+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. listopadu 2008 • 16:28

Masakr fanoušků na fotbale v Dunajské Strede!

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté Slovanu Bratislava deklasovali 4:0 Dunajskou Stredu. Jejich triumf se však se neobešel bez krvavého běsnění fanoušků.Kvůli nepřístojnostem v hledišti dokonce rozhodčí v prvním poločase na téměř čtvrt hodiny zápas přerušil.

Plné ruce práce měli policisté i záchranáři
Plné ruce práce měli policisté i záchranáři

Už před rizikovým a dlouho dopředu beznadějně vyprodaným zápasem policisté zatkli na dvě desítky výtržníků Slovanu, dalších šestnáct skončilo v péči záchranářů a tři v nemocnici.

K dalším zraněním došlo na stadionu v tlačenici v sektoru domácích příznivců během přerušení zápasu a při zákroku policie. Jednoho příznivce, který údajně spadl z tribuny, musel převézt do nemocnice vrtulník.

Slovan se s Dunajskou Stredou, která se do nejvyšší soutěže letos vrátila po několika letech, utkal v době rostoucího diplomatického napětí mezi Bratislavou a Budapeští.

Video natočené v přerušené hře najdete zde

Zatímco slovenská vláda Maďarsku vyčítá jeho údajnou snahu zasahovat do vnitřních záležitostí na Slovensku, Budapešť zase kritizovala třeba změny ve vydávání učebnic pro děti maďarské národnosti.

Ke zmírnění nepřátelských nálad chtěl přímo na stadionu přispět svou přítomností místopředseda slovenské vlády Dušan Čaplovič, který má v kabinetu na starosti národnostní menšiny.

Slovan má své zkušenosti s následky komplikovaných slovensko-maďarských vztahů už z minulosti. V roce 1992 totiž při utkání s Ferencvárosem Budapešť v Bratislavě proti fanouškům hostů ostře zasáhla policie.

V obavě před obdobným zákrokem maďarské strany pak k odvetnému zápasu do Maďarska odcestoval jediný fanoušek slovenského klubu.

Výsledek - 14. kolo:
Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:4 (39. Hanek, 56. Serrano, 77. Masaryk, 81. Černák)
Banská Bystrica - Ružomberok 0:2 (56. M. Bakoš, 73. Mašek)
Dubnica - Košice 3:1 (32. T. Zápotoka, 55. Porázik, 58. J. Zápotoka - 49. Milinkovič)
Zlaté Moravce - Trnava 0:1 (7. Hruška).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, slovenskoKlasická verze
Mobilní verze