Real zničil Betis 5:0, zářili Bale a James. Barcelonu spasil Vermaelen

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 2. KOLA | Barcelona vyhrála v 2. kole španělské fotbalové ligy nad Málagou 1:0 a zopakovala výsledek z prvního kola. O její výhře rozhodl svým prvním gólem v katalánském klubu Thomas Vermaelen. Tabulku vede o skóre před obhájcem titulu Celta Vigo, která zvítězila nad Vallecanem 3:0. Real Madrid deklasoval Betis Sevilla 5:0, po dvou gólech dali Gareth Bale a James Rodríguez.

Barceloně se v loňské sezoně proti Málaze vůbec nedařilo, nevstřelila jí jediný gól a získala pouze bod. A dlouho to vypadalo, že podobný scénář by se mohl opakovat i v této sezoně.

V prvním poločase se Barcelona nedokázala do pořádného tlaku dostat, naopak Málaga hrozila z rychlých protiútoků. Zajímavý byl také pokus Juana Carlose, který zkusil přehodit gólmana Brava z vlastní poloviny a jen těsně přestřelil opuštěnou branku.

Na druhé straně trefil Mascherano břevno a rozhodčí neuznal Suárezovu branku. Domácí navíc dvakrát reklamovali pokutový kop. Poprvé po ruce Torrese, podruhé po zákroku Angeleriho na Suáreze.

V druhém poločase Katalánci svůj tlak zvýšili a dostávali se mnohem častěji do zakončení. Nejčastěji se v něm objevoval Messi, jenže čtyři jeho šance výborně vychytal brankář Kameni. Nakonec se z velkého barcelonského tlaku neprosadila žádná z útočných hvězd, ale stoper Thomas Vermaelen, který dorazil vyražený centr Suáreze.

Vstřelený gól tlak Barcelony sice nezmírnil, po několika dalších neproměněných šancích ale měl vyrovnání na kopačce v nastaveném čase Charles, jenže z malého vápna míč před ním dokázal odkopnout Jordi Alba.

Villarreal, který bude v základní skupině Evropské ligy soupeřem Plzně, nastoupil v sestavě: Areola - Mario, Eric Bailly, Víctor Ruiz, Jaume Costa - Nahuel, Pina (76. Jonathan), Trigueros, Samu Castillejo (63. Samuel) - Leo Baptistao (63. Bakambu), Soldado.

Atlético jasně vyhrálo

Fotbalisté Atlética Madrid zvládli duel druhého kola španělské ligy a na hřišti Sevilly vyhráli 3:0. Svůj první gól za Atlético po příchodu z FC Porto dal Jackson Martínez. Valencie pouze remizovala s La Coruňou 1:1.

Ve 35. minutě duelu mezi Sevillou a Atléticem Madrid vybojoval Griezmann na hranici pokutového území míč a poslal přihrávku Kokemu, který prostřelil brankáře Beta.

Sevilla sice v druhém poločase tlačila, Atlético si ale v závěru definitivně pojistilo tříbodový zisk. V 79. minutě se prosadil Gabi, jehož střelu tečoval domácí bránící hráč a Beto už nestihl zareagovat, o šest minut později uzavřel skóre Martínez.

Valencia jen remizovala

Valencie překvapivě od 39. minuty s La Coruňou prohrávala poté, co se střelou zpoza vápna prosadil Pérez. Ještě do přestávky ale stihli domácí vyrovnat, po Minově centru se trefil nikým nehlídaný Negredo.

Domácí favorit však nedokázal vstřelit vítězný gól, poslední minuty navíc dohrával po vyloučení Barragána v deseti.