Jan Vacek
28. srpna 2016 • 16:37

Plzeňské ikony letěly do Turecka. Jiné než rychlé akce neumím, řekl Rajtoral

Autor:
Kolář a Rajtoral zamířili do Turecka: Chceme být stejně úspěšní jako ve Viktorce
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dlouho byli svázaní s fotbalovou Plzní a všemi jejími úspěchy. Daniel Kolář a František Rajtoral je museli po nepřesvědčivém začátku sezonu hodit za hlavu a soustředit se na nové angažmá. Obě ikony úřadujícho mistra společně odcházejí do tureckého Gaziantepsporu. Jejich přestup se seběhnul tak rychle, že se pořádně nestačili s nyní již bývalými spoluhráči rozloučit. „Snad na to bude ještě čas,“ řekl Kolář před odletem z Prahy.O odchodu dlouholetých opor se začalo nahlas mluvit po domácí ligové prohře se Zlínem z minulého kola. O další týden později už bylo všechno dojednáno. „Jinačí než rychlé akce neumím. Těším se, teď tam jedu poprvé,“ vtipkoval Rajtoral na ruzyňském letišti. „Je to dost rychlý a ještě jsem to úplně nevstřebal, po sedmi letech je to změna,“ přidal se Kolář se svými pocity.

O angažmá v ambiciózním klubu se museli rozhodnout rychle. „Byly tam i jiné varianty, ale Turecko je krásná země, k tomu počasí a klub má velké ambice. To všechno do toho přihrálo,“ tvrdil Rajtoral. Kolář přiznal, že ho do Turecka lákali už dřív. „Už jsem to čtyřikrát odmítnul, ale asi je mi souzený.“

Oba byli u čtyř ligových titulů, za Viktorii si zahráli také v Lize mistrů. Na uplynulou kapitolu ve svých fotbalových kariérách budou vzpomínat jen pozitivně. „Co se podařilo, bylo fantastický. Budu dál Plzni držet palce,“ řekl Rajtoral. „Nikdy jsem si nevysnil, že bych tam něco takového mohl zažít. Věřím, že mám ještě něco před sebou. A tohle mě posune zase o kousek dál. Nemyslím si, že bych už neměl týmu, co dát. Já už s Plzní vyhrál všechno, co se dalo, tohle je nová výzva,“ zamyslel se Kolář.

Kolář a Rajtoral zamířili do Turecka: Chceme být stejně úspěšní jako ve Viktorce

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>