaci. Angažování českého kouče dnes potvrdil na svých stránkách klub Anži Machačkala. Spolu s Vrbou by do Ruska měl zamířit současný manažer národního týmu Dušan Fitzel, trenér brankářů Viktorie Plzeň Martin Ticháček a jako asistent také bývalý hráč Olomouce Alexander Bokij. Konkrétní údaje o délce kontraktu Machačkala nezveřejnila, ruská média píší o "dlouhodobé" smlouvě.Pavel Vrba opouští českou reprezentaci po neúspěšném EURO 2016, kde jeho tým s jediným bodem skončil poslední ve skupině. Dvaapadesátiletý kouč byl u národního týmu od prosince 2013, kdy přišel z Plzně a s FAČR podepsal čtyřletou smlouvu s dvouletou opcí.

Vrba přitom jakékoliv spojení s Ruskem dlouho odmítal a třeba o informacích deníku Sport, který o možných nabídkách psal už na konci minulého roku, se vyjadřoval až pohrdlivě. Také po EURO ještě tvrdil, že u českého týmu dál zůstává.

Pak ale přišlo překvapivé vyjádření, že ho oslovila Machačkala, která chce využít výstupní klauzuli ve smlouvě, a že ho čeká „finální“ schůzka.

Motivaci vést reprezentaci mám dál, tvrdil Vrba po EURO

"Velmi si vážím možnosti, že jsem dostal možnost vést českou reprezentaci, vždy jsem to považoval za čest a skvělou zkušenost. Po mistrovství Evropy jsem zvážil všechny okolnosti a nakonec se rozhodl akceptovat nabídku Anži Machačkala, s jejíž konkrétní podobou jsem byl seznámen několik dní po skončení turnaje," uvedl Vrba ve svazové tiskové zprávě.

"Reprezentační tým se neopouští lehce, ale jsou přede mnou další výzvy," dodal Vrba a poděkoval za podporu fanouškům.

Trenérovi naopak poděkoval šéf FAČR Miroslav Pelta. "Dokázal s týmem postoupit na mistrovství Evropy ve Francii, a přestože naše mise skončila již v základní skupině, považuju trenérovo angažmá za úspěšné," prohlásil s tím, že si přál, aby realizační tým pokračoval dál. Teď nicméně musí hledat náhradu.

"Začínáme na věci intenzivně pracovat a 8. července bych rád Výkonnému výboru FAČR navrhnul jméno nového kandidáta na post reprezentačního trenéra," upřesnil Pelta. Koho byste si přáli za trenéra vy? Hlasujte v naší anketě!

Machačkala chce novou éru, Krejčí u ní nebude

Machačkala se v minulé sezoně udržela v ruské lize až díky úspěšné baráži a nyní chce budovat nový tým. V klubu v minulosti působil například útočník Samuel Eto'o, obránce Roberto Carlos nebo trenér Guus Hiddink.

Kvůli finančním problémům majitele Sulejmana Kerimova však klub poté začal šetřit, přišel o hvězdy a před dvěma lety sestoupil na jednu sezonu do druhé ligy. Dres Machačkaly oblékal v letech 2010 až 2012 i český útočník Jan Holenda.

Do Ruska si Pavel Vrba vezme zřejmě dva české spolupracovníky, Dušana Fitzela a Martina Ticháčka, a nedostane se tak na jeho věrného dlouholetého parťáka Karla Krejčího, se kterým působil už v Plzni. Tu Krejčí po nějaké době sám převzal, ale po mistrovské sezoně ve Viktorii skončil, jak sám vysvětloval hlavně proto, aby se mohl věnovat práci v reprezentaci.

Pavel Vrba vedl první trénink v novém působišti
Pavel Vrba vedl první trénink v novém působišti