23. října 2017 • 07:45

SESTŘIHY: Barcelona dál vede, Real je třetí. Villarreal napravil remízu se Slavií

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize poslední Málagu 2:0 a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok před Valencií, jež ve šlágru 9. kola zvítězila jasně 4:0 nad FC Sevilla. Oba celky dosud nepoznaly hořkost porážky. Villarreal po remíze se Slavií v Evropské lize doma rozdrtil Las Palmas. V tabulce poskočil na šestou příčku. Třetí se udržel Real Madrid, který doma vyhrál 3:0 nad Eibarem.

Domácí: 18. P. Oliveira (vl.), 28. Asensio, 82. Marcelo

Hosté:

Domácí: Casilla – Nacho Fernández, Varane, Ramos, Hernández – Modrić, Casemiro, D. Ceballos (71. Marcelo) – Asensio (64. Benzema), Isco (71. L. Vázquez), Ronaldo.

Hosté: Dmitrović – Capa (72. Peña), Arbilla, P. Oliveira, Lombán, Ángel – Jordán, Escalante (79. Enrich), Rivera, Inuj – Charles (63. Kike García).

Domácí: Kroos, Benzema, Marcelo, Vázquez, Llorente, Hakimi, Ramos

Hosté: Gálvez, Enrich, Bébé, Peña, Riesgo, García, Juncà

Domácí: Casemiro

Álvarez – Barranco, Méndez

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

66.189 diváků

Real Madrid za čtvrtou výhrou v řadě nasměroval vlastní gól soupeře, když si Oliveira v souboji s Ramosem poslal míč hlavou do vlastní sítě. Ještě do poločasu zvýšil Asensio a výhru završil střelou z otočky Marcelo.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Eibar 3:0. Domácím usnadnily výhru chyby hostů

Domácí:

Hosté: 29. Gameiro

Domácí: S. Álvarez – Mallo, J. Castro, Sergi Gómez, Cabral (71. Mor) – Lobotka, Wass (71. Guidetti), P. Hernández, Gómez – Sisto, Aspas.

Hosté: Oblak – Torres Juanfran, Godín, Savić, Lucas Hernández – Gabi, Saúl Ñíguez, Á. Correa (88. Luís), Partey – Gameiro (60. Gaitán), Griezmann.

Hosté:

Domácí: Neto – Montoya, Gabriel, Murillo, Gayá – Soler (90. Lato), Parejo (C), Kondogbia, Guedes – Zaza (70. S. Mina), Rodrigo (82. Pereira).

Hosté: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet (30. Corchia), Escudero (C) – Banega, Pizarro (76. Krohn-Dehli) – Navas, F. Vázquez, Nolito (68. Sarabia) – Muriel.

Domácí: Doménech, Garay, Maksimović, Gil, Mina, Pereira, Lato

Hosté: Soria, Corchia, Ben Yedder, Krohn-Dehli, Sarabia, Geis, Correa

Domácí: Zaza, Parejo

Hosté: Nolito, Lenglet, Pizarro, Corchia

Estadio Mestalla, Valencia

Portugalský záložník Guedes otevřel skóre krátce před přestávkou duelu Valencie - Sevilla po povedené individuální akci krásnou ranou z hranice pokutového území. V 51. minutě potvrdil formu také útočník Zaza, jenž zvýšil na 2:0 a prosadil se už v pátém zápase po sobě.

Definitivně rozhodli o páté výhře v řadě v závěru Mina a druhou trefou Guedes, který v této sezoně už tři góly dal a na čtyři přihrál. Valencie v posledních pěti duelech vstřelila vždy minimálně tři branky a odešla z nich se skóre 21:7.

SESTŘIH LA LIGY: Valencia - Sevilla 4:0. Netopýři zůstávají neporaženi

Domácí: 2. Deulofeu, 56. Iniesta

Hosté:

Domácí: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne – Rakitić, Busquets (76. Paulinho), Iniesta – Messi, L. Suárez (82. Alcácer), Deulofeu (72. Semedo).

Hosté: Prieto – Rosales, L. Hernández, Baysse, Juankar – Rolón (68. Cecchini), Adrián González – Keko, Castro, Rolán (46. Añor) – Peñaranda (72. Bastón).

Domácí: Suárez, Paulinho, Gomes, Piqué, Semedo, Cillessen, Alcácer

Hosté: Cecchini, Cifuentes, Gönen, Añor, Bastón, Mula, Robles

Domácí: Umtiti

Hosté: Rosales, L. Hernández, Adrián González

P. González – M. Martínez, C. García

Camp Nou (Barcelona)

Barcelona otevřela proti Málaze skóre už ve druhé minutě. Digne nacentroval před branku Deulofeuovi a ten patičkou vstřelil premiérový soutěžní gól v dresu katalánského velkoklubu. Z opakovaných záběrů se zdálo, že Digne přihrával míč až ze zámezí, rozhodčí González Fuertes ale branku uznal.

