30. listopadu 2016 • 17:08

Konečně! Tomáš Necid nastoupil v základu, dvěma góly zachránil bod

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Útočník Tomáš Necid po třech měsících opět nastoupil v základní sestavě a v dnešním utkání Tureckého poháru si připsal první dva góly v této sezoně. Sedmadvacetiletý reprezentant díky tomu pomohl fotbalistům Bursasporu k remíze 3:3 na půdě Akhisaru.

Necid od září v Bursasporu dlouho marně čekal na šanci a vypadl kvůli tomu i z reprezentace. V minulém kole turecké ligy na půdě Galatasaraye Istanbul ale nastoupil jako střídající hráč a dnes poprvé od srpna dostal příležitost v základní sestavě.

Nabídnutou šanci naplno využil a už po deseti minutách otevřel skóre po přihrávce od Yonathana Del Valleho. Odchovanec Slavie skóroval poprvé od června, kdy na evropském šampionátu z penalty vyrovnal na 2:2 proti Chorvatsku.

Akhisar pak otočil skóre, ale Necid v 62. minutě po přesné hlavičce srovnal na konečných 3:3. V 79. minutě pak střídal. Turecký pohár se hraje ve skupinách, takže v něm mohou být remízy.