Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
22. září 2017 • 08:30

SESTŘIHY: Real padl a na Barcelonu ztrácí sedm bodů, válí Sevilla

Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0 Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0
SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení

Fotbalisté Barcelony doma deklasovali Eibar 6:1 především díky čtyřem gólům Lionela Messiho a vyhráli i pátý zápas v nové sezoně španělské ligy. Formu má i Atlétiko Madrid. To zvítězilo na hřišti Athleticu Bilbao 2:1 a udrželi neporazitelnost. Na začátku sezony válí i Sevilla, který se drží na druhém místě. Ve středu porazila Las Palmas 1:0. Zato Real Madrid je v domácí soutěži v krizi. Na vlastní půdě podlehl Betisu 0:1 a na první Barcelonu ztrácí již sedm bodů.

Barcelonu v úvodu na Nou Campu podržel brankář Marc-André ter Stegen, ale poté začal úřadovat favorit. Ve 20. minutě proměnil Messi penaltu a před pauzou zvýšil hlavou Paulinho.

V 53. minutě přidal třetí domácí gól Denis Suárez, hosté krátce nato snížili brankou Sergiho Enriche. Potom se však během tří minut dvakrát trefil Messi a připsal si 39. hattrick v kariéře. Tři minuty před koncem se argentinský kanonýr dokonce prosadil počtvrté.

SD Eibar

Domácí: 21. Messi, 38. Paulinho, 53. Denis Suárez, 59. Messi, 62. Messi, 87. Messi

Hosté: 57. Enrich

Domácí: ter Stegen – Semedo, Mascherano, Piqué, Digne – Paulinho, Busquets (66. Rakitić), Iniesta (63. Roberto) – Denis Suárez, Messi, Deulofeu (74. Aleix Vidal).

Hosté: Dmitrović – Arbilla, P. Oliveira, Gálvez, Juncà – Jordán, Escalante, Dani García (77. Rivera) – Capa (65. Peña), Enrich (72. Charles), Inuj.

Domácí: Rakitić, Suárez, Cillessen, Alba, Roberto, Vidal, Vermaelen

Hosté: Rivera, Bébé, Peña, Riesgo, Ángel, Charles, Lombán

Hosté: Capa, Gálvez

Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo, Alexis Pulido

Camp Nou (Barcelona)

51 645 diváků

Ve druhém úterním duelu Valencie na svém hřišti rozstřílela 5:0 Málagu, která po páté prohře v ročníku klesla na poslední příčku. Hattrickem během osmi minut druhé půle se blýskl Simone Zaza, další branky přidali Santi Mina a střídající Rodrigo. Valencie poskočila na třetí místo.

Hosté:

Domácí: Neto – Montoya, Gabriel, Murillo, Lato – Soler, Kondogbia (67. Pereira), Parejo (C) (73. Nemanja Maksimović), Guedes – S. Mina, Zaza (67. Rodrigo).

Hosté: Roberto – Cifuentes, L. Hernández, González (70. Baysse), Ricca – Rolón – Mula (65. Añor), Kuzmanović, Recio (C), Jony – Rolán (65. Ontiveros).

Domácí: Doménech, Garay, Vidal, Gayá, Pereira, Maksimović, Rodrigo

Hosté: Prieto, Rosales, Baysse, Añor, González, Ontiveros, Bastón

Hosté: Ricca

Alvarez

36 215 diváků

Fotbalisté Villarrealu remizovali v pátém kole španělské ligy 0:0 s Espaňolem Barcelona a v tabulce se posunuli na osmé místo. Soupeř pražské Slavie v Evropské lize nedodržel tříbrankovou normu z posledních tří zápasů, z nichž vytěžil maximální počet bodů.

V 9. minutě pokazil domácím radost z gólu odpískaný faul na brankáře, pak se v šancích neprosadili Castillejo ani Bakambu. Villarreal tak v lize poprvé remizoval: po dvou úvodních prohrách dvakrát zvítězil, mezitím si ještě v Evropské lize poradil 3:1 s Astanou.

Espanyol Barcelona

Domácí: Barbosa – J. Costa, Álvaro González, V. Ruiz, M. Gaspar – Čeryšev (61. R. Soriano), Trigueros (81. Fornals), Hernández, Castillejo – Bakambu, Bacca (67. Ünal).

Hosté: Pau López – Caricol, V. Sánchez, Hermoso, David López – Baptistão (68. Sergio García), Fuego – Piatti (60. Melendo), Jurado, Darder – G. Moreno.

Hosté: 90+4. A. Sanabria

Domácí: Navas – Ramos, Marcelo (71. L. Vázquez), Carvajal, Varane – Modrić (72. Mayoral), Kroos, Casemiro, Isco (66. Asensio) – Ronaldo, Bale.

Hosté: Adán – Barragán, Feddal, Durmisi, Mandi – Ruiz (79. Joaquín), Javi García, Camarasa (43. Guardado), Guerrero (61. Boudebouz) – Tello, A. Sanabria.

Domácí: Casilla, Fernández, Vázquez, Llorente, Asensio, Mayoral, Ceballos

Hosté: Giménez, Navarro, Amat, León, Boudebouz, Joaquín, Guardado

Hosté: Tello, Mandi, Feddal

Bilbao mohlo otevřít skóre ve 41. minutě, ale penaltu Aritze Adurize zneškodnil brankář Jan Oblak. Jeho spoluhráč Ángel Correa na začátku druhé půle poslal Atlético do vedení, které v 73. minutě pojistil střídající Yannick Ferreira Carrasco. V nastaveném čase Raúl García už jen zmírnil domácí porážku.

