SESTŘIHY: Real ztratil body a po kopanci i Marcela, Messi zářil v derby

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Realu Madrid ve třetím kole španělské ligy již podruhé ztratili body, když překvapivě remizovali doma s nováčkem Levante 1:1. Na kontě mají pět bodů za výhru a dvě remízy, stejně jako jejich dnešní soupeř, který na stadionu Santiaga Bernabéua bodoval po více než deseti letech. Argentinský kanonýr Lionel Messi hattrickem přispěl k vítězství Barcelony 5:0 v derby nad Espaňolem, který se slavnějším městským rivalem prohrál šesté soutěžní utkání po sobě. Bodově se na Barcelonu dotáhl stále stoprocentní San Sebastian, který vyhrál na půdě La Coruni 4:2.

Domácí: 36. L. Vázquez

Hosté: 12. Ivi

Domácí: Casilla – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo – M. Llorente (62. Isco), Kroos – L. Vázquez (72. Kovačić), Asensio, Hernández – Benzema (28. Bale).

Hosté: Fernández – Iván López (C) (20. Pedro López), Postigo, Chema, Toňo – Lerma, Campaña – Jason, Suárez Pier, Ivi (67. Verza) – Alegría (54. E. Boateng).

67489 diváků

Trenér Realu Zinedine Zidane udělal několik změn v sestavě i vzhledem ke středečnímu utkání Ligy mistrů proti APOEL Nikósie. První ligové minuty v dresu úřadujícího mistra si připsala posila z kádru městského rivala Atlética Theo Hernández.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Levante 1:1. Mistr opět ztratil body, zranil se Benzema

Ve 12. minutě zaskočili hosté favorita dlouhým vhazováním do vápna, v němž se po zaváhání obrany "Bílého baletu" prosadil Ivi López. Oba týmy následně musely řešit nepříjemnost, kvůli zranění nejprve odešel hostující Iván López a posléze i útočník Realu Benzema, který může týmu kvůli zranění zadního stehenního svalu pravé nohy chybět až tři týdny.

Domácí ale stihli ještě do poločasu vyrovnat, když se z dorážky do odkryté branky prosadil Vázquez. Real tak skóroval v posledních 71 soutěžních zápasech. Po změně stran však i přes tlak nedokázal dokonat obrat, zápas navíc dohrával poslední minuty v oslabení po vyloučení Marcela, který po pádu ve vápně nabral soupeřeme nohama. Madridský velkoklub nevyhrál úvodní dva domácí duely v sezoně poprvé od roku 1995.

Domácí: 26. Messi, 35. Messi, 67. Messi, 87. Piqué, 90. L. Suárez

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets (73. Paulinho), Iniesta (C) (78. A. Gomes) – Messi, L. Suárez, Deulofeu (68. O. Dembèlé).

Hosté: Pau López – V. Sánchez (C) (68. Navarro), David López, Hermoso, Caricol – Diop, Fuego, Darder (75. Vilà) – Baptistão, G. Moreno, Piatti (57. Sergio García).

Domácí: Cillessen, Mascherano, Digne, Gomes, Paulinho, Alcácer, Dembèlé

Hosté: López, Naldo, Roca, Navarro, García, Jurado, Vilà

Domácí: Busquets

Hosté: David López, V. Sánchez, Caricol, Diop

Jesus Gil Manzano

Camp Nou (Barcelona)

První gól vstřelil Messi do sítě Espaňolu v 26. minutě, kdy mu Rakitič poslal míč za obranu a argentinský střelec v pádu nasměroval míč do šibenice. Opakované záběry odhalily Messiho ofsajdové postavení, gól byl ale uznán.

SESTŘIH La Ligy: FC Barcelona - Espanyol 5:0. Messi dal hattrick, hrál Dembélé

Na další dva góly v 35. a 67. minutě Messimu asistoval obránce Alba. Argentinec zkompletoval 42. hattrick v kariéře, 27 z nich zaznamenal v La Lize. Hosté sice měli snahu s výsledkem něco udělat, dvě šance měl Piatti, jednou dokonce orazítkoval tyč, Barcelona si ale vítězství pohlídala a naopak ještě přidala další dvě branky.

Nejprve se po Rakitičově rohovém kopu hlavou trefil stoper Piqué. V závěru se poprvé v dresu Barcelony představila dvacetiletá posila z Dortmundu Ousmane Dembélé a francouzský reprezentant si hned připsal asistenci u posledního gólu Suáreze.

Domácí: Neto – Montoya, Gabriel, Garay (73. Murillo), Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Pereira (62. Guedes) – Zaza, Rodrigo (70. S. Mina).

Hosté: Oblak – Torres Juanfran, Savić, Lucas Hernández, Luís – Saúl Ñíguez, Partey, Koke (C), Ferreira-Carrasco (60. Gaitán) – Á. Correa (72. Gameiro), Vietto (64. F. Torres).

Domácí: Doménech, Guedes, Lato, Maksimović, Mina, Murillo, Vidal

Hosté: Torres, Gameiro, Gabi, Gaitán, Moyà, Giménez, Godín

Domácí: Montoya

Gonzalez G. (Esp)

Mestalla (Valencia)

Atlético v zápase s minimem gólových příležitostí remizovalo ve Valencii 0:0. Pomoci ke kýžené brance mu nemohl vykartovaný francouzský kanonýr Griezmann. Madridský klub alespoň prodloužil venkovní neporazitelnost na 14 ligových utkání.

