Villarreal je ve formě, na hřišti Granady vyhrál ligový zápas 3:1

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

ŠPANĚLSKÁ LIGA - SOUHRN 3. KOLA | Fotbalisté Granady v úvodním nedělním utkání prohráli na domácí půdě s Villarrealem 1:3.

O vítězství rozhodli fotbalisté Villarrealu v druhém poločase. Po bezbrankové první půli se prosadili během šesti minut dvakrát. Skóre otevřel po chybě domácích v rozehrávce přesnou střelou Manu Trigueros. I ke druhé brance pomohla hostům soupeřova chyba, tentokrát ji využil Cédric Bakambu.

Granada sice čtvrt hodiny před koncem snížila, ale v nastaveném čase pojistil vítězství hostů střídající Samuel.

Villarreal nastoupil v sestavě: Aréola - M. Gaspar, Bailly, Ruiz, Costa - Leiva (59. Suárez), Trigueros, Pina, Castillejo (67. Samuel) - Bakambu (80. Adrián), Soldado.

Stejně jako Villareal má po třech kolech sedm bodů také druhý Real Madrid, třetí Celta Vigo a pátý Eibar. Celta může mluvit o ztracených dvou bodech, nad Las Palmas totiž už vedla 3:1 a hrála proti deseti. Jenže klub z Kanárských ostrovů během poslední půlhodiny dvěma brankami vyrovnal. Eibar uhrál bezbrankovou remízu v Málaze.

První výhru v této sezoně si připsal Athletic Bilbao. Porazil 3:1 Getafe, které zůstává bez bodu poslední.

Úžasný, neuvěřitelný, famózní. A také rekordní. Cristiano Ronaldo opět dokázal, jak jedinečným hráčem je. Portugalský kanonýr vstřelil v utkání Realu Madrid na hřišti Espanyolu Barcelona pět gólů, navíc na další při debaklu 6:0 přihrál. Ronaldo se tímto výkonem stal nejlepším ligovým střelcem v historii Realu. V La Lize dal již 230 gólů, čímž překonal legendárního Raúla. Ten dal za madridský klub branek 228.

Šlágr třetího kola mezi Atléticem Madrid a Barcelonou zvládl lépe katalánský celek, rozhodující gól na 2:1 vstřelil Lionel Messi.

V tomto kalendářním roce Ronaldo vstřelil pět branek v zápase La Ligy už podruhé. V dubnu jimi přispěl k vysoké výhře Realu 9:1 nad Granadou.

Espaňol ale nebyl odevzdaným soupeřem, na střely prohrál těsně 14:15. Hosté však byli mnohem efektivnější a kromě Ronalda si jeden zásah připsal také francouzský reprezentant Benzema.

Real svého dnešního soupeře porazil posedmé v řadě a v této sezoně zatím neinkasoval.

VIDEO | Real zničil Espanyol 6:0, Ronaldo dal 5 gólů

Barcelonu spasili Neymar a Messi

Barcelona byla v prvním poločase utkání v Madridu proti Atlétiku blíže gólu, ve 25. minutě Suárez dokonce trefil břevno. Jako první skórovalo ale Atlético. V 51. minutě unikl barcelonským obráncům Torres a jeho střela se od tyče odrazila do branky gólmana Ter Stegena.

Radost domácím fotbalistům však vydržela jen čtyři minuty. Povedeným přímým kopem vyrovnal Neymar. Brazilský útočník mohl brzy přidat další gól, proti jeho pokusu ale včas zasáhl stoper Godín. Ani on, ani brankář Oblak ale nedokázali v 77. minutě překazit Messimu první trefu v sezoně. Barcelona je v čele neúplné tabulky se stoprocentním bodovým ziskem, Atlético poprvé ztratilo.

Nováček Sporting Gijón sahal po třetí remíze 0:0 za sebou, v nastavení ale rozhodl o výhře Valencie střídající Paco Alcácer.