5. března 2017 • 08:06

Kouzla v Barceloně. Messi u PĚTI gólů, Neymarovi nahrál na krásný lob

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Když se jim chce hrát, jsou téměř nezastavitelní. Fotbalisté Barcelony jsou zpět v čele tabulky a jako první klub v La Lize v této sezoně dosáhli hranice 60 získaných bodů. A povedlo se jim to stylově. Pohodové vítězství 5:0 nad Celtou Vigo řídil především Lionel Messi. Argentinský kouzelník dvě branky dal, na další dvě včetně krásného lobu Neymara nahrál a navíc rozjel akci před gólem Ivana Rakitiče.

Do provozní teploty se hvězdy Barcelony dostaly v 19. minutě, kdy Luis Suárez nasadil bránícímu hráči jesličky a následně trefil tyč. Tu z dorážky orazítkoval i Lionel Messi.

Barcelona - Celta Vigo: Suárez nasadil jesle a trefil tyč, do ní pálil i Messi

Jen pět minut nato už ale argentinský ďábel otevřel skóre. Míč si vzal u půlící čáry, nikomu ho nepůjčil a skvělé sólo zakončil pohotovou střelou. A spustil se kolotoč.

Barcelona - Celta Vigo: Gól! Messi to vzal na sebe a po sólu otevřel skóre

Čtvrt hodiny nato se síť Celty rozvnila podruhé. Messi tentokrát nahrával, jeho adresátem byl Neymar. Brazilský útočník z první zkusil přelobovat brankáře Alvareze a byl z toho jeden z nejhezčích gólů letošní sezony La Ligy.

Barcelona - Celta Vigo: Neymar z první parádně přeloboval brankáře a je to 2:0

Barceloně dalo dvoubrankové vedení křídla. O gólové sólo se pokusil i na pravém beku hrající Sergi Roberto, a selhal až v zakončení tváří v tvář brankáři.

Barcelona - Celta Vigo: Sergi Roberto se pustil do sóla, zakončit ale nedokázal

Domácím vyšlo, na co sáhli. Po akci, kterou rozjel Messi, zvyšoval na 3:0 Ivan Rakitič, když se dostal k míči, který nezpracoval dobře Rafinha. Rozhodčí ale přehlédl, že chorvatský záložník stál v ofsajdu.

Barcelona - Celta Vigo: Rozhodčí přehlédl Rakitičův ofsajd a Chorvat zvýšil na 3:0

A Messi neměl dost. Nejprve chytře rozehrál standardní situaci a na stříbrném podnose nachystal gól stoperovi Umititimu. Jen tři minuty nato stál na konci bleskového protiútoku po selhání Iaga Aspase a zvýšil na 5:0.

Barcelona - Celta Vigo: Messi po standarce našel Umtitiho a ten uklidil míč do brány, 4:0

Barcelona - Celta Vigo: Aspas se před bránou Barcelony ukopl, z protiútoku se na 5:0 trefil Messi

Barcelona se po drtivém vítězství vrátila na první příčku La Ligy. Zvedla si tak sebevědomí před důležitou odvetou osmifinále Ligy mistrů proti PSG, kde se pokusí o nemožné - srovnání čtyřbrankového manka.

SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Celta Vigo 5:0. Messi byl u všech gólů