a dozvíte se vše jako první.
5. března 2017 • 08:06

Kouzla v Barceloně. Messi u PĚTI gólů, Neymarovi nahrál na krásný lob

Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta

Když se jim chce hrát, jsou téměř nezastavitelní. Fotbalisté Barcelony jsou zpět v čele tabulky a jako první klub v La Lize v této sezoně dosáhli hranice 60 získaných bodů. A povedlo se jim to stylově. Pohodové vítězství 5:0 nad Celtou Vigo řídil především Lionel Messi. Argentinský kouzelník dvě branky dal, na další dvě včetně krásného lobu Neymara nahrál a navíc rozjel akci před gólem Ivana Rakitiče.

Do provozní teploty se hvězdy Barcelony dostaly v 19. minutě, kdy Luis Suárez nasadil bránícímu hráči jesličky a následně trefil tyč. Tu z dorážky orazítkoval i Lionel Messi.

720p 480p 360p 240p
Barcelona - Celta Vigo: Suárez nasadil jesle a trefil tyč, do ní pálil i Messi

Jen pět minut nato už ale argentinský ďábel otevřel skóre. Míč si vzal u půlící čáry, nikomu ho nepůjčil a skvělé sólo zakončil pohotovou střelou. A spustil se kolotoč.

Barcelona - Celta Vigo: Gól! Messi to vzal na sebe a po sólu otevřel skóre

Čtvrt hodiny nato se síť Celty rozvnila podruhé. Messi tentokrát nahrával, jeho adresátem byl Neymar. Brazilský útočník z první zkusil přelobovat brankáře Alvareze a byl z toho jeden z nejhezčích gólů letošní sezony La Ligy.

Barcelona - Celta Vigo: Neymar z první parádně přeloboval brankáře a je to 2:0

Barceloně dalo dvoubrankové vedení křídla. O gólové sólo se pokusil i na pravém beku hrající Sergi Roberto, a selhal až v zakončení tváří v tvář brankáři.

Barcelona - Celta Vigo: Sergi Roberto se pustil do sóla, zakončit ale nedokázal

Domácím vyšlo, na co sáhli. Po akci, kterou rozjel Messi, zvyšoval na 3:0 Ivan Rakitič, když se dostal k míči, který nezpracoval dobře Rafinha. Rozhodčí ale přehlédl, že chorvatský záložník stál v ofsajdu.

Barcelona - Celta Vigo: Rozhodčí přehlédl Rakitičův ofsajd a Chorvat zvýšil na 3:0

A Messi neměl dost. Nejprve chytře rozehrál standardní situaci a na stříbrném podnose nachystal gól stoperovi Umititimu. Jen tři minuty nato stál na konci bleskového protiútoku po selhání Iaga Aspase a zvýšil na 5:0.

Barcelona - Celta Vigo: Messi po standarce našel Umtitiho a ten uklidil míč do brány, 4:0

Barcelona - Celta Vigo: Aspas se před bránou Barcelony ukopl, z protiútoku se na 5:0 trefil Messi

Barcelona se po drtivém vítězství vrátila na první příčku La Ligy. Zvedla si tak sebevědomí před důležitou odvetou osmifinále Ligy mistrů proti PSG, kde se pokusí o nemožné - srovnání čtyřbrankového manka.

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Roberto (68. Iniesta), Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets (61. Mascherano), Rafinha – Messi (C), L. Suárez, Neymar (70. Denis Suárez).

Hosté: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Roncaglia, Radoja – Aspas, Wass (68. Díaz), Bongonda (52. Sisto) – Guidetti (62. Jozabed).

Domácí: Cillessen, Suárez, Turan, Iniesta, Mascherano, Alcácer, Digne

Hosté: Villar, Díaz, Sisto, Beauvue, Jozabed, Planas, Rossi

Domácí: Busquets

Hosté: Cabral, Radoja, Sergi Gómez