zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. září 2017 • 07:48

SESTŘIHY: Real vyhrál i bez Benzemy a Ronalda, Paulinho vystřelil výhru Barcelony

SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě SESTŘIH Ligy mistrů: Manchester City - Neapol 2:1. Guardiolův tým válí i v Evropě
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky

Fotbalisté Realu Madrid porazili ve čtvrtém kole španělské nejvyšší soutěže San Sebastian 3:1 a ukončili dvouzápasové čekání na ligové vítězství. Baskický celek naopak poprvé v sezoně ztratil body. Fotbalisté Barcelony otočili zápas čtvrtého kola španělské ligy a na hřišti Getafe zvítězili 2:1. Premiérovým gólem za Barcelonu rozhodl šest minut před koncem Paulinho. Katalánský velkoklub zůstal bodově stoprocentní, v utkání se mu ale zranila posila z Dortmundu Ousmane Dembélé. Atlético Madrid prožilo úspěšnou premiéru na novém stadionu Wanda Metropolitano, Málagu tam porazilo 1:0. Fotbalisté Sevilly porazili ve čtvrtém kole španělské ligy Gironu 1:0 a jsou druzí. Alavés opět prohrál, tentokrát nestačil na Villareal.

Hosté: 19. Mayoral, 36. Rodrigues (vl.), 61. Bale

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, D. Llorente, Rodrigues – Prieto (70. Juanmi), Illarramendi, Zurutuza – Januzaj (77. Agirretxe), José, Canales (57. Vela).

Hosté: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Hernández (90+3. Nacho Fernández) – Modrić, Casemiro, Isco – Bale, Mayoral (75. L. Vázquez), Asensio (85. D. Ceballos).

Domácí: Agirretxe, Ramírez, de la Bella, Juanmi, Zubeldia, Pardo, Vela

Hosté: Feuillassier, Casilla, Fernández, Vázquez, Ceballos, Llorente, Hakimi

Domácí: D. Llorente, Illarramendi, Januzaj

Hosté: Asensio, Casemiro

Iglesias – Costoya, Ramos

Estadio Municipal de Anoeta

Trenér Realu Zinédine Zidane vyřešil absenci dvou ofenzivních hvězd Ronalda s Benzemou nasazením mladého Mayorala a tento tah se mu vyplatil. Dvacetiletý útočník využil práce kapitána Ramose v pokutovém území a v 19. minutě otevřel skóre. Real Madrid skóroval v 73. soutěžním zápase v řadě, čímž vyrovnal rekord brazilského Santosu z let 1961 až 1963, kdy v jeho barvách řádil legendární Pelé.

San Sebastian odpověděl o devět minut později. Kévin Rodrigues si zaběhl na zadní tyč a z voleje propálil padajícího Navase. Ten si na míč sice sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče. Bezprostředně po gólu se odehrála nešťastná situace za domácí bránou, kde uvolněná část provizorní tribuny zranila kameramana a ošetření si vyžádalo několikaminutové přerušení.

"Bílý balet" ale přece jen odešel do kabin s vedením. Mayoral se uvolnil na pravém křídle a poslal ostrý přízemní centr do pokutového území, kde si balon nešťastně srazil do vlastní sítě střelec vyrovnávací branky Rodrigues.

Na konečných 3:1 pro favorita upravil Gareth Bale, jenž se v rychlostním souboji zbavil obránce a přehodil padajícího brankáře Rulliho. Velšský křídelník tak potvrdil, že se mu na stadionu Anoeta daří, ve venkovních zápasech se San Sebastianem vstřelil už šest gólů.

720p 360p
SESTŘIH La Ligy: Real Sociedad - Real Madrid 1:3.

Hosté: 62. Denis Suárez, 84. Paulinho

Domácí: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Arambarri (85. Portillo), Bergara – Fajr, Šibasaki (54. Jiménez), Ndiaye (72. Mora) – J. Molina.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić (77. Paulinho), Busquets, Iniesta (46. Denis Suárez) – Messi, L. Suárez, O. Dembèlé (28. Deulofeu).

SESTŘIH La Ligy: Getafe CF – FC Barcelona 1:2. Gól podzimu i vychytaný Messi

První poločas byl pro Barcelonu nepříjemný. Ve 29. minutě musel hřiště opustit kvůli zranění zadního stehenního svalu Dembélé a o deset minut později navíc hosté inkasovali, když povedeným volejem zpoza vápna otevřel skóre Šibasaki.

