Úžasné Ronaldovo derby: Hattrick, rekord i potyčka se soupeřem

Autor: jon
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Rozjel se v pravý čas. Cristiano Ronaldo jednoznačně ovládl sobotní madridské derby mezi Atlétikem a Realem (0:3). Portugalský ďábel nasázel všechny tři branky, čímž překonal další rekord z dílny legendárního Alfreda Di Stefana. Vedle gólových momentů a osobitých oslav stihl i potyčku s domácím Kokem. "Nepochyboval jsem, že Cristiano je nejlepší," prohlásil po utkání spokojený kouč Zinedine Zidane.

Poprvé se Ronaldo prosadil ve 23. minutě, když se za pomocí teče dostal do sítě jeho přímý kop. Další dva zásahy přidal po přestávce v rozmezí 71. a 77. minuty.

Druhá trefa padla po diskutabilní penaltě, kterou sudí pískl po faulu na něj. Hattrick zkompletoval po úžasné brejkové akci, kdy mu míč nádherně naservíroval Gareth Bale.

"Nikdy jsem nepochyboval o tom, že Cristiano je nejlepší. Dneska ukončil jakékoliv debaty," pochválil svou největší hvězdu trenér Realu Zinedine Zidane .

SESTŘIH La Ligy: Atlético - Real 3:0. Hattrickem rozhodl Ronaldo

Ronaldo zaznamenal druhý hattrick v aktuální ligové sezoně, povedlo se mu to v posledních třech zápasech. Značka CR7 se evidentně rozjíždí a dostává do formy, o které se v předchozích týdnech pochybovalo.

Portugalský šutér si utkání s městským rivalem užíval. Každou branku slavil originálním stylem, všem chtěl ukázat, že je opět zpátky a v té nejlepší kondici.

Navíc zlomil další velký milník. V Realu překonal rekord Alfréda Di Stefana v počtu nastřílených branek do sítě Atlétika. Legendární forvard jich má na kontě 17, Ronaldo se díky třem sobotním zásahům dostal už na kótu 18.

Ronaldo šlapal v utkání na plné obrátky, byl téměř u všeho, Stihl i menší strkanici s domácím Kokem poté, co ho záložník Atlétika dohrával při hlavičkovém souboji ve vápně.

Když Ronaldo v 83. minutě odcházel z trávníku a pouštěl do zápasu Jamese Rodrígueze, dočkal se uznalého objetí od trenéra Zidaneho. Ronaldo se tentokrát opravdu ukázal, jak se na jednoho ze dvou nejlepších fotbalistů planety sluší a patří.

Atlético – Real: Šťastný gól! Ronaldo otřel svůj přimák o zeď a Real vede 1:0

Atlético – Real: Muž zápasu Ronaldo! Vymodlil si penaltu, tu s přehledem proměnil

Atlético – Real: Hattrick! Bale utekl obraně domácích a předložil míč Ronaldovi před prázdnou bránu

Atlético – Real: Podrážděný Ronaldo se pustil do křížku s Kokem

Atlético – Real: Hrdina střídá! Zidane poděkoval Ronaldovi objetím

1. Barcelona 38 28 9 1 99:29 93
2. Atlético 38 23 10 5 58:22 79
3. Real 38 22 10 6 94:44 76
4. Valencia 38 22 7 9 65:38 73
5. Villarreal 38 18 7 13 57:50 61
6. Real Betis 38 18 6 14 60:61 60