SESTŘIHY: Barca urvala bod na Atlétiku, Real vyhrál, Valencia je druhá

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

SOUHRN | Po sedmi zápasech s plným počtem bodů fotbalisté Barcelony poprvé v sezoně španělské La Ligy ztratili body, když remizovali na hřišti Atlétika Madrid 1:1. Real Madrid si naopak připsal třetí výhru v řadě, když vybojoval výhru 2:1 na hřišti Getafu a stáhl ztrátu na katalánský tým na pět bodů. Na druhém místě v tabulce však nevydržel dlouho, díky vysoké výhře 6:3 nad Betisem jej na třetí příčku odsunula Valencia. Sevilla pro změnu padla v Bilbau, Real Sociedad zaskočil Alaves a už v pátek uhrálo Levante bezbrankovou remízu na půdě Espanyolu.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Atlético šlo do vedení v 21. minutě po technickém obstřelu Saúla. Katalánský celek v první půli sice držel míč na svých kopačkách 71 procent času, větší příležitost si ale nevypracoval.

To se změnilo po přestávce. Nejprve se v šanci ocitl Suárez a z následného přímého kopu mířil Messi do tyče. Argentinská hvězda trefila brankovou konstrukci v novém ligovém ročníku už pošesté. Přesto se hosté dočkali, v 82. minutě vyrovnal hlavou Suárez.

Atlético neporazilo Barcelonu v lize ani popatnácté za sebou a nevyužilo možnost posunout se na druhé místo tabulky.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético - Barcelona 1:1. Hosté poprvé ztratili, vyrovnával Suáret

Po zranění nastoupil v útoku po boku Cristiana Ronalda uzdravený Karim Benzema a byl to právě on, kdo otevřel skóre madridského derby. Francouzský střelec přešel přes dva bránící hráče a samostatnou akci ve skluzu přesně zakončil.

Domácí v 56. minutě srovnali, trefil se Jorge Molina. Zkušený španělský útočník dal v osmém zápase proti madridskému velkoklubu už pátý gól.

"Bílý balet" znovu udeřil až pět minut před koncem řádné hrací doby. Poprvé od konce pětizápasového trestu se v La Lize prosadil Ronaldo, jenž napálil skákající míč křížem přesně k tyči.

SESTŘIH LA LIGY: Getafe - Real Madrid 1:2. Výhru vystřelil Ronaldo

Valencie vedla v Seville nad Betisem od 35. minuty poté, co se po rohovém kopu umístěnou hlavičkou prosadil Kondogbia. V závěru úvodního dějství zvýšil na 2:0 pro hosty parádní dalekonosnou střelou do šibenice Guedes, který se v posledních čtyřech ligových duelech přímo podílel na stejném počtu branek: jednu dal a na tři přihrál.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Valencia 3:6

Deset minut po přestávce mohl vstřelit kontaktní branku z penalty León, gólman Neto ale jeho pokus doprostřed brány vyrazil. Na druhé straně přidali další dvě branky Rodrigo a Mina a zdálo se, že o tříbodovém zisku Valencie nemůže být pochyb.

Domácí však předvedli heroický závěr a v rozmezí 79. a 84. minuty snížili na rozdíl jediné branky Campbell, Sanabria a Tello, ani to jim ale na body nestačilo. Dvě minuty před koncem skóroval na druhé straně Zaza a v nastavení na konečných 3:6 upravil Pereira.

SESTŘIH LA LIGY: Deportivo Alavés - Real Sociedad 0:2

SESTŘIH LA LIGY: Bilbao – Sevilla 1:0

SESTŘIH LA LIGY: Espanyol - Levante 0:0

Nejbližší soupeř fotbalistů pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy Villarreal zvítězil v osmém kole španělské ligy na hřišti Girony 2:1. Skvělou formu potvrdil útočník "Žluté ponorky" Cédric Bakambu, který dal obě branky. V posledních pěti ligových duelech nastřílel sedm gólů.

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Villarreal 1:2

Reprezentant Demokratické republiky Kongo poprvé skóroval v deváté minutě, když jej za obranou našel Trigueros. Bakambu zakončil přesně k tyči. Ve 20. minutě pak zužitkoval povedenou přihrávku šajtlí od Fornalse.

V závěru poločasu Girona přidala. Nejprve zachránilo hosty břevno, pět minut před pauzou už ale patičkou překonal gólmana Barbosu Stuani. I v druhém dějství sahali domácí po bodu, na vyrovnání ale i vzhledem k dalšímu zásahu do brankové konstrukce nedosáhli.

SESTŘIH LA LIGY: Málaga - Leganés 0:2

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - Celta Vigo 2:5

1. Barcelona 38 28 9 1 99:29 93
2. Atlético 38 23 10 5 58:22 79
3. Real 38 22 10 6 94:44 76
4. Valencia 38 22 7 9 65:38 73
5. Villarreal 38 18 7 13 57:50 61
6. Real Betis 38 18 6 14 60:61 60