720p 360p
Getafe - Barcelona: Šibasaki fantastickou střelou dostal Getafe do vedení, ten Stegen na míč nedosáhl

Poslední tři góly, které Barcelona inkasovala, vstřelili japonští fotbalisté. Před Šibasakim se do sítě Katalánců trefil v květnu dvakrát Inui z Eibaru.

V druhém dějství se Barcelona vzchopila a otočila skóre. V 62. minutě vyrovnal Denis Suárez a v závěru oslavil první trefu po příchodu z Číny Paulinho. Getafe si tak i přes slibný začátek bude muset počkat na první výhru nad Barcelonou od listopadu 2011.

720p 360p
Getafe - Barcelona: Denis Suárez dostal parádní přihrávku a poslal míč k tyči 1:1!

720p 360p
Getafe - Barcelona: 1:2! Paulinho se prodral mezi dvojicí obránců a přesně umístěnou střelou rozhodl

Hosté:

Domácí: Oblak – Torres Juanfran, Godín, Lucas Hernández, Luís – Koke, Partey (46. Ferreira-Carrasco), Gabi (C), Saúl Ñíguez – Griezmann, Á. Correa (66. F. Torres).

Hosté: Roberto – Rosales, L. Hernández, González, Ricca – Recio (C), Rolón (70. Keko) – Castro (64. Añor), Adrián González, Mula (85. Rolán) – Bastón.

63 114 diváků

V prvním poločase utkání Atlético - Málaga měl největší šanci hostující Castro, gólman Oblak ale balon vyrazil. Po hodině hry viděli diváci premiérovou branku na novém stadionu poté, co si Correa poradil v souboji jeden na jednoho a předložil míč do vápna Griezmannovi, který se nemýlil. V závěru zápasu mohl vyrovnat Rolán, slovinský gólman Oblak ale znovu zasáhl.

720p 360p
Atlético Madrid - Málaga: Griezmann sklepl do branky Correův pas - 1:0!

Hosté: 69. Muriel

Domácí: Iraizoz – Juanpe, Espinosa, Muniesa – Mojica, Pons (80. Kayode), Granell, Aday – Portugués (80. Olunga), Stuani (68. Aleix Garcia), B. García.

Hosté: S. Rico – Corchia, Carriço, Lenglet, Carole – Banega, N'Zonzi, Ganso (64. F. Vázquez) – W. Montoya (77. Mercado), Muriel, Sarabia.

Domácí: Ramalho, Bono, Luiz, Olunga, Maffeo, Kayode, Garcia

Hosté: Ben Yedder, Krohn-Dehli, Soria, Correa, Geis, Vázquez, Mercado

Domácí: Juanpe, Espinosa

Hosté: N'Zonzi, Carriço, F. Vázquez

De Burgos – Núňez, de Francisco

O vítězství Sevilly rozhodl v 70. minutě prvním gólem v novém působišti Luis Muriel. Letní posila ze Sampdorie Janov si naběhla na kolmici za obranu a střelou na přední tyč zaznamenala jedinou trefu utkání. Domácí kapitán Granell totiž neproměnil v nastaveném čase druhého poločasu pokutový kop.

Andaluský celek se minimálně do večera vyhoupl na druhé místo průběžného pořadí La Ligy.

720p 360p
Girona - Sevilla: Vázquez zavinil penaltu, hostující Granell ale trefil břevno

720p 360p
Girona - Sevilla: Muriel si naběhl na krásnou přihrávkou a střelou k přední tyči poslal Sevillu do vedení

Hosté: 32. Bakambu, 52. Bacca, 62. Bakambu

Domácí: Pacheco (C) – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – Wakaso (57. Ó. Romero) – I. Gómez (84. García), Pina, Medrán, Munir – Krkić (63. Sobrino).

Hosté: Barbosa – Antonio Rukavina, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa (C) (75. M. Gaspar) – Castillejo, Hernández, Trigueros, Fornals – Bakambu (79. Ünal), Bacca (89. Čeryšev).

Domácí: Sobrino, Maripán, Sivera, Romero, Burgui, García, Torres

Hosté: Semedo, Ünal, Sansone, Soriano, Gaspar, Čeryšev, Cantero

Domácí: Sobrino, Pedraza

Hosté: Hernández, V. Ruiz

Jaime – Bueno, Tresaco

Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)

18124 diváků

Alavés prohrál i čtvrté utkání v nové sezoně, navíc stále nevstřelil ani jednu branku. O vítězství Villarealu 3:0 rozhodl dvěma góly Cédric Bakambu, jedním přesným zásahem ho doplnil kolega z útoku Bacca. "Žlutá ponorka" si připsala historicky nejvyšší vítězství proti svému dnešnímu soupeři.