V 56. minutě předložil Messi míč Iniestovi, ten elegantním obloučkem zvýšil na 2:0 a gólovou radost v lize prožil po téměř dvou letech. Naposledy dala třiatřicetiletá barcelonská legenda gól 21. listopadu 2015 při vítězství 4:0 na hřišti Realu Madrid. Messi zaznamenal další milník: v 391 zápasech La Ligy se přímo podílel na 500 brankách: 360 dal a na 140 přihrál.

Dvě šance zvýšit náskok domácích měl Suárez, pokaždé však minul, stejně jako na druhé straně hlavičkou Hernández. Málaga potřetí v řadě prohrála 0:2 a je s jediným bodem na chvostu tabulky.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Malaga 2:0. Sporný první gól i Iniestova paráda

Domácí: 13. A. Sanabria, 75. Alexis (vl.)

Hosté:

Domácí: Adán – Barragán, Mandi, Amat, Tosca – Javi García – Joaquín (C) (78. Boudebouz), Camarasa (73. Ruiz), Guardado, J. Campbell (62. Tello) – A. Sanabria.

Hosté: Pacheco – Vigaray, Alexis, Ely, Maripán (76. Katai), Pedraza – Medrán, D. Torres, García (C) (80. Burgui), Wakaso – Munir (80. Krkić).

49243 diváků

Alavés se nachází v krizi a nevybředl z ní ani po utkání v Seville, kde podlehl Betisu 0:2. Vítězný gól vstřelil Sanabria, který se prosadil v pěti duelech po sobě, což se naposledy v dresu Betisu povedlo Achilleu Emanovi v roce 2008.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Alaves 2:0

Domácí: 48. Bakambu, 65. M. Gaspar, 68. Navarro (vl.), 90+3. N. Sansone

Hosté:

Domácí: Barbosa – M. Gaspar, Álvaro González (56. Bonera), V. Ruiz, J. Costa – Trigueros, Fornals, Castillejo (82. Čeryšev), Hernández – Bacca, Bakambu (71. N. Sansone).

Hosté: Chichizola – Navarro, Míchel, Bigas, D. Castellano – Viera, V. Gómez, Lemos (87. Artiles), Vitolo – Tannane (3. Rémy), Calleri.

Domácí: Cantero, Čeryšev, Sansone, Rukavina, Soriano, Bonera, Guerra

Hosté: Lizoain, Simón, Rémy, Momo, Artiles, Castellano, Aquilani

Domácí: V. Ruiz

Hosté: Lemos, V. Gómez, Navarro, Viera, Míchel

Fernandez Borbalan

16606 diváků

Fotbalisté Villarrealu po remíze se Slavií v Evropské lize zvítězili doma nad Las Palmas 4:0 a mají třetí výhru v řadě. V tabulce poskočili na pátou příčku.

Villarreal dal všechny čtyři branky ve druhém poločase. Skóre otevřel ve 48. minutě pěknou střelou pod břevno z úhlu Bakambu. Následně zvýšil pravý bek Mario Gaspar a hned vzápětí si dali hosté vlastní gól. V nastavení výhru završil střídající Sansone.

Trenér Villarrealu po čtvrteční remíze 2:2 se Slavií udělal v sestavě pět změn a poslal do hry jedenáctku: Barbosa - Mario Gaspar, Alvaro (56. Bonera), Ruiz, Costa - Castillejo (82. Čeryšev), Hernandéz, Trigueros - Fornals - Bacca, Bakambu (71. Sansone).

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Las Palmas 4:0

Domácí: 62. Morales

Hosté: 58. Fajr

Domácí: Fernández – Pedro López (C) (46. E. Bardi), Postigo, Chema, Luna – Suárez Pier, Lerma, Campaña (86. Doukouré) – Morales, Nano (53. Alegría), Ivi.

Hosté: Guaita – Damián Suárez, Dakonam (90+6. Bruno González), Cala, Antunes – Bergara, Arambarri (75. Mora) – Portillo, Fajr, Ndiaye (87. Calderón) – J. Molina (C).

Hosté:

Domácí: Cuéllar – Zaldúa, dos Santos, Siovas, Carnero García – Eraso, R. Pérez – El Zhar (85. Brašanac), Gabriel (C), N. Amrabat – Beauvue (90+2. Naranjo).

Hosté: Arrizabalaga – Bóveda, Núñez, Laporte, Saborit (85. Etxebarria) – San José (C), Vesga (46. Iturraspe) – I. Williams, Raúl García (69. Susaeta), I. Córdoba – Aduriz.

Domácí: Champagne, Bustinza, Rico, Brašanac, Gumbau, Naranjo, Koné

Hosté: Herrerín, Etxeita, Lekue, Iturraspe, Etxebarria, Merino, Susaeta

Domácí: R. Pérez, Eraso, Siovas

Hosté: Vesga, San José, Iturraspe, Núñez