8. dubna 2016 • 14:49

Skončil v Sigmě, teď i na Slovensku. Halenára nařkli, že „pustil“ zápas

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský útočník Juraj Halenár, který se v zimě vrátil z Olomouce do vlasti, dostal v druholigových Borčicích už po dvou měsících a pěti zápasech vyhazov. Dvaatřicetiletý fotbalista svými výkony nepřesvědčil a navíc čelil obvinění, že úmyslně "pustil" zápas."Přišel nám pomoci postoupit do první ligy. Ale spletl se. Podle toho, co jsem viděl, nás chtěl dostat do třetí ligy," řekl slovenským médiím majitel klubu Anton Fabuš.

Halenár v pěti jarních kolech za Borčice nedal gól, navíc v domácím neúspěšném duelu s Dunajskou Lužnou (0:1) neproměnil penaltu. "Jaký kurz byl na vítězství Dunajské Lužné? 18:1. Jeho jméno nechci v životě slyšet. Každý mi povídal, abych ho nebral do mužstva, a říkali, že mi rozbije kabinu," prohlásil Fabuš, podle něhož Halenár odešel z klubu sám.

Bývalý hráč Slovanu Bratislava to odmítl. "Vyhodil mě, byl rázný. Důvodem bylo, že jsem pustil zápas s Dunajskou Lužnou a nedal v něm penaltu. Nevěřil jsem vlastním uším, že mi někdo tohle řekne po patnáctileté kariéře. Na Slovensku je to však možné," konstatoval Halenár.

"Žádný zápas jsem nepustil. To ke mně nejde a něco takového bych neudělal. Tvrzení majitele klubu jsou výmysly," dodal trojnásobný reprezentant, jenž za Olomouc na podzim odehrál 10 ligových zápasů a dal jeden gól.

720p 480p 360p 240p
Teplice - Olomouc: Zidanovka Juraje Halenára

720p 480p 360p 240p
Slavia - Olomouc: Halenár se pěkně prosmýkl mezi slávisty

Témata:  sportfotbalHalenárslovensko