Jakub Dvořák
2. března 2017 • 11:44

Baleův zkrat? Vyloučil ho sudí, co pískal Spartu s Plzní, Marcelo se zlobil

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Sotva začal druhý poločas, ve kterém měl Real Madrid strhnout zápas s Las Palmas na svoji stranu, ale přišla rána přímo z vlastních řad. Hvězdný záložník Gareth Bale se nechal hloupě vyloučit od v Česku známého sudího Davida Fernándeze Borbalána a oslabil své spoluhráče, kteří až v posledních minutách uhráli remízu 3:3. „To se stane,“ omlouval ho trenér Zidane, spoluhráč a zástupce kapitána Marcelo už takové pochopení neměl.

Od svého návratu po vynucené pauze, kterou mu způsobilo zranění, se jevil v dobrém světle. Ve čtyřech zápasech dva góly. Postupně si Gareth Bale opět prošlapoval cestičku do základní sestavy Realu.

Ve čtvrtém duelu proti Las Palmas jej trenér Zinedine Zidane už zařadil mezi jedenáct vyvolených, kteří vyběhli na trávník stadionu Santiaga Bernabeua od prvních minut, ale hvězdný Velšan vydržel pouze poločas a prá minut v tom druhém.

Přišel totiž zkrat, který mu nemohl být tolerován. V souboji nejdřív fauloval, za což přišlo první napomenutí od sudího Davida Fernándeze Borbalána, který před dvěma lety pískal šlágr české nejvyšší soutěže mezi Spartou a Plzní.

Jen co Bale fauloval, přišel další problém. Pustil se s hostujícím hráčem do křížku, strčil do něho a následovalo to, co mělo. Druhá žlutá karta a sudí jej předčasně poslal do šaten.

Real Madrid - Las Palmas: Baleovi ruply nervy! Fauloval a ještě strčil protihráče, dostal červenou

„Po zápase se za svůj čin omluvil, je z celé věci nešťastný,“ pronesl po utkání na Baleovu adresu kouč Zidane, který svého svěřence na veřejnosti spíš podpořil než by jeho chování odsoudil. „To se stane, musíme to brát jako fakt,“ dodal.

Brazilský obránce Marcelo, který v Realu patří služebně k nejstarším hráčům a má výsadní právo při absenci Sergia Ramose , nosit kapitánskou pásku, z jeho chování moc nadšený nebyl.

„Nejsem ten, kdo by ho měl za tohle vytahat za uši, jako to dělám se svými dětmi,“ uvedl naštvaný bek. „Bale je dost starý na to, aby věděl, jakou chybu udělal,“ pokračoval Marcelo. „Takové věci se ve fotbale stávají, ale snad už se to do konce sezony nestane,“ doplnil ke kauze vyloučení Balea.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Las Palmas 3:3. Ronaldo zachránil bod

„Normálně bývám po zápase šťastný, ale nyní rozhodně být nemohu. Musíme zapracovat na našem výkonu, protože s tím jak momentálně hrajeme, nejsme spokojení,“ hodnotil zápas trenér Zidane.

„Uděláme si ještě analýzu. Poslední zápasy nám nevyšly tak, jak bychom chtěli, nicméně ze stavu 1:3 vybojovat remízu 3:3, svědčí o tom, že tým prokázal velké úsilí a má velký charakter,“ dodal francouzský kouč.

Ronaldo dvěma góly zajistil Realu alespoň bod s Las Palmas

MATCH OVERVIEW LEGACY

Real Madrid - Las Palmas: Isco dostal krásnou přihrávku na hraně ofsajdu a otevřel skóre

Real Madrid - Las Palmas: Rychlá odpověď! Tana vyškolil Ramose a parádně vyrovnal na 1:1

Real Madrid - Las Palmas: Hosté dostali spornou penaltu, Ramos se zlobil! Viera ji se štěstím proměnil

Real Madrid - Las Palmas: Navasova hrubka! Boateng zvýšil na 3:1 pro hosty

Real Madrid - Las Palmas: Realu neuznali gól! Sudí opět pískl ofsajd, Moratova branka ale platit měla

Real Madrid - Las Palmas: Morata to nevydržel! Ostře zajel do soupěře a viděl žlutou

Real Madrid - Las Palmas: Real dostal penaltu za ruku! Ronaldo ji proměnil a snížil na 2:3

Real Madrid - Las Palmas: Neuvěřitelné! Ronaldo se pověsil do vzduchu a hlavou vyrovnal na 3:3

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.