a dozvíte se vše jako první.
28. srpna 2017 • 00:20

SESTŘIHY: Real zaváhal, Asensio krásně zachránil jen remízu s Valencií

NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec

Fotbalisté Villarrealu, kteří budou soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, prohráli i druhý zápas ve španělské nejvyšší soutěži. V San Sebastianu podlehli 0:3 a jsou poslední v tabulce. Zaváhal i Real Madrid, který jen remizoval doma s Valencií. Sevilla si připsala výhru 1:0 na hřišti nováčka z Getafe, naopak stoprocentní zůstává také Leganes, které stejným výsledkem zvítězilo na hřišti Espanyolu.

Hosté: 18. Soler, 77. Kondogbia

Domácí: Navas – Carvajal, Casemiro, Nacho Fernández, Marcelo – Kroos (85. Mayoral), Modrić, Isco (46. Kovačić) – Bale (74. L. Vázquez), Benzema, Asensio.

Hosté: Neto – Montoya (75. Vidal), Vezo, Murillo, Lato (83. Gil) – Soler, Parejo, Kondogbia, Gayá – Rodrigo (88. S. Mina), Zaza.

720p 360p
Sestřih LA LIGY: Real Madrid - Valencia 2:2. Bod favoritovi zachránil skvělý Asensio

Za "Bílý balet" nemohly nastoupit potrestané hvězdy Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos a na pozici stopera musel kvůli problémům se složením defenzivní řady zaskočit obvyklý středopolař Casemiro. Záložník Ganso rozhodl v 83. minutě o výhře Sevilly 1:0 na hřišti nováčka Getafe, které dosud čeká na první gól i vítězství v sezoně.

Real se proti Valencii ujal vedení po deseti minutách, kdy se po chybné rozehrávce hostů dostal k míči Asensio a technickou střelou překonal gólmana Neta. "Bílý balet" jako první tým z elitních pěti evropských lig dokázal skórovat v 70 soutěžních zápasech po sobě.

Odpověď Valencie na sebe ale nenechala dlouho čekat a už po osmi minutách vyrovnal po Latově centru Soler. V závěru poločasu se do několika šancí dostal Benzema, skóre však nezměnil. Po změně stran domácí pokračovali v tlaku, ale hrozila i Valencie.

V 73. minutě se musel domácí brankář Navas vytáhnout při Parejově přímém kopu, o čtyři minuty později už ale kostarický gólman nestačil na Kondogbiovu skákavou střelu k tyči. Francouzský záložník stylově začal své působení ve Valencii, kde hostuje z Interu Milán.

V 83. minutě ale Asensio vstřelil druhý gól v zápase, tentokrát z přímého kopu. Tři minuty před koncem mohl rozhodnout Benzema, jenže ve vyložené příležitosti ani netrefil bránu. V nastavení pak jeho hlavičku na tyč vytáhl Neto.

Hosté: 84. Ganso

Domácí: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (82. Mora), Bergara (85. Á. Rodríguez), Fajr, Ndiaye – Šibasaki (70. Portillo), J. Molina (C).

Hosté: S. Rico – Mercado, Kjaer, Pareja (C) (46. Lenglet), Escudero – Pizarro – Navas, Ganso, Krohn-Dehli (69. Sarabia), Nolito – Ben Yedder (64. Muriel).

720p 360p
Getafe - Sevilla: Gól! Hostující fanoušky rozjásal Ganso, který tečoval střelu Mercada k levé tyči

Záložník Ganso rozhodl v 83. minutě zápasu 2. kola španělské ligy o výhře fotbalistů Sevilly 1:0 na hřišti nováčka Getafe, které dosud čeká na první gól i vítězství v sezoně. Sevilla napravila zaváhání z úvodního kola s Espaňolem Barcelona (1:1), venku získala tři body poprvé od 25. února.

Getafe rozhodně nebylo pro andaluský celek jednoduchým soupeřem, v prvním poločase si vypracovalo více šancí než soupeř. Ndiaye ani Molina je ale nedokázali využít.

Jediný gól zápasu tak padl až sedm minut před koncem, kdy se po Mercadově centru prosadil Ganso. V závěru mohl po rychlém kontru pojistit výhru hostů Muriel, nepřekonal však gólmana Guaitu.

Hosté: 39. Aduriz

Domácí: Dmitrović – Ramis, Ángel, P. Oliveira, Capa – Inuj (63. Enrich), Dani García (83. Rivera), Peña (46. Bébé), Jordán – Charles, Kike García.

Hosté: Arrizabalaga – Bóveda, Saborit, Laporte, Núñez – Raúl García, San José, Vesga, I. Córdoba (66. Muniain) – Aduriz, I. Williams (81. Lekue).

Domácí: Gálvez, Escalante, Rivera, Bébé, Riesgo, Alejo, Enrich

Hosté: Muniain, Etxebarria, Herrerín, Susaeta, Lekue, Etxeita, Aketxe

Domácí: Kike García, Jordán, Jordán

Hosté: Bóveda

Municipal de Ipurúa, Eibar

720p 360p
Eibar – Bilbao: Gól! Zmatků v obraně využil Williams, po jehož centru udeřil z hlavičky Aduriz – 0:1

Hosté: 29. Mantovani

Domácí: Pau López – Caricol, Naldo, H. Pérez (71. Melendo), David López – Javi López (C) (15. Granero), Jurado (56. Sergio García), Fuego, Piatti – Baptistão, G. Moreno.

