SESTŘIHY: Za Barcelonu řádil Messi, výhru Realu řídil Isco

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Barcelony porazili v sedmém kole španělské ligy Las Palmas 3:0 a nadále mají stoprocentní úspěšnost. Před Sevillou mají v čele tabulky náskok pěti bodů. Zápas, o jehož odložení domácí klub marně žádal kvůli událostem spojeným s referendem o nezávislosti Katalánska, se odehrál bez diváků. Atlético Madrid pouze remizovalo na hřišti Leganés a přišlo o druhé místo v tabulce. Real Madrid prolomil trápení na domácím stadionu a porazil Espaňol Barcelona 2:0. Oba góly dal Isco. "Bílý balet" se posunul na páté místo, na Barcelonu znovu ztrácí sedm bodů.

MATCH OVERVIEW LEGACY

V prvním poločase duelu Real - Espaňol měli domácí množství šancí a po půlhodině hry se poprvé prosadil Isco po přihrávce za obranu od Ronalda , který zaznamenal 200. asistenci za klub a reprezentaci. Z toho 112 si připsal v Realu, 54 v Manchesteru United, sedm v lisabonském Sportingu a 27 v dresu portugalského národního týmu.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Espanyol Barcelona 2:0

Espaňol se ale nevzdával a v závěru úvodního dějství dokonce Moreno trefil tyč. Po změně stran ve snaze vyrovnat zvýšil útočnou aktivitu, z čehož však dvacet minut před koncem vyústil protiútok, na jehož konci byl znovu úspěšný Isco. V sestavě Realu se poprvé představil osmnáctiletý marocký bek Achraf Hakimi.

Simeoneho svěřenci se pošesté během úvodních sedmi ligových zápasů nedokázali prosadit v průběhu prvního poločasu. A lepší to nebylo ani ve druhém dějství, když si jedinou vážnější šanci připsal čtvrt hodiny před koncem stoper Godín, jeho hlavičku ale Cuellar zneškodnil. Atlético nedokázalo navázat na předchozí tři ligová vítězství a kleslo na třetí příčku.

SESTŘIH La Ligy: Leganés - Atlético Madrid 0:0

Barcelonští hráči měli od začátku převahu, prosadit se však dokázali až v druhém poločase. Ve 49. minutě otevřel skóre po Messiho rohovém kopu hlavou Busquets a vstřelil první soutěžní gól za Barcelonu od listopadu 2014. Messi zaznamenal jubilejní 100. asistenci na stadionu Camp Nou.

SESTŘIH La Liga: Barcelona - Las Palmas 3:0

Nebyl to jediný milník, který dnes argentinský kanonýr překonal. Nastoupil totiž k 594. utkání za katalánský velkoklub a překonal tak obránce Carlese Puyola. Pouze Xavi Hernández (767) a Andres Iniesta (639) se pyšní více starty.

Messi tento zápis do historie oslavil hned dvěma brankami ze 70. a 77. minuty a je prvním hráčem, který v této sezoně v La Lize nastřílel přes deset gólů. Las Palmas ani při premiéře kouče Paka Ayestarána nedokázalo zvítězit, v posledních třech duelech nedalo ani branku.

SESTŘIH La Ligy: Valencia - Athletic Bilbao 3:2

Ani Sevilla se i přes velkou územní převahu v prvním poločase dlouho nedokázala proti Málaze prosadit. Pomohl jí až penaltový zákrok na Correu z 68. minuty, po němž proměnil pokutový kop střídající Banega. O dvě minuty později pojistil vítězství domácích po samostatné akci Luis Muriel.

Málaga prožívá historicky nejhorší vstup do sezony. Po sedmi kolech je na chvostu pořadí s jediným bodem za remízu s Bilbaem.

SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Málaga 2:0

SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Getafe 2:1

SESTŘIH La Liga: Levante – Alavés 0:2

SESTŘIH La Ligy: Celta Viga - Girona 3:3. Parádní přestřelka bez vítěze

1. Barcelona 38 28 9 1 99:29 93
2. Atlético 38 23 10 5 58:22 79
3. Real 38 22 10 6 94:44 76
4. Valencia 38 22 7 9 65:38 73