2. listopadu 2008 • 19:53

Sevilla opět prohrála

Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Sevilly v 9. kole španělské ligy neudrželi na hřišti Valladolidu dvoubrankové vedení a prohráli 2:3. Vinu na tom měl i útočník Fabiano, již v 36. minutě dostal červenou kartu. Sevilla prohrála podruhé za sebou.

Vítěz Poháru UEFA z let 2006 a 2007 měl výborný vstup do zápasu. Když na Renatovu branku brzy navázal i Navas, zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Jenže pak neudržel nervy na uzdě Fabiano a nechal se vyloučit. Domácí oslabení soupeře využili ještě do přestávky a González snížil. Po změně stran pak předvedli domácí dokonalý obrat, o který se dvěma góly zasloužil Canobbio.

Také fotbalisté Realu Madrid nedokázali využít dobře rozehraný zápas. Na hřišti Almeríe se ujali vedení po trefě kanonýra Raúla. Jenže tým, který v minulém kole dostal pět branek od Barcelony, dokázal v závěru hráče Realu zatlačit. Několik šancí ještě zůstalo nevyužito, ovšem devět minut před koncem si na centr naběhl Piatti a ranou pod břevno zařídil dělbu bodů. Real na třetím místě ztrácí na vedoucí Barcelonu dva body.

V sobotním zápase fotbalisté Valencie přišli o první místo v tabulce po domácí porážce 2:4 od Santanderu. Hrdinou zápasu byl hostující útočník Mohammed Tchité, který dal hattrick. Rodák z Burundi třikrát zajistil Santanderu jednogólové vedení, v 85. minutě pak dokonal první letošní porážku Valencie vlastním gólem David Albelda. Valencie si pohoršila na čtvrté místo. Bez porážky už je v soutěži jen Villarreal.

Na vítězství stále čeká Pamplona, která dnes nestačila na Espaňol Barcelona. U prohry 0:1 stále chyběl český reprezentant Jaroslav Plašil.

Výsledky - 9. kolo:
Valencia - Santander 2:4 (28. Villa z pen., 70. Joaquín - 23., 49. a 80. Tchité, 85. vlastní Albelda), Espaňol Barcelona - Pamplona 1:0 (60. Tamudo), Gijón - Numancia 3:1 (65. a 76. z pen. Bilič, 33. Moran - 19. Goiria), Huelva - Getafe 1:1 (49. Guerrero - 82. Albin), Valladolid - FC Sevilla 3:2 (50. a 63. Canobbio, 43. González - 18. Renato, 26. Navas), Almería - Real Madrid 1:1 (81. Piatti - 38. Raúl), Betis Sevilla - La Coruňa 0:3 (79. a 88. Lafita, 61. Riki).