Hosté: Cuéllar – Zaldúa (69. Tito), Muňoz, Mantovani (C), Rico – Eraso, R. Pérez – Omar (66. dos Santos), Gabriel (87. Gumbau), Szymanowski – Guerrero.

720p 360p
Espanyol – Leganés: Gól! V obrovském závaru se zorientoval Mantovani a z dorážky otevřel skóre – 0:1

Hosté: 3. Á. Correa, 5. Ferreira-Carrasco, 62. Koke, 75. Koke, 88. Partey

Domácí: Chichizola – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano – González (65. Araujo), Hernán (76. Ramírez), Viera (C) – Tana, Calleri, Momo (76. J. Castellano).

Hosté: Oblak – Vrsaljko (70. Savić), J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Saúl Ñíguez, Partey, Koke, Ferreira-Carrasco – Á. Correa (65. F. Torres), Vietto (55. Gabi).

720p 360p
Las Palmas - Atlético: To je nástup! Hostující Correa nádherně prošel a uklidil míč k tyči

720p 360p
Las Palmas - Atlético: Úžasný start hostů! Záložník Carrasco se uvolnil a křížnou střelou zvýšil na 2:0

720p 360p
Las Palmas - Atlético: Domácí bojují! Calleri snížil povedenou hlavou na 1:2

720p 360p
Las Palmas - Atlético: Jasná odpověď! Hostující Koke krásnou technickou střelou zvýšil na 3:1

720p 360p
Las Palmas - Atlético: Famózní Koke! Hostující záložník dal parádní gól nůžkami a je to 4:1

Hosté: 55. Messi, 66. Messi

Domácí: Pacheco – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – Pina, García (C) – Wakaso (78. Zidane), Ó. Romero, I. Gómez (67. Burgui) – Sobrino (78. Santos).

Hosté: ter Stegen – Aleix Vidal (57. Alcácer), Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (88. Paulinho) – Roberto, Messi, Deulofeu (71. Denis Suárez).

Hosté:

Domácí: Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Muniesa – Maffeo, Pons, Granell (C), Aday – Portugués (72. Douglas Luiz), B. García (86. Juanpe) – Stuani (81. Kayode).

Hosté: Roberto – Rosales (82. En-Nesyri), L. Hernández, Baysse, Juankar – Kuzmanović (54. Ontiveros), Adrián González – Añor (46. Jony), Recio, Mula – Bastón.

720p 360p
Girona - Málaga: Střelu Portuguése ještě Roberto vyrazil, ale pouze k Alcalovi, který už nemohl minout

Hosté:

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas (82. Agirretxe), A. Elustondo, Rodrigues – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza – Oyarzabal, José (74. Canales), Juanmi (66. Vela).

Hosté: Andrés Fernández (46. Barbosa) – N'Diaye, Álvaro González, Semedo, J. Costa (C) – Castillejo, Trigueros (80. N. Sansone), Hernández, Fornals – Bacca (70. Ünal), Bakambu.

19931 diváků

Souboj šestého a pátého celku minulé sezony rozhodl už první poločas, v němž padly všechny tři góly. Ve 25. minutě se jako první prosadil Willian José, který po rohovém kopu poslal nadvakrát míč do sítě a navázal na svou branku z penalty ze zápasu úvodního kola na hřišti Celty Vigo. Druhý gól přidal po závaru před brankou umístěnou střelou k levé tyči Xabi Prieto. Těsně před koncem poločasu završil rychlý brejk lobem přes gólmana Juanmi a připsal si rovněž druhou trefu v sezoně.

Villarreal, který na úvod La Ligy podlehl 0:1 na hřišti Levante, hrál v sestavě: Fernández (46. Barbosa) - Rukavina, Álvaro, Semedo, Costa - Castillejo, Trigueros (80. Sansone), Hernández, Fornals - Bacca (70. Ünal), Bakambu.

720p 360p
Real Sociedad - Villarreal: Willian José po rohu dorazil vlastní střelu - 1:0

720p 360p
Real Sociedad - Villarreal: Zpackaný roh, Juanmi vyrazil do brejku a krásně přehodil gólmana - 3:0

Hosté: 10. Gómez

Domácí: Adán – Barragán, Mandi, Feddal, Durmisi – Joaquín (C) (84. Narváez), Guardado – Javi García, Camarasa, Guerrero (65. Tello) – León (80. A. Sanabria).

Hosté: S. Álvarez – Roncaglia (74. Cabral), Mallo (C), Sergi Gómez (81. Lobotka), J. Castro – Wass (65. P. Hernández), Jozabed, Radoja – Aspas, Sisto, Gómez.

720p 360p
Betis - Celta Vigo: Obrat je dokonán! Feddal si naskočil na výsoky míč a hlavou dal svému týmu vedení 2:1

720p 360p
Betis - Celta Vigo: To je odvaha! Brankář Alvárez vymazal patičkou napadajícího soupeře

1.  Barcelona 6 6 0 0 20:2 18
2.  Atlético 6 4 2 0 12:4 14
3.  Sevilla 6 4 1 1 7:3 13
4.  Valencia 6 3 3 0 12:5 12
5.  Real 6 3 2 1 11:6 11
6.  CD Leganés 6 3 1 2 5:3 10
7.  Levante 5 2 3 0 8:4 9
8.  Real Sociedad 6 3 0 3 13:13 9