Real po skandálu zničil Getafe, Barcelona ztratila ve Valencii

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

ŠPANĚLSKÁ LIGA - 14. KOLO | Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize v městském derby Getafe 4:1 a dali tak na chvíli zapomenout na vyloučení z domácího poháru. Naopak vedoucí Barcelona uhrála jen remízu 1:1 ve Valencii a v čele tabulky má před druhým Atlétikem Madrid náskok dvou bodů. Třetí Bílý balet je o další dva body zpět. Villarreal, s nimiž se v posledním utkání základní skupiny Evropské ligy střetne Plzeň, zvítězil 2:1 nad Vallecanem a posunul se na páté místo.

Real se ukázal doma poprvé po porážky 0:4 s Barcelonou a rychle potěšil diváky, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Karim Benzema po výborném centru Pepeho.

Francouzský útočník, který čekal na gól od 8. října, pak po kličce v pokutovém území přidal i druhou branku "Bílého baletu" v 16. minutě. Ještě do přestávky se prosadily dvě nejdražší hvězdy Realu Gareth Bale a Cristiano Ronaldo. Po změně stran se gólu dočkali už jenom hosté, když se po rohovém kopu trefil k tyči Alexis.

Valencie dlouho na svém stadionu Mestalla proti favoritovi držela čisté konto, Katalánce poslal do vedení až v 59. minutě Luis Suárez, který však k postupu na branku využil po Messiho přihrávce ofsajdového postavení.

Domácí "Netopýři" se vyrovnání dočkali čtyři minuty před koncem, kdy si mezi dvěma obránci počínal obratně Paco Alcácer a našel nabíhajícího Santiho Minu, který prostřelil Claudia Brava.

Atlético se udrželo před Realem díky čtvrtému vítězství v La lize v řadě. V Granadě ho za ním nasměroval stoper Diego Godín hlavičkou po rohovém kopu, čtvrt hodiny před koncem zvýšil Antoine Griezmann.

Soupeř Plzně se posunul na páté místo

Po povedeném startu sezony prožil Villarreal útlum, ze tří listopadových ligových duelů získal jediný bod. Ani s Vallecanem nezačala "Žlutá ponorka" dobře a přestože byli domácí v prvním poločase střelecky aktivnější, v 41. minutě otevřel skóre záložník Vallecana Jozabed.

Villarreal zachránil útočník Bakambu. Nejprve se v 69. minutě prosadil po povedené přízemní kombinaci, v závěru pak zužitkoval přesný Suárezův pas. Na závěrečných 12 minut poslal trenér Villarrealu Marcelino do hry argentinského obránce Musacchia, který odehrál první ligové minuty od dubna, kdy v zápase na hřišti Getafe utrpěl zlomeninu kotníku.

Villarreal nastoupil v sestavě Areola - Costa (46. Castillejo), Bailly, Ruíz, Marín - Dos Santos (78. Musacchio), Pina (46. Trigueros), Bruno, Suárez - Soldado, Bakambu.

Španělská liga, 14. kolo:

Real Madrid - Getafe 4:1
Branky: 4. a 16. Benzema, 35. Bale, 38. Ronaldo - 70. Alexis.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.