720p 360p
Alavés - Villarreal: Hosté jdou do vedení! Bakambu skóroval s přispěním teče obránce

720p 360p
Alavés - Villarreal: Hosté se radovali předčasně, Hernández rozvlnil síť z ofsajdu

720p 360p
Alavés - Villarreal: Hosté zdvojnásobili svůj náskok! Bacca dorážel do prázdné brány

Hosté: 69. Fontàs

Domácí: Pau López – V. Sánchez (C), David López (82. Diop), Hermoso, Caricol – Jurado, Darder, Fuego (75. Roca), Piatti (62. Sergio García) – Baptistão, G. Moreno.

Hosté: S. Álvarez – Mallo (C) (82. Hjulsager), Cabral, Fontàs, J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed (59. P. Hernández) – Aspas, Gómez, Sisto (72. Mor).

720p 360p
Espanyol - Celta Vigo: Gól! Moreno byl na hranici ofsajdu a z otočky poslal domácí tým do vedení, 1:0

720p 360p
Espanyol - Celta Vigo: Další úder! Hostující ztrátu potrestal po Juradově pasu Piatti, 2:0

720p 360p
Espanyol - Celta Vigo: Sníženo! Na pravé straně dostal přihrávku Sisto a jeho střelu tečoval Fontas, 2:1

Hosté: 23. Cartabia

Domácí: Adán – Barragán, Mandi, Feddal, Durmisi – Narváez (51. Camarasa), Javi García, Guardado – Joaquín (C) (82. Boudebouz), León, Tello (73. A. Sanabria).

Hosté: Pantilimon – Juanfran, Schär, A. Arribas, F. Navarro – C. Borges (C), Guilherme (54. Valverde) – Cartabia, Adrián López, Bakkali (70. Luisinho) – Andone (78. Pérez Martínez).

Domácí: Giménez, Navarro, Amat, Camarasa, Sanabria, Boudebouz, Guerrero

Hosté: Tytoń, Albentosa, Pérez Martínez, Çolak, Luisinho, Valverde, Valle

Domácí: Durmisi

Hosté: Guilherme, F. Navarro, Luisinho

Alberto Undiano Mallenco – Roberto Alonso Fernández, Iñigo Prieto López de Ceraín

Benito Villamarín (Sevilla)

720p 360p
Betis - La Coruňa: Pantilimon dokázal vyrazit hlavičku Leóna, na dorážku Joaquina ale nárok neměl

Hosté: 31. Rodrigo

Domácí: Fernández – Pedro López (C), Postigo, Chema, Toňo – Lerma (46. Suárez Pier), Campaña (81. Doukouré) – Jason, E. Bardi, Ivi – Alegría (59. Samuel).

Hosté: Neto – Montoya, Garay, Murillo, Gayá – Soler, Kondogbia, Parejo (C), Pereira (61. Guedes) – S. Mina (73. Zaza), Rodrigo.

720p 360p
Levante - Valencia: Pereirův centr našel Rodriga, ten hlavou nedal brankáři šanci - 0:1!

720p 360p
Levante - Valencia: Bardi se dostal ke střele a překvapil Neta ranou k tyči - 1:1!

Hosté:

Domácí: Dmitrović – Capa, P. Oliveira, Gálvez, Ángel – Bébé (62. Arbilla), Jordán (87. Charles), Dani García (C), Inuj – Kike García (76. Escalante), Enrich.

Hosté: Cuéllar – Bustinza, Mantovani (C), Muňoz (13. dos Santos), Rico – Siovas, Brašanac – Omar (61. Beauvue), Gabriel, Naranjo (81. N. Amrabat) – Guerrero.

720p 360p
Eibar - Leganés: Gálvez si naskočil na centr z levé strany a hlavou posílá domácí do vedení!

720p 360p
Eibar - Leganés: Domácí Inuj zakončuje těsně vedle pravého rohu hostující branky

1.  Barcelona 8 7 1 0 24:3 22
2.  Valencia 8 5 3 0 21:10 18
3.  Real 8 5 2 1 15:7 17
4.  Atlético 8 4 4 0 13:5 16
5.  Sevilla 8 5 1 2 9:4 16
6.  CD Leganés 8 4 2 2 7:3 14
7.  Real Sociedad 8 4 1 3 19:17 13
8.  Villarreal 8 4 1 3 11:10 13