SESTŘIHY: Výhru Realu vystřelil Ceballos, Barceloně pomohly vlastní góly

Autor: ČTK, ČTK, iSport.cz, iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ve šlágru šestého kola španělské ligy fotbalisté Atlética Madrid porazili 2:0 Sevillu a posunuli se na druhé místo tabulky. Andalusané inkasovali poprvé od úvodního kola a přišli o neporazitelnost. Tu si naopak udržel madridský klub. Barcelona i díky dvěma vlastním gólům zvítězila na hřišti Girony 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok. Real Madrid vyhrál na hřišti předposledního Alavésu 2:1. Obě branky "Bílého baletu" dal jednadvacetiletý záložník Daniel Ceballos.

Domácí: 48. A. Sanabria, 55. Ruiz, 65. León, 90+2. A. Sanabria

Hosté:

Domácí: Adán – Barragán (59. R. Navarro), Mandi, Amat, Durmisi – Javi García – Joaquín (69. Tello), Guardado, Ruiz – León (76. Nahuel), A. Sanabria.

Hosté: Fernández – Pedro López, Chema, Postigo, Toňo – Campaña (67. Doukouré), Suárez Pier – Ivi (56. Samuel), E. Bardi (56. Nano), Morales – Alegría.

Hosté: 26. Rodrigo, 55. Vidal, 85. Zaza

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Zubeldia, Rodrigues – Prieto (C) (83. Pardo), Illarramendi, Zurutuza, Juanmi (46. Januzaj) – José (72. Canales), Oyarzabal.

Hosté: Doménech – Vidal, Garay, Gabriel, Gayá (75. Lato) – Soler (75. Pereira), Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Zaza, Rodrigo (75. S. Mina).

Hosté: 17. Cabral, 24. Sergi Gómez, 39. P. Hernández, 72. Wass

Domácí: Dmitrović – Ángel (46. Juncà), Gálvez, P. Oliveira, Capa – Escalante, Inuj (37. Enrich), Dani García, Bébé – Kike García, Charles (63. Jordán).

Hosté: Blanco – J. Castro, Sergi Gómez, Cabral (64. Fontàs), Mallo – Wass, Sisto – P. Hernández (75. Jozabed), Aspas, Lobotka – Gómez (76. Guidetti).

Hosté:

Domácí: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Jiménez, Bergara, Arambarri (63. Mora), Ndiaye (66. Fajr) – Á. Rodríguez – J. Molina (83. Molinero).

Hosté: Barbosa – M. Gaspar, Álvaro González, Semedo, Antonio Rukavina – Castillejo (60. R. Soriano), Trigueros (70. N. Sansone), Hernández, Fornals – Bakambu (60. Bacca), Ünal.

Domácí: González, Martínez, Portillo, Molinero, Mora, Montero, Fajr

Hosté: Čeryšev, Bacca, Sansone, Ruiz, Cantero, Bonera, Soriano

Domácí: Arambarri

Hosté: Bakambu, Trigueros, Hernández, R. Soriano

Iglesias – Costoya, Ramos

Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)

Fotbalisté Villarrealu utrpěli debakl 0:4 na půdě Getafe. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy prohrál po třech zápasech a propadl se do druhé poloviny tabulky. "Žlutá ponorka" inkasovala třikrát ze vzduchu. Dvakrát se hlavou prosadil Ángel Rodríguez - nejprve v 53. minutě po rohovém kopu otevřel skóre a v nastaveném čase pak zpečetil na konečných 4:0 po centru ze standardní situace. Jednu přesnou hlavičku přidal v 67. minutě Bergara, Molinův gól z 64. minuty padl po hrubé chybě stopera Semeda.

SESTŘIH La Ligy: Getafe - Villarreal 4:0

Domácí: 5. Baptistão, 23. A. Arribas (vl.), 72. G. Moreno, 90. G. Moreno

Hosté: 53. C. Borges

Domácí: Pau López – V. Sánchez, David López, Hermoso, Caricol – Jurado (65. Sergio García), Diop (70. Roca), Darder, Piatti (60. Granero) – Baptistão, G. Moreno.

Hosté: Pantilimon – Juanfran, Schär, A. Arribas, Luisinho – Valverde, Guilherme (69. Andone), C. Borges – Cartabia (85. Gama), Pérez Martínez, Çolak (74. Valle).

Hosté: 10. D. Ceballos, 43. D. Ceballos

Domácí: Pacheco – Vigaray (46. Alexis), Maripán, Ely, R. Duarte – D. Torres, García – Burgui (66. Pedraza), Medrán, I. Gómez (81. Sobrino) – Munir.

Hosté: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Nacho Fernández – D. Ceballos (72. M. Llorente), Casemiro, Isco (90. Mayoral) – L. Vázquez, Ronaldo, Asensio.

