Fantastická Barca! Vyhrála v Levante a bez porážky je 28 zápasů

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 23. kole španělské fotbalové ligy v Levante 2:0 a v čele tabulky mají před druhým Atléticem Madrid náskok tří bodů. Katalánci prodloužili svoji sérii na 28 utkání bez prohry, čímž vyrovnali svůj vlastní rekord ze sezony 2010/11. Atlético Madrid už v sobotu vyhrálo nad Eibarem 3:1. Třetí je Real Madrid, který vydřel výhru na půdě Granady 2:1 v úplném závěru po parádní ráně Modriče.

V Levante nastoupila Barcelona proti poslednímu týmu tabulky, o jednoznačný zápas ale rozhodně nešlo. Obhájci titulu se do vedení dostali ve 21. minutě, kdy si centr Jordiho Alby do brány nešťastně srazil David Navarro. Už před tím rozhodčího neuznali Messimu gól kvůli ofsajdu.

Po dalších pěti minutách sice mohl zvýšit Luis Suárez, který minul z malého vápna, poté však měli šance především domácí. Nejblíže vyrovnání byl Morales, který po samostatném úniku trefil tyč. Lermo a Verza zakončovali těsně vedle

I druhý poločas začali domácí aktivně, proti střele Rossiho se výborně ukázal Claudio Bravo. To ale byla poslední větší šance Levante v zápase. Naopak proti hlavičce Rakitiče podržel svůj tým Mariňo, Suárez o chvíli později dokonce trefil tyč. Uruguayský útočník se nakonec branky dočkal v nastaveném čase, kdy utekl domácí obraně a zvýšil na konečných 2:0.

Real o výhře v Granadě rozhodl až pět minut před koncem. Po půlhodině sice vedl zásluhou branky Karima Benzemy, jenže v dalších šancích už hosté neuspěli. Domácí brankář Andrés Fernandéz se vytáhl především proti samostatnému úniku Benzemy a tvrdé ráně Modriče zpoza vápna.

Naopak po hodině hry utekl obraně Realu Elarabí a vyrovnal na 1:1. O prvním vítězství Realu ze hřiště soupeře od konce listopadu rozhodl až v 85. minutě Luka Modrič krásnou střelou přímo do šibenice. Chorvatský záložník se v lize trefil poprvé v této sezoně.

Stále bez ligové výhry je Gary Neville, který s Valencií padl na hřišti Betisu Sevilla 0:1. Bývalý anglický obránce a trenérský nováček nedokázal svůj tým dovést k vítězství už v devíti zápasech. Valencie nevyhrála celkem 12 ligových duelů a jen jeden ji dělí od nejdelší série bez výhry v klubové historii z roku 1986.

V souboji o pohárovou Evropu remizovala Celta Vigo se Sevillou 1:1. Hosté tak udrželi páté místo i přesto, že stále čekají na výhru ze hřiště soupeře. Celta na Sevillu na sedmém místě ztrácí dva body, za šestým Bilbaem zaostává jen o skóre.

Atlético si poradilo s Eibarem

V sobotu si na první šanci diváci v Madridu museli počkat až do druhého poločasu, na jehož začátku se prosadil záložník Eibaru Keko. Atlético ale vedení během následujících 16 minut díky povedeným rohovým kopům strhlo na svoji stranu. Nejprve se po centru Kokeho hlavou trefil Giménez, na nějž navázal podobným způsobem o chvíli později Ňíguez.

Eibar už zareagovat nedokázal, chyběl mu navíc nejlepší střelec Bastón, který v týmu hostuje právě z Atlética. V závěru přidal pojistku Torres, jenž sto branek za madridský klub zaznamenal za 295 zápasů.

Villarreal nevyužil šanci bodově se dorovnat třetímu Realu Madrid. Na hřišti Bilbaa pouze remizoval bez branek, avšak alespoň prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů. Bilbau se v poslední době na vlastním stadionu daří, neprohrálo tam už osm utkání.