Barcelona debakl nenapravila, ze Superpoháru se raduje Bilbao

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Bilbaa získali podruhé v historii a po 31 letech španělský Superpohár. Po úvodní výhře 4:0 zvládli i odvetu na hřišti favorizované Barcelony, kde na gól Lionela Messiho odpověděl Aritz Aduriz, který hostům zařídil remízu 1:1 a navázal na hattrick z prvního duelu.

Barcelona toužila získat v kalendářním roce šest trofejí, to se jí však už nepovede. Superpohár ztratila prakticky už v prvním zápase, ve kterém propadla a prohrála 0:4. V odvetě se snažila od začátku soupeře zatlačit, ale netrefovala branku. Až v závěru poločasu Luis Suárez přiklepl míč hlavou Messimu a ten zblízka skóroval.

Jenže hned v úvodu druhé půle dostal stoper Gerard Piqué červenou kartu za nesportovní chování a Katalánci v oslabení neměli šanci manko dohnat. Naopak Aduriz se v 74. minutě ocitl za obranou Barcelony, první střelu mu ještě brankář chytil, ale na dorážku byl krátký.