19.559 diváků

Real vyrovnal barcelonský rekord v počtu vyhraných venkovních utkání po sobě. Za dvanáctým vítězstvím "Bílý balet" vedl Ceballos, který v desáté minutě poslal hosty do vedení. O půl hodiny později sice domácí vyrovnali zásluhou Garcíovy hlavičky, ještě do poločasu ale dal rozhodující branku Ceballos, k němuž míč vyrazil domácí gólman Pacheco.

Alavés se tak sice dočkal první vstřelené branky v sezoně, ani po šestém kole však nemá na kontě jediný bod. Real se posunul na čtvrté místo a ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu, jež má večerní zápas na hřišti Girony k dobru.

SESTŘIH La Ligy: Deportivo Alavés - Real Madrid 1:2. Výhru vystřelil mladíček Ceballos

Domácí:

Hosté: 47. Beauvue, 90+6. Eraso

Domácí: Chichizola – Míchel (76. Simón), Lemos, Navarro, Herrera – J. Castellano (53. V. Gómez), Aquilani – Tannane, Viera, Tana (69. Toledo) – Calleri.

Hosté: Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Siovas, Carnero García – R. Pérez, Brašanac (73. El Zhar) – Eraso, Gabriel (65. Gumbau), Szymanowski – Beauvue (81. N. Amrabat).

Hosté:

Domácí: Oblak – Vrsaljko, Savić, Lucas Hernández, Luís – Koke, Gabi, Saúl Ñíguez, Ferreira-Carrasco (81. Gameiro) – Vietto (57. Á. Correa), Griezmann (72. Partey).

Hosté: S. Rico – Mercado (77. Krohn-Dehli), Carriço, Lenglet, Carole – Banega, N'Zonzi, F. Vázquez – Navas, Muriel (68. Ben Yedder), Sarabia (58. Correa).

60 823 diváků

V úvodním dějství branka nepadla, oba týmy ale byly zásahu blízko. Střely Sarabii i domácího obránce Luise ale skončily na brankové konstrukci. Hned po přestávce Atlético otevřelo skóre, když Carrasco udělal kličku gólmanu Ricovi a zakončil do odkryté branky. Dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Griezmann .

SESTŘIH La Ligy: Atlético Madrid - Sevilla 2:0

Domácí:

Hosté: 17. Aday (vl.), 48. Iraizoz (vl.), 69. L. Suárez

Domácí: Iraizoz – Juanpe, Espinosa, Ramalho – Maffeo (79. Moreno), Aleix Garcia, Pons, Aday (69. Mojica) – Portugués, Olunga (60. Kayode), Douglas Luiz.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Paulinho (67. Busquets), Iniesta (81. Denis Suárez) – Aleix Vidal (81. A. Gomes), Messi, L. Suárez.

Domácí: Mojica, Granell, Stuani, Bono, Moreno, Kayode, García

Hosté: Piqué, Busquets, Suárez, Cillessen, Alcácer, Digne, Gomes

Domácí: Maffeo, Aday, Kayode

José Sánchez – Roberto Alonso, José Gallego, Iván Muñoz

Estadio Municipal de Montilivi, Girona

13 305 diváků

Barceloně k výhře v historicky prvním ligovém vzájemném zápase s Gironou výrazně pomohli domácí hráči. V 17. minutě si Albovu střelu do vlastní branky srazil Aday a krátce po změně stran jej nešťastně napodobil Iraizoz. Až dvacet minut před koncem se prosadil i barcelonský hráč, uruguayský kanonýr Luis Suárez stylově oslavil 100. ligový duel v dresu "Blaugranas".

Girona počtvrté v řadě neskórovala, Barcelona naopak udržela stoprocentní bodový zisk. Na hlavního rivala z Realu má stále k dobru sedm bodů.

SESTŘIH La Ligy: Girona - Barcelona 0:3. Rozhodly vlastní góly

Domácí: 35. Rolán, 81. Baysse, 84. Rolán

Hosté: 4. Aduriz, 51. I. Williams, 70. I. Williams

Domácí: Roberto – Rosales, L. Hernández, Baysse, Ricca (69. Añor) – Mula (61. Juankar), Kuzmanović, Recio (C), Adrián González – Rolán, Bastón (87. Rolón).

Hosté: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – Vesga, San José (88. Aketxe) – I. Williams, Muniain (C), I. Córdoba (70. Susaeta) – Aduriz (75. Raúl García).

Domácí: Prieto, Rolón, Juankar, Keko, Jony, Torres, Añor

Hosté: Herrerín, Bóveda, Etxebarria, Iturraspe, Susaeta, García, Aketxe

Domácí: L. Hernández, Bastón, Ricca, Recio, Kuzmanović, Kuzmanović, Rosales

Hosté: Laporte, Aketxe