Ronaldo zničil Espaňol třemi góly, Barca porazila Atlético 2:1

Autor: rjm, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Barcelony vyhráli v sobotu ve šlágru španělské ligy nad Atlétikem Madrid 2:1 a utekli svému rivalovi v tabulce o tři body. Navíc odehráli o zápas méně. Atlético sice vedlo, ale Messi se Suárezem skóre otočili a Katalánci mohli slavit. Realu Madrid zvítězil i ve třetím domácím zápase pod vedením Zinedina Zidana. Espaňol porazil 6:0.

Tři góly vstřelil Cristiano Ronaldo. Real zůstává na třetím místě s čtyřbodovou ztrátou na první Barcelonu, která má navíc zápas k dobru. Naopak Valencie pod vedením Garyho Nevillea na výhru stále čeká.

Real měl stejně jako v předchozích domácích duelech velmi dobrý vstup do zápasu, když po 16 minutách už vedl o tři branky. Přesnou hlavičkou skóre otevřel Karim Benzema, druhý zásah přidal Ronaldo z pokutového kopu a skvělou úvodní čtvrthodinu uzavřel tečovanou střelou James Rodríguez.

Ještě do přestávky přidal Ronaldo svůj druhý gól a v 82. minutě uzavřel 39. hattrick v kariéře. Definitivní podobu výsledku dala vlastní branka Duarteho. Real díky tak i ve třetím zápase na San Bernábeu pod Zidanovým vedením pokořil hranici pěti gólů.

Real si připsal pod vedením kouče Zidana třetí domácí výhru

Naopak Valencii se pod novým trenérem nedaří, Neville ani na osmý pokus nedokázal s týmem zvítězit. Svěřenci bývalého obránce Manchesteru United ve 22. kole doma podlehli Gijónu 0:1. Valencie celkově čeká na tři body už 11 utkání, což je její nejdelší série bez výhry od roku 1986. Naopak Sporting vyhrál podruhé za sebou a z předposledního místa se vyšvihl mimo sestupové pozice.

Skvělou domácí bilanci potvrdila Sevilla, která porazila Levante 3:1. Andaluský tým si připsal na domácím stadionu desáté vítězství v řadě, což se mu podařilo poprvé za posledních deset let.

Sevilla zároveň poskočila v tabulce na páté místo a využila zaváhání Celty Vigo. Dosud pátá Celta prohrála 1:2 v Las Palmas a klesla na sedmou pozici.

Barcelona porazila Atlético

Aktivněji začali trochu překvapivě hosté, když ve třetí minutě napřáhl ke střele Griezmann, jeho pokus ale zneškodnil gólman Bravo. O chvíli později sice nestačil na Kokeho zakončení po Ňíguezově centru, ale Barcelona dokázala do přestávky skóre otočit.

Nejprve se 12. trefou v sezoně prezentoval argentinský kanonýr Messi a Atlético inkasovalo v lize po 484 minutách. V 38. minutě si pozici v čele tabulky střelců španělské ligy upevnil 19. gólem uruguayský forvard Suárez. Na konci poločasu byl navíc za faul na Messiho vyloučen obránce Luis.

Oslabené Atlético nedokázalo na obrat domácích zareagovat a v 65. minutě navíc přišlo o druhého hráče. Stoper Godín po faulu na Suáreze inkasoval druhou žlutou kartu. Madridský celek našel po pěti zápasech přemožitele a s Barcelonou prohrál pošesté za sebou.

Villarreal zásluhou gólu Bruna z pokutového kopu porazil Granadu 1:0. "Žlutá ponorka" bodovala v devátém zápase za sebou a před vlastními diváky popáté v řadě neinkasovala.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

FC Barcelona - Atlético Madrid 2:1
Branky: 30. Messi, 38. Suárez - 10. Koke.

Real Madrid - Espaňol Barcelona 6:0
Branky: 12. z pen., 45. a 82. Ronaldo, 7. Benzema, 16. Rodríguez, 86. vlastní Duarte