SESTŘIH La Ligy: Valencia - Atlético Madrid 0:0

Domácí: 27. Adrián López, 50. Andone

Hosté: 3. Juanmi, 4. Illarramendi, 83. D. Llorente, 85. Illarramendi

Domácí: Tytoń – Luisinho, Juanfran, Schär, Sidnei – Mosquera, Gama (49. Pérez Martínez), Cartabia (64. Valverde), Guilherme – Andone (71. Bakkali), Adrián López.

Hosté: Rulli – Odriozola Arzallus, I. Martínez (66. D. Llorente), A. Elustondo, Rodrigues – Prieto, Illarramendi, Zurutuza – Juanmi (53. Canales), Januzaj (74. Vela), José.

Domácí: Navarro, Borges, Bakkali, Valverde, Arribas, Pérez Martínez, Pantilimon

Hosté: Toño, Llorente, Zubeldia, Vela, Canales, de la Bella, Bautista

Domácí: Guilherme

Hosté: Juanmi, Rodrigues, Odriozola Arzallus

Hráči San Sebastianu si nemohli přát lepší začátek utkání - ve 3. minutě zakončil rychlou akci nohejbalovým volejem Juanmi a minutu nato se trefil zpoza vápna Asier Illaramendi. Snížení zařídil ve 27. minutě dalším umístěným volejem domácí útočník Adrian.

Deportivo se dočkalo vyrovnání krátce po poločasové pauze. Florin Andone využil Adrianova přiťuknutí a zblízka překonal Rulliho. Hosté ale ke konci svého soupeře zatlačili a strhli výsledek zpět na svou stranu. V 83. minutě umístil po rohovém kopu balon do sítě patičkou střídající Diego Llorente a o tři minuty později pojistil vítězství Realu Sociedad znovu Illaramendi.

San Sebastian drží s devíti body ze tří zápasů druhé místo o skóre za Barcelonou. La Coruňa prohrála i druhé domácí utkání v sezoně a zůstává v dolní polovině tabulky.

SESTŘIH La Liga: La Coruňa - Real Sociedad 2:4

Domácí: 34. Gómez

Hosté:

Domácí: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Fontàs (74. Sergi Gómez), J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed (81. P. Hernández) – Aspas, Gómez, Sisto (88. Mor).

Hosté: Pacheco (C) – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – D. Torres, Pina – Burgui (72. I. Gómez), Ó. Romero, Zidane (56. Munir) – Krkić (79. Sobrino).

17 384 diváků

Málaga – Las Palmas: Gólová tečka! Rémy se opřel do míče a střelou k pravé tyči zvýšil na 3:1 pro hosty

Málaga – Las Palmas: Hosté podruhé vedou! Calleri z otočky vymetl pravý růžek branky, 1:2

Domácí: 31. Bacca, 61. Castillejo, 77. Ünal

Hosté: 11. León

Domácí: Barbosa – Antonio Rukavina, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Castillejo, Trigueros (84. Moya Martínez), Hernández (88. Semedo), Fornals – Bacca (69. Ünal), Bakambu.

Hosté: Adán – Barragán, Amat, Feddal, Durmisi – Javi García, Camarasa (78. Guardado), Narváez – Tello (78. Nahuel), Joaquín, León (59. A. Sanabria).

Hosté: 39. Arambarri, 84. Jiménez

Domácí: Cuéllar – Zaldúa, Mantovani, Muňoz, Rico – Eraso (53. Morán), R. Pérez – Omar (62. El Zhar), Gabriel (84. Beauvue), Szymanowski – Guerrero.

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (88. Bruno González), Bergara – Fajr, Šibasaki (63. Jiménez), Ndiaye (78. Mora) – J. Molina.

11.454 diváků

Leganés - Getafe: Po závaru ve vápně vystřelil domácí Eraso, brankář Guaita vyrazil míč nohou

Domácí: 47. Ganso, 76. Ben Yedder, 90+2. Nolito

Hosté:

Domácí: S. Rico – Mercado (72. Corchia), Carriço, Lenglet, Escudero – N'Zonzi – Navas (79. Correa), Sarabia, Ganso (87. Geis), Nolito – Ben Yedder.

Hosté: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Ramis, Ángel (79. Bébé) – Alejo, Dani García, Escalante, Inuj (61. Rivera) – Kike García, Enrich.

32 469 diváků

Eibar ještě nikdy nepoznal radost z výhry v nejvyšší soutěži nad Sevillou a ani dnes se situace nezměnila. Díky brankám Gansa, Ben Yeddera a Nolita z druhého poločasu andaluský klub jasně zvítězil a udržel si domácí neporazitelnost, jež trvá už od 26. listopadu.

SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Eibar 3:0. Výhru řídil skvělý Nolito

Domácí: 26. Muniain, 53. Aduriz

Hosté:

Domácí: Herrerín – Balenziaga, Laporte, Lekue, Núñez – Raúl García, San José – Etxebarria (76. Aketxe), Aduriz (65. Iturraspe), Muniain (C) (84. Merino) – I. Williams.

Hosté: Iraizoz – Espinosa, Alcalá, Muniesa – Maffeo (67. Mojica), B. García, Aday, Portugués (65. Kayode) – Granell (C) (71. Douglas Luiz), Pons – Stuani.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.