Villarreal šetřil opory, ale zdolal Getafe, Barcelona narazila

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN 32. KOLA | Fotbalisté Barcelony ve španělské lize nenapravili porážku z El Clásika s Realem a potřetí za sebou klopýtli v cestě za obhajobou mistrovského titulu. Svěřenci Luise Enriqueho ve 32. kole prohráli 0:1 v San Sebastianu a na druhé Atlético Madrid mají už jen tříbodový náskok. Real Madrid doma deklasoval Eibar 4:0, ale v tabulce zůstal třetí o bod za městským rivalem Atlétikem, který zvítězil 3:1 na hřišti Espaňolu. Soupeř Sparty v semifinále Evropské ligy Villarreal zvítězil nad Getafe a pojistil si čtvrté místo.

Góly Villarrealu dali Denis Suárez a střídající Cédric Bakambu, jenž se dvakrát prosadil ve čtvrtek v prvním utkání se Spartou (2:1).

Villarreal proti Getafe nastoupil se čtyřmi změnami v základní sestavě, místo útočného dua Soldado - Bakambu hráli Adrián a Baptistao. Po čtvrthodině hry se dostala "Žlutá ponorka" do vedení, když se po pěkné přízemní kombinaci prosadil záložník Suárez.

Definitivně výhru potvrdil pět minut před koncem Bakambu, který se prosadil po rohovém kopu a vstřelil 12. ligový gól v sezoně. Villarreal na třetí Real Madrid ztrácí 12 bodů, má ale také osmibodový náskok před Vigem.

Villarreal nastoupil v sestavě Asenjo - Gaspar, Bailly, Ruíz, Rukavina - Castillejo (85. Trigueros), Pina, Bruno, Suárez (78. Dos Santos) - Baptistao, Adrián (74. Bakambu).

Vigo bude v závěru sezony o páté místo bojovat pravděpodobně se Sevillou a Bilbaem a v neděli udělalo důležitý krok, když v Gijónu zvítězilo 1:0 a počtvrté v řadě bodovalo. Šesté Bilbao ale zaostává po stejné výhře nad Vallecanem pouze o bod. Zaváhala jen sedmá Sevilla, jež podlehla 1:2 ve Valencii a je jediným týmem z pěti elitních evropských lig, který ještě v domácí soutěži v této sezoně nezvítězil na hřišti soupeře.

Barcelona opět padla

"Barca" na neoblíbeném stadionu Anoeta naposledy zvítězila v květnu 2007 a dobře nezačala ani tentokrát. Real Sociedad poslal do vedení už v páté minutě umístěnou hlavičkou Oyarzabal. Přestože si hosté i bez vykartovaného nejlepšího střelce Suáreze vytvořili několik slibných šancí, tak nenašli recept na výborného brankáře Rulliho.

Barcelona v La Lize utrpěla dvě prohry za sebou poprvé od listopadu 2014. "Vždycky je těžké otáčet výsledek. Musíme pokračovat, už jsme udělali téměř všechny chyby, které jsme mohli. Stále vedeme, nesmíme se litovat, ale musíme se dívat dopředu," prohlásil kapitán katalánského týmu Andrés Iniesta.

Real od začátku dominoval a už v úvodní dvacetiminutovce se trefili James, Lucas a Ronaldo. Portugalský kanonýr vstřelil 30. ligový gól v sezoně, což se mu ve Španělsku podařilo pošesté za sebou. Ještě před pauzou uzavřel skóre čtvrtým zásahem další ofenzivní hráč Jesé.

Madridský tým v domácí soutěži zvítězil pošesté za sebou a částečně si spravil chuť po středeční prohře 0:2 ve Wolfsburgu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů.

Atlético muselo na hřišti barcelonského soupeře otáčet nepříznivé skóre, ale na vedoucí trefu Diopa dokázal ještě do poločasu odpovědět útočník Torres. Druhá půle už patřila hostům, za které se prosadili Griezmann a Koke.