Hosté: 56. Á. Correa, 73. Ferreira-Carrasco

Domácí: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – San José, Iturraspe (57. Etxebarria) – Susaeta (C) (57. I. Williams), Raúl García, Muniain – Aduriz (80. I. Córdoba).

Hosté: Oblak – J. Giménez, Savić, Godín (C), Luís (79. Lucas Hernández) – Gaitán (60. Ferreira-Carrasco), Partey, Saúl Ñíguez, Koke – Á. Correa (72. Gabi), Griezmann.

Hosté:

Domácí: S. Rico – Mercado, Pareja (C), Kjaer, Escudero – Krohn-Dehli (76. Banega), N'Zonzi – Navas, Ganso (62. F. Vázquez), Correa (70. Sarabia) – Ben Yedder.

Hosté: Chichizola – Míchel, David García (C), Artiles, Navarro – Aquilani (66. V. Gómez), Hernán (85. Toledo) – Vitolo (58. Momo), Viera, Tana – Calleri.

Girona FC

Domácí: Cuéllar – Zaldúa, Mantovani (C), Siovas, Rico – Brašanac (58. Omar), R. Pérez – Eraso, Gabriel, Szymanowski (67. N. Amrabat) – Beauvue (83. Morán).

Hosté: Iraizoz – Juanpe, Alcalá, Muniesa (60. Espinosa) – Maffeo, Pons, Granell (C) (72. Douglas Luiz), Mojica – Kayode (83. Portugués), B. García, Stuani.

Hosté:

Domácí: Pantilimon – Juanfran, Schär, A. Arribas, Luisinho – Valverde, Guilherme, C. Borges – Cartabia (90+3. Gama), Andone (89. Valle), Pérez Martínez (63. Çolak).

Hosté: Pacheco – Vigaray, Ely, Maripán, R. Duarte – García, D. Torres (69. Sobrino) – Munir (83. Ó. Romero), Medrán, Burgui (62. Pedraza) – I. Gómez.

Domácí: Tytoń, Albentosa, Navarro, Çolak, Expósito, Valle, Gama

Hosté: Sivera, Alexis, Pedraza, Romero, Zidane, Wakaso, Sobrino

Hosté: Vigaray, Maripán

D. Medié – M. Álvarez, A. Álvarez

Estadio Municipal de Riazor (A Coruña (La Coruña)).

18518 diváků

720p 360p
Celta Vigo - Getafe: Domácí jdou do vedení, Mallo připravil šanci pro Maxiho Gomeze a ten se nemýlil

720p 360p
Celta Vigo - Getafe: Ángel Rodríguez si počíhal na vzdálenější tyči a vyrovnává na 1:1

Hosté: 85. Á. Rodríguez

Domácí: S. Álvarez – Fontàs, Sergi Gómez, Mallo, J. Castro – Portela (59. Mor), Aspas – P. Hernández, Sisto (73. Lobotka), Jozabed (81. Wass) – Gómez.

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Ndiaye (74. Montero), Fajr (56. Jiménez) – Portillo (56. Á. Rodríguez), Bergara, Arambarri – J. Molina.

Domácí: Blanco, Lobotka, Hjulsager, Wass, Mor, Cabral, Roncaglia

Hosté: Martínez, González, Jiménez, Rodríguez, Mora, Molinero, Montero

Domácí: Jozabed, Gómez

Hosté: Dakonam, Antunes, Damián Suárez, Jiménez

720p 360p
Levante - Real Sociedad: Parádní rána - Chema napálil míč z voleje do brány a je to 1:0

720p 360p
Levante - Real Sociedad: Morales proměňuje penaltu, brankáři prošel míč pod tělem

720p 360p
Levante - Real Sociedad: Pojistka pro domácí, Bardi nedal svým přímákem Rullimu šanci

Hosté:

Domácí: Fernández – Pedro López (C), Postigo, Chema, Toňo – Campaña (67. Doukouré), Suárez Pier – Jason (36. Ivi), Morales (81. Samuel), E. Bardi – Alegría.

Hosté: Rulli – Gorosabel (67. Odriozola Arzallus), A. Elustondo (72. Canales), D. Llorente, de la Bella – Illarramendi, Zubeldia – Vela, Prieto, Juanmi – José (58. Bautista).

Domácí: Samuel, Doukouré, Langerak, Ivi, Lukić, Nano, Luna

Hosté: Canales, Januzaj, Bautista, Odriozola Arzallus, Ramírez, Rodrigues, Zurutuza

Domácí: Chema, E. Bardi

Hosté: D. Llorente, D. Llorente

Manzano J. (Esp)

Estadi Ciutat de València (Valencia)

720p 360p
Villarreal - Espanyol: Krásná individuální akce Castilleja, který se prodral do zakončení, ale gólman Espanyolu dokázal střelu zneškodnit

720p 360p
Villarreal - Espanyol: Domácí Bakambu se blýskl parádní kličkou obránci, střelu poté López s námahou vyrazil

1.  Barcelona 9 8 1 0 26:3 25
2.  Valencia 9 6 3 0 25:10 21
3.  Real 8 5 2 1 15:7 17
4.  Atlético 8 4 4 0 13:5 16
5.  Real Betis 9 5 1 3 19:17 16
6.  Sevilla 9 5 1 3 9:8 16
7.  CD Leganés 8 4 2 2 7:3 14
8.  Real Sociedad 8 4 1 3 19:17 13