Žhavý souboj, který hltaly stovky milionů diváků po celém světě. El Clásico, jedno z nejsledovanějších fotbalových klání. Možná to nejlepší, co může současná kopaná nabídnout. Fotbalisté Barcelony i Realu Madrid se v nedělním šlágru španělské ligy opět činili, ukázali ale také jeden velký nešvar. Na obou stranách se často padalo a sudí měl těžkou práci rozpoznat, co jsou fauly a co ne.

Real Madrid
Real Madrid

Domácí: 19. Mathieu, 56. L. Suárez

Hosté: 32. Ronaldo

Domácí: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mathieu, Alba – Rakitić (76. Busquets), Mascherano, Iniesta (C) (80. Xavi) – Messi, L. Suárez, Neymar (85. Rafinha).

Hosté: Casillas (C) – Carvajal, Pepe (73. Varane), Ramos, Marcelo – Modrić (88. Silva), Kroos, Isco (80. Jesé) – Bale, Benzema, Ronaldo.

98.760 diváků

V bitvě mezi Barcelonou a Realem se divadelní kousky evidují každý vzájemný zápas. Vyhrocený duel i tentokrát provázely nejrůznější simulace, nadávky, drobné strkanice a vyčítavé pohledy směrem k rozhodčímu.

V prvním poločase to například zkoušel Cristiano Ronaldo, autor jediné branky Realu. Hvězdný Portugalec se ve 37. minutě na hranici vápna pustil mezi dvojici Mascherano, Piqué. V plném běhu padl k zemi, rozhodčí mu ale jeho pokus o vymodlení faulu nezbaštil a zákrok pustil. Ronaldovi navíc za simulaci udělil žlutou kartu.

Vrcholné číslo předvedl Javier Mascherano. Argentinský reprezentant sebou ve druhém poločase práskl k zemi opět po kontaktu s Ronaldem. Jak k tomu došlo? Útočník Realu se nohama zaklínil do vstávajícího Mascherana. V tu chvíli se defenzivní štít Barcelony skácel na trávník.

Když se k němu sehnuli Carvajal s Ronaldem, ještě předstíral, že ho soupeř dloubl do obličeje. Hlavní sudí opět rozhodl správně, když odhalil Mascheranovo filmování a záložníkovi Barcelony udělil žlutou kartu. Ronaldo vyvázl bez trestu.

Především závěr zápasu byl plný osobních soubojů a jiných přihraných pádů. Často to zkoušeli Neymar se Suárezem, ofenzivní esa domácího týmu. Jen za cenu faulu museli obránci často zastavovat aktivního Messiho, který svým centrem připravil první branku pro Mathieuho.

Překvapil Andrés Iniesta, jindy jemný technik a vyhlášený driblér. Kapitán Barcelony jednou v hlavičkovém souboji loktem tvrdě zasáhl Ramose, stoper Realu musel být ošetřovaný. Za důrazné dohrání Carvajala pak obdržel žlutou kartu.

Barcelona nakonec zvítězila 2:1, rozhodující branku vstřelil Suárez. Katalánský gigant tak vede španělskou ligu už o čtyři body.