Autor: pj
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

VIDEO + FOTO | Ani dělbuch, ani dýmovnice. Na trávníku přistál slzný plyn, který přerušil zápas španělské ligy Villarreal – Celta Vigo (0:2). Byly to šokující záběry. Nehrálo se asi patnáct minut, diváci utekli ze stadionu. Všichni se snažili štiplavý kouř nevdechovat. „Ten grázl, který to udělal, musí pykat!“ shodují se fanoušci ve Španělsku.

Hosté: 83. Orellana, 90. Nolito

Domácí: Juan Carlos – M. Gaspar, Dorado (77. Paulista), Musacchio, Jokić – Trigueros (74. Leiva), Pina, B. Soriano – Perbet, G. dos Santos (77. Jonathan Pereira), M. Gómez.

Hosté: R. Yoel – Mallo, Cabral (46. I. López), Aurtenetxe, Castro – Rafinha, Augusto Fernández (69. Á. López), Fontàs, Krohn-Dehli (57. Nolito), Orellana – Mina.

14.195 diváků

Fotbalisté Celty Vigo vedli 1:0 a do konce zápasu zbývalo jen pár minut. V blízkosti branky hostů najednou přilétl z davu slzný plyn a začal chrlit hustý oblak bílého kouře.

„Nejprve jsme si mysleli, že je to dýmovnice. Ale pak jsme viděli brankáře Yoela (Rodrigueze), jak běží do kabiny. Jeho oči byly jasně červené,“ popisoval trenér Celty Vigo a bývalý hráč Barcelony Luis Enrique. „Nikdy předtím jsem nic takového ve fotbale nezažil.“

Fotbalisté i rozhodčí utíkají před slzným plynem do útrob stadionu.

Hráči byli evakuováni do útrob stadionu, prchali i fanoušci. Během pár minut byl stadion zcela vylidněný. „Takové věci by se na našem stadionu stávat neměly. Doufám, že toho člověka najdou,“ uvedl záložník Villarrealu Bruno Soriano.

„Villarreal takové jednání zcela odsuzuje. Nelíbí se nám, co se stalo,“ řekl prezident klubu Fernando Roig. Dodal, že policie už pátrá po pachateli. „Tento čin v žádném případě nereprezentuje naši fanouškovskou základnu. Jsem přesvědčen, že se jednalo o někoho, kdo chtěl poškodit Villarreal.“

Zápas se nakonec dohrál. Celta Vigo vstřelila po vynucené pauze druhou branku a zvítězila na hřišti soupeře 2:0.