Barcelona potupila Real! V El Clásiku doma dostal ČTYŘI góly

Autor: rjm, ČTK
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Barcelony triumfovali ve slavném El Clásiku. Real Madrid zostudili dokonce na jeho hřišti, když vyhráli rozdílem třídy 4:0. A to ještě hvězdný Lionel Messi šel do šlágru jen jako náhradník. Barcelona tak navýšila náskok před svým rivalem v čele tabulky španělské ligy na šest bodů.

Messi začal utkání mezi náhradníky, ale stejně jako v předchozích zápasech si Barcelona poradila bez něj hlavně zásluhou dua Luis Suárez - Neymar. Oba se na stadionu Realu trefili už během prvního poločasu.

Šlágr španělské ligy se od začátku odehrával v ofenzivním duchu, oba týmy se dostávaly do šancí, ale efektivnější byla Barcelona. Po pasu Sergiho Roberta ji dostal v 11. minutě do vedení Uruguayec Suárez. Brazilec Neymar se prosadil ve 39. minutě po podobné přihrávce od Andrése Iniesty, při které však byl zřejmě o centimetry v postavení mimo hru.

Ambice Realu zvrátit utkání po přestávce rychle zchladil znovu středopolař Iniesta, který si narazil s Neymarem a dělovkou z hranice pokutového území zvýšil na 3:0. Pak se dostal na hřiště Messi, který nahradil Ivana Rakitiče a odehrál 33 minut.

Poslední ránu zasadil Realu opět Suárez, který po pasu Jordiho Alby počkal na pohyb brankáře Keylora Navase a počtvrté ho prostřelil. Zmar královského klubu v závěru ještě prohloubil vyloučením Isco za zbytečný zákrok zezadu na Neymara.

Hosté: 11. L. Suárez, 39. Neymar, 53. Iniesta, 74. L. Suárez

Domácí: Navas – Danilo, Varane, Ramos (C), Marcelo (59. Carvajal) – Modrić, Kroos – James Rodríguez (56. Isco), Bale, Ronaldo – Benzema.

Hosté: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano (27. Mathieu), Alba – Rakitić (57. Messi), Busquets, Iniesta (C) (77. Munir) – Roberto, L. Suárez, Neymar.

Domácí: Pepe, Casilla, Casemiro, Carvajal, Kovačić, Jesé, Isco

Hosté: ter Stegen, Messi, Munir, Ramírez, Adriano, Vermaelen, Mathieu

Domácí: James Rodríguez, Ramos, Carvajal, Isco (č)

Hosté: Dani Alves, Busquets

David Fernández – Raúl Cabañero, DIego Barbero (vš. Španělsko)