Famózní Suárez zazářil hattrickem, Barcelona stíhá vedoucí Real

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou hattricku Luise Suáreze 3:1 nad Eibarem a v tabulce jsou druzí o skóre za Realem Madrid. Třetí je s dvoubodovou ztrátou Atlético Madrid, které porazilo Valencii 2:1. Jeden ze soupeřů Plzně v Evropské lize Villarreal remizoval bez branek na hřišti Las Palmas. "Žlutá ponorka" z posledních tří ligových duelů získala pouze bod. Las Palmas v prvním zápase pod trenérem Quiquem Setiénem přerušilo sérii tří proher.

Eibar začal v Barceloně dobře a už od desáté minuty vedl po gólu Bastóna, se šesti trefami nejlepšího střelce týmu. Chvíli poté ale srovnal po Ramírezově centru Suárez. Uruguayský kanonýr v druhém poločase zkompletoval svůj druhý hattrick v La Lize, k čemuž mu výrazně dopomohl dvěma asistencemi Neymar.

Atlético si v poslední čtvrthodině prvního dějství zápasu s Valencií vypracovalo dvougólový náskok, když se trefily dvě letní posily: Martínez a Ferreira Carrasco. V 72. minutě sice snížil z penalty Alcácer, Atlético ale těsné vedení udrželo a potřetí v řadě bodovalo. Valencie prohrála poslední tři venkovní duely.

V deváté minutě duelu Las Palmas - Villarreal ohrozil brankáře hostů Areolu útočník Araujo, od té doby ale žádné větší příležitosti k vidění nebyly. Villarreal dokonce ani jednou nevystřelil přímo na Varasovu branku.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bonera (83. Rukavina), Ruíz, Costa - Suárez, Dos Santos, Bruno, Castillejo - Leiva (67. Samu), Bakambu (59. Soldado).

Bilbao v dohrávce 9. kola španělské ligy porazilo Gijón 3:0. Po nevydařeném vstupu do sezony nyní bodovalo počtvrté za sebou a dostalo se do středu tabulky. Dva góly dal Aritz Aduriz.

Bilbao se ujalo vedení v 28. minutě, kdy po pohledné kombinaci přihrál Williams před prázdnou branku Susaetovi. Ještě do poločasu zvýšil Aduriz. Nařízenou penaltu mu sice chytil gólman, ale míč vyrazil znovu jen před kanonýra Bilbaa, který se podruhé nemýlil.

Ve druhé půli pak Benat chytrým lobem našel za obranou znovu Adurize, jehož střele nezabránil v cestě do branky ani dobíhající obránce. Gijón se nevzmohl na odpor, za celý zápas ani jednou nevystřelil na branku.